פרויקט גיוס המונים לזכרו של האב וכך בזכות מתנדב מד'א יש עמדת דפיברילטור ראשונה במודיעין. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

הטקס המרגש התקיים במעמד בן שיינפלד ומשפחתו, ראש העיר ויו'ר השלטון המקומי חיים ביבס, בכירי עיריית מודיעין, נציגי עמותת ידידי מד'א בישראל, הנהלת מרחב איילון במד"א ועובדי ומתנדבי תחנת מד'א בעיר

פורסם ב: 30/07/2020 21:54

טקס חנוכת מכשיר דפיברילטור במודיעין לזכרו של מתנדב מדא איציק שיינפלד ז'ל. צילום ::קרן פלד דוברות מדא
איציק שיינפלד מתנדב מד'א וממייסדי התחנה בעיר מודיעין, נפטר לאחר מאבק במחלת הסרטן בשנת 2002. בן פלד, בנו של איציק, אשר מתנדב ועובד גם הוא בארגון מזה 11 שנים, ביקש להנציח את אביו ואת פועלו למען מד'א –ויחד עם עמותת ידידי הארגון בישראל, פתח קמפיין גיוס המונים מיוחד, זאת כחלק מפרויקט לאומי שמוביל מגן דוד אדום להצבת מאות מכשירי דפיברילטורים במקומות ציבורים ברחבי הארץ.

בן שייפלד ומשפחתו ביקשו להנציח את זכר האב איציק שיינפלד ז'ל, באמצעות סיוע לקהילה ולתושבים בעזרת הצבת מכשיר דפיברילטור מד'א ראשון בעיר מודיעין. לפני כשבוע, הקמפיין הגיע לסיומו המוצלח והמכשיר הוצב בטקס מרגש בפארק ענבה, במרכז העיר.

הטקס המרגש התקיים במעמד בן שיינפלד ומשפחתו, ראש העיר ויו'ר השלטון המקומי חיים ביבס, בכירי עיריית מודיעין, נציגי עמותת ידידי מד'א בישראל, הנהלת מרחב איילון במד"א ועובדי ומתנדבי תחנת מד'א בעיר.

לאחר הטקס, שיתף בן שיינפלד בתחושותיו: 'התרגשתי מאוד במהלך האירוע, הוא היה כל כך מיוחד וזה היה רגע מדהים בעבורי. אבא נפטר לפני 18 שנים ואף פעם לא עשינו משהו מהותי כדי להנציח את זכרו. במהלך ההתנדבות שלי בארגון וכחלק מהפרויקט הלאומי של מכשירי הדפיברילטורים, נחשפתי לעמדות דפיברילטור אשר נתרמו לזכרו של אדם, פתאום נפל לי האסימון והבנתי שזו הדרך להנציח את אבא בצורה הטובה ביותר. לראות את כל הפרויקט הופך מרעיון קטן ועד לעמדה קיימת לזכרו של אבי , הוכיח לי שגם השמיים הם לא הגבול. זה היה מיוחד ומרגש מאוד עבורי ועבור משפחתי'.

איציק שיינפלד התנדב במד'א מעל ל-17 שנים והחל את דרכו בארגון כנער, בתחנת חולון. הוא הלך לעולמו בגיל 33, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. בנו ביקש להמשיך את דרכו והתנדב בעקבותיו. כעת, ממשיך בן בהגשמת חזונו ופועל להצבת עמדות נוספות בעיר. עמדות ההחייאה החכמות של מד"א פרושות ברחבי הארץ במרכזי ערים, כחלק מהמיזם הלאומי של הארגון.

העמדות מקושרות למוקד 101 ובעת חירום ביכולתן להציל חיים. במקרה של דום לב, כל דקה היא קריטית. בכל 60 שניות החולפות ללא טיפול, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה ב-7%-10%. חיים רבים כבר ניצלו באמצעות מכשיר הדפיברילטור, אשר ניתן להפעלה פשוטה ע'י כל אזרח, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מתחבר למוקד החירום של מד'א. באותו הזמן, צוותי מד'א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

www.mdais.org

www.facebook.com/mdaisrael
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   לכבוד יום האוסטאופורוזיס העולמי המצוין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים