הפקולטה למדעי המחשב בטכניון תיקרא מעתה 'הפקולטה למדעי המחשב ע'ש הנרי ומרילין טאוב'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות הטכניון

על כך הוכרז אתמול רשמית במושב חבר הנאמנים של הטכניון שנערך השנה לראשונה בתולדותיו, במתכונת מקוונת. על פי ההודעה הרשמית של הטכניון מדובר בהוקרה להנרי טאוב המנוח, לרעייתו תבל'א מרילין טאוב ולקרן המשפחתית על שישה עשורים של מנהיגות ותמיכה מתמשכת

פורסם ב: 03/08/2020 13:39

הנרי טאוב ז'ל Henry Taub ומרילין טאוב. Marilyn Taub. צילום: דוברות הטכניון
בזכות התרומה הגדולה יתאפשר לקלוט אנשי סגל וסטודנטים נוספים, שימור חברי סגל מובילים, פיתוח מחקר, והרחבת התשתיות המשמשות להוראה ולמחקר. הרחבתה של הפקולטה, שתתאפשר כאמור הודות לתרומת משפחת טאוב, חיונית לעתידה של מדינת ישראל, שכן היא תביא ישירות להגדלה וטיוב כוח האדם בהייטק.

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון: 'אנו אסירי תודה למשפחת טאוב, שתמיכתה ומעורבותה משתרעות על פני שישה עשורים.הנרי טאוב המנוח ורעייתו היקרה מרילין טאוב תבל'א, הם מידידיהם הגדולים של הטכניון והם קשרו את גורלם בחיי הטכניון כבר בשנות ה-60 ומאז תרמו לו ברוחב לב. הפקולטה למדעי המחשב חגגה חמישים שנה של הישגים עצומים, ואנו גאים על הצלחתה המתמשכת. תרומתה האחרונה של משפחת טאוב תסייע לפקולטה להמשיך להתרחב ולהוביל את עולם מדעי המחשב בארץ ובעולם'.

הנרי טאוב ז'ל היה איש עסקים פורץ דרך שייסד את ADP, החברה המובילה בעולם בתחום המחשוב האינטגרטיבי ומיקור החוץ, הוביל אותה כנשיא וכיו'ר שנים רבות. הוא תרם מחוכמתו, ממנהיגותו ומחזונו לטכניון ול-ATS - אגודת ידידי הטכניון בארצות הברית וזכה להוקרה רבה, בין השאר בתפקיד נשיא ה-ATS וכיו'ר קורטוריון הטכניון.

תרומתו הראשונה לטכניון נועדה לבניין מדעי המחשב ע'ש הוריו המנוחים מוריס וסילביה טאוב. לימים איפשרו הוא ומרילין את הקמתו של המרכז למדע וטכנולוגיה ע'ש הנרי ומרילין טאוב, שנחנך בשנת 2000, והמשיכו לתרום להרחבת הפקולטה בין השאר בהקמת מרחב למידה חדשני ומרפסת לאירועים לרווחת הסטודנטים. חזונם של בני הזוג טאוב ונדיבותם היו מרכיב משמעותי בתוכנית 'מנהיגים במדע ובטכנולוגיה' לצורך גיוס חברי סגל, שבמסגרתה מוקמות תשתיות מחקר חיוניות עבור חברי הסגל החדשים.

בחמישים שנות קיומה של הפקולטה למדעי המחשב התרחב המחקר והעמיק, וחברי הסגל בפקולטה הובילו פריצות דרך במחקר ובפיתוח. ב-1972 סיים המחזור הראשון את לימודיו בפקולטה עם עשרה סטודנטים וסטודנטיות; לאחרונה, כמעט חמישים שנה מאז הקמתה, סיימו 300 סטודנטיות וסטודנטים את לימודיהם בפקולטה.

'הפקולטה למדעי המחשב נמצאת בליבת תעשיית ההייטק הישראלית ובוגריה משמשים בעמדות מפתח במשק' , אמר פרופ' דן גייגר דיקן הפקולטה למדעי המחשב ע'ש הנרי ומרילין טאוב ומוסיף: 'למשפחת טאוב חלק חשוב ומשמעותי בצמיחתה של הפקולטה ובהצלחתה בקנה מידה עולמי. הנרי טאוב ז'ל אמר: 'בניינים הם רק קירות. האנשים הם העיקר'. ואכן, תרומתה הנדיבה של משפחת טאוב תסייע לנו לקדם את הפקולטה ולשמר את מעמדה כגורם מרכזי בכלכלת ההייטק הישראלית."
הפקולטה למדעי המחשב ע'ש הנרי ומרילין טאוב. צילום: דוברות הטכניון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב...
*   ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן, יאירו...
*   'רב בריח' יצא בגליון חג. צילום: עמית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים