פרופ' פרץ לביא לשעבר נשיא הטכניון, התמנה ליו'ר אגודת הידידים של הטכניון בישראל. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

פרופ' אמריטוס פרץ לביא, שכיהן כנשיא הטכניון בשנים 2019-2009, התמנה ליו'ר אגודת ידידי הטכניון בישראל ומחליף בתפקיד את איש העסקים בוגר הטכניון אלוף (מיל') חגי שלום, שסיים שש שנות כהונה כיו'ר האגודה

פורסם ב: 05/07/2020 15:58

מימין לשמאל דליה ביאר רעייתו של פרופ' רפי ביאר , פרופ' לינה לביא, פרופ פרץ לביא. צילום: רונית קיטאי
נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון בירך על המינוי והודה לפרופ' לביא על הסכמתו לשמש כיו'ר אגודת ידידי הטכניון בישראל: 'בתקופה המאתגרת שבה אנו נמצאים היום חשוב שנתרכז בחיזוק בסיס הטכניון בישראל באמצעות הידוק הקשרים עם התעשייה הישראלית ועם בוגרי הטכניון לדורותיהם, כדי שנבטיח את המשך המובילות המדעית-מחקרית של הטכניון בארץ ובעולם.'.

פרופ'אורי סיון הודה בחום בשם משפחת הטכניון לאלוף (מיל') חגי שלום יו'ר אגודת ידידי הטכניון היוצא, על פועלו לקידום האגודה.

הגיב פרופ' פרץ לביא על המנוי החדש: 'לפני 45 שנה קשרתי את גורלי בגורל הטכניון . כאן התפתחתי כחוקר וכמחנך וכאן התקדמתי בשדרת הניהול הטכניונית עד לתפקיד המחייב של נשיא הטכניון. אני גאה להיות חלק ממשפחת הטכניון אשר כל חבריה עתירי הישגים, מחויבים למדע ולהשכלה, אנשים שאכפת להם זה מזה, מהמדינה שבה הם חיים ומבני אדם בכל מקום שיהיו בו.

לטכניון תפקיד מרכזי בפיתוח המדינה וביצירתה של תעשייה הייטק בעלת שם עולמי. לאגודת הידידים של הטכניון בישראל תפקיד חשוב ומרכזי בשמירה על המשך היותו מוסד אקדמי מוביל בארץ ובעולם. בתור יו'ר אגודת ידידי הטכניון בישראל אפעל לחזק את הקשר בין הטכניון לבוגריו ולתעשייה הישראלית'.

אמר פרופ' אלון וולף סגן נשיא הטכניון לקשרי חוץ ופיתוח משאבים: 'היום, יותר מתמיד אנו זקוקים לעזרת ידידי הטכניון בישראל.היכרותו העמוקה של פרופ' לביא את הטכניון על כל שלוחותיו בארץ ובעולם תסייע לנו לקדם ולפתח קשרים עם תורמינו גם בישראל'.
"
פרופ' לביא, מומחה בעל שם עולמי לחקר השינה, הוא יזם שנמנה עם מייסדי 'איתמר מדיקל' וחברות נוספות בתחום ההנדסה הביו-רפואית. לפני מינויו לנשיא הטכניון הוא שימש בתפקידים בכירים אחרים ובהם דיקן הפקולטה לרפואה עקש רפפורט וסגן נשיא הטכניון לקשרי ציבור ופיתוח משאבים. ב-2015, במקביל לכהונתו כנשיא הטכניון התמנה ליו'ר ור'ה (ועד ראשי האוניברסיטאות). במרוצת השנים היה פרופ' לביא מעורב כמומחה עולמי בתחום השינה, בכמה החלטות ציבוריות משמעותיות ובהן ביטול שעת האפס בבתי הספר היסודיים, הנהגת שעון הקיץ, הארכת משך השינה המינימלי בצה'ל והפעלת הגל השקט בתקופת מלחמת המפרץ הראשונה. מינויו ליו"ר אגודת ידידי הטכניון בישראל נכנס לתוקף מיד עם אישורו פה אחד ב-23 ביוני.

אגודת ידידי הטכניון בישראל, המנוהלת על ידי עפר שמחוני, פועלת לחיזוק הטכניון ולהמשך צמיחתו ופיתוחו. זאת באמצעות גיוס תמיכה בפרויקטים אסטרטגיים בטכניון מבוגרים, מחברות בתעשייה, מקרנות פילנתרופיות ועוד.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   חברת החשמל משתתפת במאמץ לנקות את החופים...
*   גולן ביטון מנכ'ל יוניבו על בחינת רישום...
*   דואר ישראל מצדיע לגופי הביטחון וההצלה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים