לכבוש את ההימלאיה – לטייל עם מוגבלות מאת ד'ר דרורה בהרל, צילומים: ד'ר דרורה בהרל

מעבר למילים המרתקות ולתמונות הצבעוניות והמדהימות, מתוארים בספר זה מאבקיה היומיומיים שדרשו ממנה תעצומות אדירות של גוף ונפש. זאת במיוחד בשל העובדה שהיא כבר חצתה את גיל 76 ויש לה 70 אחוזי נכות המוגדרת כמוגבלות בתנועה. ד'ר דרורה בהרל נולדה בתל אביב בשנת 1944 וכיום מתגוררת בבית בכפר-חוף כנרת שליד קיבוץ גינוסר

פורסם ב: 09/08/2020 17:38

כבוש את ההימלאיה - לטייל עם מוגבלות, מאת ד'ר דרורה בהרל
"...אני מעבירה את מבטי לעבר פסגות ההרים ועל המדרונות העמוסות שלג. אני מביטה בפליאה על הצוקים התלולים מסביבי המכוסים בלבן ושואפת לקרבי את היופי של מפלי הינומת הכלה שזרימתם הואצה על ידי השלג הנמס. אני נפעמת ומתרגשת כמו ילדה קטנה שרואה לראשונה כול כך הרבה שלג וקרח שמעולם לא ראיתי ולא יודעת מה לצלם קודם...".
במילים אלו, הלקוחות מהפרק על מסע סוף החורף לרכסי ההימלאיה ההודית הנמצא בצפון הודו, מתארת ד"ר דרורה בהרל את מפגשה עם השלג במעבר המוטורי הגבוה בעולם בגובה 5.6 ק"מ.


הספר מכיל שישה יומני מסע כתובים ומצולמים מהשנים 2019-2013. חמישה יומני מסע ממסעותיה של ד'ר דרורה בהרל בהימלאיה ההודית שבצפון הודו, ויומן מסע אחד מנפאל הנחשבת לגג העולם בקטע הדרום-מזרחי של רכס האנאפורנה. זהו ספר שמכיל מסע לנופים שבטבע וגם לנופים אנושיים, לאנשים ולתרבויות שפגשה כמו גם לצבעים ולתחושות שחוותה.

ד'ר דרורה בהרל שלא מכירה את המושג בלתי אפשרי היא אם לשני בנים וסבתא לחמישה נכדים. במשך 30 שנה היא עבדה כמרצה, מנחה, מרכזת קורסים ומדריכה לעבודות סמינריוניות באוניברסיטה הפתוחה בנושאים הקשורים בהיסטוריה של העת העתיקה וכן בתפקיד מרצה־אורחת במגמת תקשורת באוניברסיטת תל אביב. ד'ר בהרל מציירת ומצלמת וגם מפסלת. בתחומים ציור וצילום היא אוטודידקטית. כל זה משתקף היטב בתצלומים המרהיבים שצילמה במו ידיה והם מופיעים בספרה שמלא בנופי טבע, נופים אנושיים ופורטרטים.

שם הסופרת: ד'ר דרורה בהרל
עריכה ספרותית ולשונית: יהורם גלילי
צילומים: ד'ר דרורה בהרל
שפת מקור: עברית
ז'אנר: טיולים ומסעות
מספר עמודים: 382
הוצאה לאור: עצמית
שנת הוצאה לאור של המקור: 2020. 382 עמודים - 75 ש'ח. הספר הודפס בדפוס סיגנאל דיגיטלי.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   סוסו הסיח מאת איתי כהן. איורים: תמרה...
*   מעשה בכובע מאת לוין קיפניס. איורים:...
*   'חור בהשכלה' מאת עודד פרגאי. עיצוב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים