ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי חתם על אמנת ברית ראשי ערים Com Med של האיחוד האירופי לשמירה על האקלים, והיה לראש הרשות הראשון בישראל שעשה זאת

מנהל התכנית: "כולם רוצים ללמוד מיקנעם'.עיריית יקנעם ממשיכה להיות הראשונה לחשוב ירוק ולפעול ירוק, ובטקס צנוע שהתקיים בעירייה בצל משבר הקורונה, חתם ראש העיר יקנעם סימון אלפסי על אמנת ראשי הערים Com Med לאקלים ואנרגיה באזור הים התיכון.

פורסם ב: 30/06/2020 15:42

חתימה על אמנת קלימה. צילום: רועי אדוט
בחתימתו הצהיר סימון אלפסי על כוונותיה של העירייה להתמודד בצורה המיטבית עם האיומים העתידיים הנובעים משינויי אקלים. בהתאם לכך תפעל הרשות במדיניות של צמצום פליטות גזי חממה, היערכות להשפעות שינויי האקלים, הגברת הגישה לאנרגיה מתחדשת, מעקב אחר התקדמות להשגת יעדים אלו, ועוד.

'אני מברך על הרעיון ושביקנעם כבר שנים דואגים לסביבה ירוקה ומקיימת. בעיר נבנתה שכונה חדשה עם תב'ע המכילה הנחיות לבנייה ירוקה, הוקם פארק אקולוגי בו מוטמעת תכנית לניהול נכון של מי נגר, בעירייה מובלים שיתופי פעולה מלאים עם קק"ל, בעיר ממחזרים כמעט הכל, ישנה פרוגרמה להפיכת כל תאורת הרחובות בעיר לתאורת לד, מבוצעות מידי שנה תכניות במערכת החינוך לחינוך בתחומי הסביבה, נפתחו גני יער, ועוד.

לאור כל אלו, הצטרפותה של יקנעם לתכנית היא טבעית. מ'מ וסגן ראש העיר אורי שמואל אמר : 'ביקנעם מקדמים כל נושא שקשור לאיכות הסביבה.בעיר יש גינות קהילתיות. מנהלת תכנית קלימה מד בישראל מטעם קרן אנרגיה בע'מ. יונת שוורץ אמרה שזהו מעמד מאוד מיוחד ושיבחה את התייחסות הרשות לכל הנושא. לדעתה ההתגייסות לטובת נושא האקלים והשמירה על הסביבה היא מדהימה.יש כאן ראש עיר עם ותק וחזון שמבין את המשמעות של שינויי האקלים, נלחם, תומך ומקדם.

שותפה לניהול התכנית, עופר קרן אמר שבתהליך מהסוג הזה, החברה והאזרחים הם אלו שחייבים להוביל, והדגיש שללא סיוע דרמטי של ראשי רשויות למדינה אין סיכוי לתהליכים כאלו להצליח. קרן אמר שכולם רוצים ללמוד מיקנעם. קרן ציין בדבריו שמטרת התכנית היא שאזור הים התיכון לא יתחמם ביותר ממעלה ומחצי, והוסיף שכבר כיום אנו עדים לתופעות שכמעט כבר אין חורף, ושבקיץ הסנדלים נדבקות מהחום לרצפה אפילו בפריז.

טקס החתימה על האמנה התקיים במעמד ראש העיר יקנעם סימון אלפסי, סגניו אורי שמואל ורומן פרס, מנכ'לית העירייה, מוניק קונפינו, מנהלת מחלקת איכות הסביבה, ד'ר אנה הלס, מנהלי התכנית יונת שוורץ ועופר קרן, וד"ר טל גולדרט יועצת קיימות מרכז השלטון המקומי. האמנה נחתמה כבר על ידי 10,122 ראשי ערים מהעולם וביניהן מוינה, ברלין, אמסטרדם ושיקאגו.
קידום תכנית Clima-Medהוא פועל יוצא של שינויי האקלים שאנו עדים להם. בשנים האחרונות העולם חווה מחסור במים, שיטפונות, אירועי גשם לא סדירים, גלי חום וקור קיצוניים, תקופות יובש משמעותי המובילות לשריפות, נזקים בחקלאות, עליית טמפרטורת הים התיכון, מדבור, תחלואה, פגיעה במגוון המינים ועוד.
התכנית פועלת ביוזמת האיחוד האירופי ובמימונו. התכנית מובלת בישראל ע"י חברת קרן אנרגיה, ותלווה ע"י משרדי האנרגיה, הפנים, הגנת הסביבה, ומרכז השלטון המקומי. התכנית ביקנעם מיושמת ע"י מנהלת מחלקת איכות הסביבה, ד"ר אנה הלס.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"יקנעם חושבת ירוק ופועלת ירוק. אנו כל הזמן מצטרפים למיזמים שונים לעידוד השמירה על הטבע ועל הסביבה. שמחתי והתרגשתי להיות ראשון החותמים על האמנה, והדבר מוכיח את החשיבות שאנו מייחסים לשמירה על הטבע והסביבה. במסגרת האמנה נפעל להילחם בגורמים שמובילים לשינוי אקלים וניישם דרכים להתמודדות עם ההשפעות הללו. נדאג גם להגברת הגישה לאנרגיות מתחדשות. אני מודה לקלימה מד בישראל ולמנהלת היחידה הסביבתית, ויחד עם התושבים נוביל את התכנית ביקנעם".

לפרטים נוספים: אדוט רועי – דובר
משרד: 04-9596054
נייד: 052-8991049
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית חיפה תסייע למשטרת ישראל בחסימת...
*   מדוע נסגרה זמנית ה'כרמלית' בחיפה? צילום:...
*   מחקר חדש שנערך במכללה האקדמית צפת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים