עובדי אגף החופים של עיריית חיפה בשיתוף פקחי רשות הטבע והגנים סייעו בהגנה על ביצי צבות-ים הנמצאים בסכנת הכחדה. צילום: דוברות עיריית חיפה

עשרות צבות ים שוחררו אתמול לים, לאחר שבקעו מביציהם בחווה ייעודית להדגרה, בה שהו עד לשלב זה שמנוהלת על ידי רשות הטבע והגנים

פורסם ב: 25/08/2020 14:57

צילום: דוברות עיריית חיפה
מקורן של הביצים, בחופי העיר חיפה, אליהם עלו צבות הים באישון לילה בכדי להטילן. מי שהבטיחו את שלום הצבות, מנעו מעבר של רכבים באזורי ההטלות, והיו בקשר רציף עם פקחי רשות הטבע והגנים, הם עובדי אגף החופים של עיריית חיפה, שעמלו רבות בכדי לוודא שלצבות ולביציהן לא יאונה כל רע לצד שמירה על הקינים בחופים של מתנדבי ופקחי רשות הטבע והגנים.

ד'ר יניב לוי אקולוג צבי ים ברשות הטבע והגנים: 'צבי הים נמצאים בסכנת הכחדה בעולם ובארץ. מזה 20 שנה מתבצעת פעילות ממשק לאישוש והצלת אוכלוסיית צבי הים בחופי ישראל. המטרה הנה לאתר, להעתיק ולשמור על קינים לצד הפעלת גרעין רבייה לצב הירוק שנמצא בסכנת הכחדה. אנו שמחים שהשנה הצטרפת עיריית חיפה עם פקחיה לפקחי ומתנדבי רשות הטבע והגנים במשימה להגן על צבי הים. בישראל הוטלו השנה 24,071 ביצי צבי ים ב371 קינים פי 2 מממוצע השנים האחרונות'.

יעל אולק האקולוגית העירונית: 'בזכות שימת הדגש המבורכת של עובדי אגף החופים על אבטחת שלומם, התאפשרה הגחתם לאוויר העולם של עשרות צבים ירוקים וחומים, שני מינים הנמצאים בסכנת הכחדה, והם כאמור זכו אתמול להשתכשך אתמו לראשונה בים הפתוח, כששוחררו באירוע מרגש בחוף הים'.

(רוני גרוסמן )
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הקהל החיפאי צריך להיות ממושמע יותר...
*   גאווה בזכות הישג אדיר ובינלאומי ליקנעם...
*   ילדי עובדי בתי החולים בחיפה מגיעים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים