הערב חנכו בשכונת קריית אליעזר בחיפה רחוב על שמו של מייק ברנט ז'ל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

45 שנים לאחר מותו הטרגי, הונצח מייק ברנט ז'ל שנחשב לכוכב הישראלי הבינלאומי המצליח בכל הזמנים, לא הרחק מהמקום בו גדל בילדותו ברח' שרה 10 שבעיר התחתית בחיפה

פורסם ב: 05/08/2020 19:48

צילום :ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
זה לא המקום היחיד בעולם בו הונצח זכרו של מייק ברנט. בפריז, צרפת יש כיכר הנושאת את שמו. אך בישראל זו הפעם הראשונה שדאגו להנציח את מי שמצא את מותו הטרגי והוא רק בן 28 .

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'היום אנחנו מתקנים עוול בקריאת שדרה על שמו של איש חיפה הזמר האהוב, בעל הקול הנדיר מייק ברנט. מייק שכבש את הבמות החשובות באירופה נפטר אמנם לפני 45 שנים, אבל דמותו תמשיך ללוות עוד שנים רבות את המוני מעריציו כאן בחיפה ובעולם כולו באמצעות שיריו המופלאים'..

מייק ברנט נולד בשנת 1947 בשם משה ברנד, במחנה המעפילים בקפריסין, אליו גורשו ע'י הבריטים הוריו ניצולי השואה. לאחר השחרור ממחנה המעצר עלתה המשפחה לישראל וקבעה את מקום מושבה בחיפה.

את דרכו כזמר החל בגיל 17 בלהקה אותה הקים אחיו צביקה. משה הצעיר המשיך להופיע בהרכבים שונים במועדוני לילה שונים בחיפה ותל אביב. באחת מאותן הופעות צפה מנהל מועדון לילה ידוע בטהרן שהחתים את משה על חוזה הופעות במועדון אותו ניהל. במועדון זה ראתה אותו הכוכבת הצרפתייה סילבי ווארטאן שהתרשמה מכישרון השירה שלו והזמינה אותו להופיע בפאריז.

בשנת 1969 הגיע משה ברנד לצרפת בה זכה להצלחה מסחררת מבלי שידע כלל צרפתית עם להיטו הראשון והמפורסם ביותר "Laisse Moi T'aimer" . בעצת אמרגנו שינה את שמו למייק ברנט והפך עד מהרה לכוכב ענק שכבש את הבמות החשובות ביותר בצרפת ובאירופה. בשנים אלה ערך מספר סיבובי הופעות בישראל במסגרתן הופיע בין היתר בקולנוע 'ארמון' המיתולוגי בחיפה ובפני חיילי צה'ל במלחמת יום כיפור.

בשנת 1975 שם ברנט קץ לחייו והובא לקבורה בבית העלמין חוף הכרמל שבחיפה. קברו של ברנט הפך מקום עליה לרגל, אותו פוקדים עד היום מעריציו הרבים בארץ ובעולם.

בטקס חנוכת הרחוב שהתקיים הערב במתכונת מצומצמת בשל מגבלות מגפת הקורונה השתתפו מלבד ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, בני משפחת ברנד וביניהם אחיו צביקה ברנד אשר הודה לראש העיר על היוזמה לקריאת רחוב על שם אחיו ואמר : 'הגיע הזמן להנציח את בניה של העיר חיפה בה גדל מייק ואותה אהב'.


(אלירן טל)
צילום :ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום :ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   ביום האישה הבינלאומי יארח נשיא המדינה...
*   יבגניה בוגאטוב ובן זוגה ואבי בתה לזר...
*   לעורכת הדין שרין סולן יש הרבה סיבות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים