גם בקורונה השירות הפסיכולוגי של עיריית חיפה מקיים סדרת הרצאות ומפגשי הורים בזום לקראת כיתה א'. ריבי שני מנהלת השירות הפסיכולוגי מסבירה

מחר יפתחו קייטנות גני הילדים ובתי הספר של 'החופש הגדול'. סיגל ציוני חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה על ההערכות לכך. המחלקה לחינוך יסודי ערכי תקיים ללא עלות קורסי קיץ לתלמידים לקראת המעבר לחטיבת הביניים

פורסם ב: 30/06/2020 09:55

ריבי שני . צילום: דוברות עיריית חיפה
מידי שנה מקיים השירות הפסיכולוגי-חינוכי של עיריית חיפה סדנאות בגני הילדים, מפגשים עם הורים ועם צוותי גני הילדים, על מנת להקל על הילדים את המעבר מגן הילדים לבית הספר. השנה, בשל משבר הקורונה, תהליך ההכנה לקראת העלייה לכיתה א' יהיה שונה.

ריבי שני, מנהלת השירות הפסיכולוגי-חינוכי בעיריית חיפה: "המעבר לבית הספר היסודי הוא מעבר מרגש, אשר מעלה לא-פעם גם חששות ותהיות. השנה בעקבות הקורונה והשהייה בבתים, פנו אלינו הורים רבים עם התלבטויות שונות-האם הילד שלי יהיה מוכן למרות התקופה הארוכה שבה לא היה גן? האם ציידנו אותו במיטב הכלים? האם בית הספר יצליח להכיל את הקשיים הייחודיים שלו? איך יצליחו הילדים להסתגל למסגרת גדולה עם דרישות? מה עוד אנחנו כהורים יכולים לעשות?.

מינהל החינוך בעיריית חיפה נערך בעזרת השירות הפסיכולוגי העירוני לתת מענה להורים וילדיהם וילוו את תהליך קליטת הילדים שיגיעו לכיתות א' לאחר תהליך הכנה קצר יחסית. דילמות ושאלות אלו ואחרות עמדו במוקד סדרת הרצאות שנפתחו באמצעות אפליקציית "זום" להורים שילדיהם למדו השנה בגני החובה. את ההרצאות העבירו פסיכולוגיות המתמחות בטיפול בגיל הרך, ובהן הציגו סוגיות הנוגעות לתהליכי שינוי והעניקו כלים בעזרתם יוכלו ההורים לסייע לילדים בתהליכי המעבר וההסתגלות.

מדגישות הפסיכולוגיות בהרצאותיהן: 'תקופת הקורונה מלווה אמנם במתח ובצורך של הילדים להסתגל כל פעם מחדש מהגן לבית, לקפסולות ולשיגרה', אך עם זאת אלה הם גם ימים שהעניקו להורים וילדיהם, ניסיון בהתמודדות עם שינויים, כמו גם היכרות וידע על נקודות החוסן של הילדים. בנוסף, קיבלו ההורים בהרצאות כלים כיצד ביכולתם לסייע לילדיהם בהסתגלות למעברים, חיזוק מיומנויות בתחום השפה והחשיבה, בתחום הרגשי, בתחום החברתי ובתחום הפיזי-מוטורי.

(רוני גרוסמן)


קייטנות גני הילדים ובתי הספר של החופש הגדול יפתחו מחר יום ד' ה- 1 ליולי וימשכו עד השעה 17:00. חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני: "מערכת החינוך בעיריית חיפה נערכה בהתאמה, לאור ההחלטה על סיום הלימודים ב-30.6.20 ותיתן מענה לילדי גני הילדים וכיתות א-ד, תוך הארכת שעות הפעילות עד לשעה 17:00 באופן מיטבי שיאפשר שגרת יום ושמירה על הרצף החינוכי והחברתי מחד תוך חשיבה על הביטחון התעסוקתי ופרנסתם של ההורים מאידך'.

הקייטנות העירוניות ייפתחו ב- 1 ליולי. בבתי הספר יפעלו צוותים חינוכיים ומדריכים מקצועיים במסגרת תכנית "בתי הספר של החופש הגדול" של משרד החינוך, שתתקיים בכל רחבי העיר.
את ״גני הילדים של החופש הגדול ״ יפעיל מתנ״ס נווה יוסף .
מחזור נוסף של 4 ימי פעילות בגני הילדים יתקיים בין התאריכים 0.8.20 – 13.8.20. בין השעות 07:30 – 17:00 .

הרישום לגני הילדים יתקיים דרך אתר האינטרנט של יחידת הצהרונים מתנ'ס נוה יוסף בכתובת

www.zaharonim-haifa.org.il

באמצעות הורדת טופס בקשה לרישום ושליחתו למוקד דרך המייל
zhaharon@nycc.org.il

או דרך הפקס 077-6070112.

במתנ'ס נוה יוסף במשרדי מוקד יחידת הצהרונים בכתובת הרב משאש 1 א' (הבניין הישן) בין השעות 8:30-18:30
למידע בנושא הרישום לגני הילדים והצהרונים של החופש הגדול ניתן לפנות לטל' 1-700-552275.
קו מידע לבתי הספר של החופש הגדול יפתח בתקופת הרישום בטלפון : 1-700-507-002 שלוחה 1. ניתן לפנות בשאלות גם במייל ל:

kaytanothaifa@haifa.muni.il


פתיחת גני הילדים ובתי הספר של החופש הגדול מותנית במספר מינימלי של נרשמים, ובכפוף לכל הנחיות משרד החינוך.


(רוני גרוסמן)

המחלקה לחינוך יסודי ערכי בעיריית חיפה תקיים ללא עלות קורסי קיץ לתלמידים לקראת המעבר לחטיבת-הביניים

במסגרת תכנית מעברים ורצף חינוכי מלידה לבגרות שעברה שינויים והתאמות ,יתקיימו קורסי קיץ לבני נוער במטרה לשים דגש על תרגול ושיפור החומר הנלמד לצד מתן ופיתוח כלים להתפתחות לימודית ואישית בטרם המעבר המאתגר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים.

קורסי הקיץ יפעלו בבתי הספר לקראת סיום החופש הגדול כאשר הלמידה תתקיים בקבוצות בתחומי הגעת והלימוד השונים. הקורסים יתקיימו בחמש עשרה חטיבות הביניים בעיר, בקורסים ישתתפו מעל 1200 תלמידים במהלך חודשים יולי אוגוסט 2020 ויימשכו כשבוע בשעות הבוקר.

תכנית הקורס נבנתה על ידי הצוותים המקצועיים בבתי הספר בשיתוף עיריית חיפה ומתנ'ס נווה יוסף.

סיגל ציוני חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך: 'קיימנו חשיבה על הצרכים האמתיים של התלמידים ודאגנו לתת מעטפת מקצועית תומכת. הקורסים ניתנים לתושבי חיפה ללא עלות -במימון עיריית חיפה ויאפשרו לצד המענה הניתן לתלמידים בחופשת הקייץ והכנה נכונה לחטיבה, גם הפחתת הנטל והדאגה הכלכלית מההורים לתשלום עבור שעורים פרטיים וחסכון כספי רב'.

(רוני גרוסמן)
סיגל ציוני. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית חיפה תסייע למשטרת ישראל בחסימת...
*   מדוע נסגרה זמנית ה'כרמלית' בחיפה? צילום:...
*   מחקר חדש שנערך במכללה האקדמית צפת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים