אפשר להרים כתף כי המחלקה האורתופדית בבי'ח 'כרמל' מובילה במקום הראשון מזה שנתיים ברציפות בכמות ניתוחי החלפות כתף בבתי החולים של 'כללית' בארץ

זה ממקם אותה כאחת המחלקות האורתופדיות הטובות בישראל כשכמות ניתוחי הכתף בה רק הולכת וגדלה. מי שמוביל את תחום הכתף ב'כרמל' הוא ד'ר וסילי צ'רמיסין מומחה לכירורגיה אורתופדית ומנתח כתף

פורסם ב: 23/06/2020 07:48

ד'ר צ'רמיסין חזר לפני מספר שנים ל'כרמל' לאחר ניסיון רב בניתוחי כתף כולל השתלמות באורתופדיית כתף ביחידת כתף בביה"ח איכילוב ב 2011. לאחר מכן עבד מספר שנים כאחראי תחום כתף בבי'ח 'זיו' בצפת והוא מעמיד את כל המקצועיות והניסיון שלו לטובת מטופלי בית החולים 'כרמל' ומטופלי 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי.

מנהל המחלקה האורתופדית בכרמל ד"ר בני ברנפלד אומר כי תחום הכתף הינו אחד מהתחומים הצומחים והמתקדמים ביותר בתחום האורתופדיה בעולם. ד'ר צ'רמיסין מביא אתו לכרמל שיטות ניתוח חדשניות הכוללות ניתוחים מורכבים ללא פתיחת מפרק הכתף כלל. הניתוח מתבצע באמצעות כניסת מצלמה על גבי סיב אופטי וכלי הניתוח מיוחדים המוחדרים לכתף דרך מספר חתכים קטנים, וחוסכים את פתיחת המפרק כולו ( ארתרוסקופיה) . באמצעות שיטה מתקדמת זו ניתן לבצע תיקון פגיעה בקרעים בגידי שרוול המסובב, טיפול ארתרוסקופי באי יציבות הכתף, טיפול בתסמונת צביטה ועוד.

ד'ר צ'רמיסין מבצע החלפה מלאה או חלקית של הכתף, טיפול ניתוחי שברים ושיקום הכתף, וטיפול כירורגי בחבלות בגפיים כתוצאה מתאונות או טראומה."אזור חיפה והצפון משופע באוכלוסייה מבוגרת הסובלת מנפילות רבות או מקרעים בגידי הכתף . לדברי ד'ר צ'רמיסין: 'המטרה שלנו היא שתושבי חיפה והצפון וכלל רופאי המשפחה ידעו על היכולות שלנו ועל מגוון השירותים הרחב בתחום הכתף שאנו מסוגלים לתת וינצלו אותם לטובת המטופל.

עד לאחרונה הגישה הטיפולית בקרב האוכלוסייה המבוגרת היתה שמרנית, הכוללת טיפול סימפטומטי בכאב בלבד, אולם לא פותרת את הבעיה. כיום אנו יכולים לבצע ניתוח החלפת כתף גם בגילאים מבוגרים למטופלים מעל גיל 80 ולתת פתרון מושלם לשורש הבעיה ולאפשר למטופל חזרה מהירה לשגרה ושחרור הביתה תוך יום יומיים לאחר הניתוח'.


כדי להעניק את הניתוחים והטיפולים המתקדמים ביותר בתחום הכתף רכשו בבית החולים ציוד ייעודי לחדרי הניתוח במאות אלפי שקלים. כולל ציוד ניתוחי מתקדם תוספות מיוחדות לשולחנות חדר ניתוח, סט כלים לניתוחים אורתרוסקופים ציוד למגדל חדר ניתוח לניתוחי כתף ועוד.

מנהל המחלקה ד'ר ברנפלד : 'הרכש לניתוחי הכתף היא תוספת כוח משמעותית למגוון השירותים והיכולות של המחלקה האורתופדית. אנחנו שמחים להעמיד לטובת המטופלים שלנו את המגוון הרחב ביותר של שירותי אבחון וניתוח בתחום האורתופדיה החל מכף יד, דרך עמוד השדרה החלפות מפרקי אגן ומפרקי ירך, ניתוחי בירכיים ועכשיו גם שדרוג בתחום האבחון וניתוחי הכתף. ד'ר צ'רמיסין השתלם במקומות המובילים בעולם בתחום האורתופדיה והכתף בגרמניה בצרפת בספרד ובאירלנד והוא יוצא בקביעות להשתלמויות בארץ ובעולם כדי להעניק את הרפואה העדכנית ביותר למטופלים.

אני שמח שהיום אנחנו יכולים להעניק ב'כרמל' למטופלי חיפה והצפון את קשת טיפולי הכתף הרחבה והמקצועית ביותר " אומר ד"ר צ'רמיסין. לטובת המטופלים מתקיימת מרפאת כתף ייעודית בקהילה במסגרת המחלקה האורתופדית במרכז רפואי לין כשאת המטופלים הזקוקים לניתוח ואשפוז מנתח ד'ר צ'רמיסין בבי'ח 'כרמל'.
ד'ר בני ברנפלד וד'ר וסילי צ'רימיסין.צילום: ארכיון אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   משה עלמני בן 97 לא הרגיש טוב והגיע לרמב'ם...
*   מכשיר החייאה (דפיברילטור) חכם של מ.ד.א...
*   d

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים