'בן הזוג הטורף-המדריך המשפטי להישרדות בזוגיות' מאת עו'ד סופי כהן.תרגום מצרפתית: דן שליט-קניג. כתבה: רונית קיטאי

סימנים לבן זוג אלים או מניפולטיבי אפשר לזהות לפי סימנים מסויימים אך הם ברובם 'שחקנים' בנשמה. עו'ד סופי כהן נותנת 'קווים לדמותם' של בני או בנות זוג מרעילים את הנשמה. זה לא מוגבל לגברים בלבד. גם נשים פועלות כדי למרר את חיי בן זוגם והופכות אותם לגיהנום עלי אדמות. לקרוא, להפנים ולהיזהר מכאלה

פורסם ב: 23/06/2020 20:57

בן הזוג הטורף. המחברת עו'ד מגשרת סופי כהן
לסופי כהן יש תואר במשפטים כתואר שני מהסורבון בצרפת. היא עובדת כמגשרת מוסמכת, מתמחה בדיני משפחה וגירושין, כתבה מדריך משפטי בעל חשיבות עצומה נושא אלימות בתוך המשפחה, שנמצא לא מעט בכותרות. לאור מקרי האלימות ורצח הנשים עליהם שמענו בתקופה האחרונה, עולה הצורך להבין את התופעה של בני זוג המוכרים כאוהבים ומסורים כלפי חוץ, בעוד בין ארבעת הקירות הם ביקורתיים, מתעללים נפשית בבני הזוג, שולטים בהם כלכלית, מבודדים אותם מחברים ומשפחה ומגיעים עד אלימות פיזית ורצח.

זאת כדי תגידו אחר כך 'לא ראינו, לא ידענו'. יש שפע 'שחקנים' בתחום ומגיע להם פרס 'אוסקר' על משחק מעולה. הספר שכתבה עו'ד סופי כהן נועד ללמד נשים וגברים איך לזהות את הטורף הזה לפני שהם מתכננים לחיות איו לאורך שנים. חשוב שאנשים יקראו את הספר כדי לדעת איך להימנע מכניסה למערכת יחסים לא בריאה, חיים אומללים, קשים ובלתי נסבלים עם בן זוג (או בת זוג) שיהפוך אותם לתלויים, נדכאים ונזקקים על לא עוול בכפם. למרות שרוב הזוגות מצויים בסוג של אופוריה ו'התאהבות' לפני הנישואין ניתן לזהות סימנים מקדימים.

בספר מתארת עו'ד סופי כהן את כל השלבים והסימנים שחייבים לשים לב אליהם. ככל שנמנע מלהכנס למערכת יחסית הרסנית נחסוך לעצמנו חיים קשים מנשוא בעתיד. חשוב לשים לב לסימנים. ישנם אנשים שחיים עם בן זוג מניפולטיבי והם בכלל לא מודעים למצבם.

צופית גרנט שקראה את הספר העלתה בפייסבוק המלצה : 'הספר הזה צריך שיהיה בכל בית. מאחר ויש בו את היכולת להסביר במילים פשוטות מנגנונים פסיכולוגים מסוכנים בזוגיות, שכולם צריכים להיות מודעים להם'ץ,
מהדורת הספר הראשונה שיצאה לאור גם בצרפתית ופורסם בצרפת, נחטפה מן המדפים וגם בארץ הוא הפך לתנ'ך של קורבנות הרוצים להיחלץ מהמלכודת.


עו'ד סופי כהן על 'בן הזוג הטורף': 'הספר מתייחס לתופעה של השתלטות בן זוג אחד על השני, נשים וגברים, תוך כדי התעללות נפשית, פיזית וכלכלית. המודעות לתופעה ולסימנים המוקדמים למערכת יחסים רעילה יכולה להציל חיים . אני חשה את כאב הקורבנות בכל פעם שאישה שסובלת מאלימות נפשית ו/או פיזית מגיעה אלי מאוימת, מתוך הידיעה שמערכת המשפט בארץ, וכן העוסקים בתחום ברווחה, אינם ערוכים לטפל בתופעה שאני מתארת בספר.הסבל הוא לא רק של נשים, התעללות נפשית של אשה בגבר, רואים בסיפורים שהבאתי בספר'.

עו"ד סופי כהן תושבת ירושלים, נולדה בצרפת. היא בוגרת תואר שני מאוניברסיטת הסורבון בפריז. דמותם של לקוחותיה אותם ייצגה בבית המשפט עמדה מול עיניה 'אגב, אין הבדל מי הטורף המשפחתי שלך, כי לפעמים זה לא בן או בת זוג, אלא דווקא הורה', היא מסבירה ופונה אל הציבור:' אם יש במשפחתך אנשים בעלי אישיות נרקיסיסטית פתולוגית. אנשים שבאופיים יש צורך בשליטה על האחר, 'חיות טרף' שהופכים את השני למשותק נפשית, חסר אונים, מדוכא ונפחד וכלוא בתוך מלכודת מהגיהינום, כדאי לדעת שיש מוצא, והוא כתוב בספר זה.


בגב הספר נכתב: ' יש ביננו נשים וגברים, שמתחת למראית העין הקוסמת שלהם מסתתר טורף של ממש, אשם שאין בו שום רגש אנושי או ערכי מוסר. אנו נתקלים באנשים כאלה במערכות יחסים וזוגיות, שבהן הם משעבדים ומנצלים את בן או בת זוגם לכל אורכה של מערכת היחסים.

אנו נתקלים בהם גם בסיכסוכי גירושין קשים, שבהם הם אינם מהססים להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותם כדי להרוס את בן או בת זוגם, ברגע שאלה מנסים להיפרד מהם: מניפולציה של סביבה ואנשי מקצוע; תלונות שווא במשטרה; דמוניזציה והכפשה של בן או בת הזוג, ניצול הילדים וגיוסם למערכה ולעתים עד כדי ניתוק הקשר בינם לבין ההורה האחר.


כיצד ניתן לזהות את האנשים הללו לפני שנופלים ברשתם? מדוע הופכים אנשים אלה לטורפים חסרי רחמים? מה כלי הנשק שלהם ומאידך גיסא, מה המחיר שנדרשים קרבנותיהם לשלם תמורת חירותם.

מחברת הספר ען'ד כהן, מכירה היטב את מערכת המשפט מבפנים, כבר למעלה מ 20 שנה, וגם את אופן פעילות עורכי הדין לענייני גירושין, כמי שחקרה את הצד הפסיכולוגי של טיפוס המתעלל והקורבן. על המנגנונים החולניים של מערכת היחסים, והמניפולציות הנרקיסיסטיות פוגעניות של המתעלל, ואת הסבל של הקרבנות וכך היא אומרת: 'מצאתי שלמערכת המשפט יש קושי גדול להבין את הקורבנות ואני אעשה הכל כדי לעזור. הבאתי בספר מקרים מהשטח, מבוססים על מקרים אמתיים של לקוחותיי'.

בתוכן העניינים תמצאו פרקים כדלקמן:

תיאור אקדמי של האדם המתעלל, הפרוורטי

מנגנוני הפעולה שלו, כחיית טרף.

דיוקנו של הקורבן וחולשותיו.

כיצד טווה העכביש את רשתו סביב הקרבן תוך הבטחות ודרכי פיתוי מתוחכמים.

חוסר האונים של החברה המשפחה והסביבה הקרובה.

המלכודת והתוצאה של אבדן העצמאות של הקורבן.

התנהגותו היום יומית של המתעלל-,בערמומיות, השלטת כוח, התנהגות ילדותית, האשמות חסרות בסיס, קנאות עיוורת.

אלימות פיזית ומילולית תוך הרס זהות הקרבן.

נשים וגברים מוכים.

פרק שלם מתייחס להיבט המשפטי. למחיר המאבק של הקרבן לחירות והמאבק המשפטי ואז, אחרי הגירושין, המשך ההטרדה.

פרק חשוב הוא זה בו מעלה עו'ד כהן הצעות לפתרונות והדרכה. בעיקר לאנשי מקצוע.

עד שהספר יוכנס לחנויות הוא ניתן לרכישה בלינק:


/www.wslibrary.net/sifria/he/klali/7279-ben-hazug-hatoref_me-sophie-cohen.html

ואצל המחברת: 054-6468157
בן הזוג הטורף או המדריך המשפטי להישרדות בזוגיות מאת עו'ד סופי כהן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   איז'ה דה אורו ילדה של זהב מאת אושרת...
*   'הולכת פנימה' מאת מרב השרוני. הוצאת...
*   הַמִּפְלֶצֶת שֶׁל אִיתָמָר מאת טל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים