נבחרו הזוכים בתחרות ציורי ילדים קורונה 2020. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

מוסדות התרבות העירוניים יחזרו לפעילות החל מ-1.7.20.ב'בית יציב' שבקריית-חיים נחנך הערב חדר מנהיגות לרווחת בני הקהילה האתיופית. שרת הקליטה פנינה תמנו שטה היתה שם בחברת ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם

פורסם ב: 21/06/2020 23:38

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
אביב יערי תלמיד כיתה ו' בבי"ס 'נופים' זכה במקום הראשון על הציור: 'לא משנה כמה רחוקים, נהיה תמיד נשאר ביחד'

הפרס הוענק לזוכים ע'י חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה סיגל ציוני וראש מנהל חינוך וצעירים בעירייה אילנה טרוק, בטקס מרגש שהתקיים במנהל החינוך של עיריית חיפה.

את התחרות יזם מנהל החינוך בעיריית חיפה, עם פרוץ מגפת הקורונה ובמסגרתה הוצע לתלמידים לשלוח ציורים מהתקופה בה הם שוהים בביתם. לתחרות הוגשו כ- 100 ציורים מהם נבחרו ע'י צוות השיפוט 5 ציורים מרגשים במיוחד, המבטאים את חששות התלמידים מחד ואת האופטימיות מאידך המאפיינות את התקופה, בעיניהם של הילדים.

בצוות השיפוט היו חברים בין היתר: ספי גל אמנית ואשת חינוך, שרית קן דרור מנהלת חטיבת הביניים 'רעות לאמנויות' ונציגי השירות הפסיכולוגי, המחלקה לחיזוק החינוך הציבורי, וסל תרבות בעיריית חיפה.

במקום הראשון זכה כאמור הציור של אביב יערי, תלמיד כיתה ו' בבית ספר 'נופים'. אביב צייר שני מחשבים הניצבים בסמוך זה לזה, כשמתוך המסכים יוצאות שתי כפות הלוחצות ידיים- האחת לבנה והשנייה חומה. מתחת לציור, כתב אביב: "לא משנה כמה רחוקים נהיה, תמיד נישאר יחד". צוות השופטים ציין כי הציור נבחר בשל המקוריות, השילוב בין הטכנולוגיה והאנושיות והמסר של הסולידריות החברתית המועבר לצופה.

במקום השני זכתה ילנה ברנובסקיה, תלמידת כיתה ד' בבית הספר היסודי 'ליאו בק' שבהדר. צוות השופטים שבחר בעבודה ציין כי תמונת הנוף שציירה ילנה נעשתה תוך שימוש בטכניקה מופלאה, שילוב נהדר של צבעים, יצירת תחושת תנועתיות וקשר מיוחד בין העין ליד.

ציור נוסף שזכה במקום השני, הוא ציורה של אלין זרובין, תלמידת כיתה ה' בבית ספר 'רמות'. מדברי צוות השופטים: הציור הצבעוני תאר מתחם מגורים המגודר מפני נגיף הקורונה. אלין עשתה שימוש בקומיקס, בחרה באמירות נאיביות היוצרות הזדהות ואופטימיות.

במקום השלישי זכו הציורים של רוני טסלר וכרמל שמילה, תלמידות כיתה ד' בבית הספר 'אהרון הרואה' בנות. הציור של רוני תאר שלוש חברות המחבקות זו את זו. למרות שהציור כולו נעשה בצבעי שחור ולבן, השופטים ציינו כי הוא חי, מעביר תחושת אחווה ומדגיש את חשיבות החברות והקרבה. הציור של כרמל תאר את כדור הארץ, המונח על כף יד אדם. הכדור נחצה לשניים- מחצית ממנו צבעוני, פורח ומלא חיים, ואילו המחצית השנייה קודרת. הציור נבחר בשל המסר המעיד על כך שהאחריות על כדור הארץ היא בידינו, תוך שימוש בניגודים.

בטקס השתתפו: בני משפחות הילדים, מנהלות בתי הספר וחברות צוות השיפוט שהעניקו לזוכים הזמנות כיתתיות לבילוי משותף במוסדות התרבות של חיפה.


(רוני גרוסמן)

***

דירקטוריון חברת אתו'ס נענה לבקשתה של ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, שהשתתפה בישיבה וביקשה כאמור להחזיר את מוסדות התרבות העירוניים לפעילות החל -1.7.20.

ראש העיר חיפה הדגישה בדבריה בישיבה כי אין בכוונתה לעצור את היצירה התרבותית בעיר ולפיכך ביקשה להחזיר את פעילות התזמורת הסימפונית חיפה ומועדון ה'ביט' לפעילות כבר בשבוע הבא לרווחת תושבי העיר והמבקרים הצפויים לבקר בה במהלך תקופת הקיץ. בתוך כך יפתח מחדש מחר, יום שני 22.5.10 עם התיאטרון העירוני חיפה בהצגת 'ג'ק והנשים'.

הפעילות תתקיים במסגרת ההנחיות והמגבלות שהוטלו ע'י משרדי ההמשלה לפעילות תרבותית.
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, הודתה 'לכל הנגנים ועהובדים המסורים שעברו חודשים לא קלים' והביעה תקווה כי כולנו נוכל לחזור במהרה לשגרת תרבות מלאה.

יו'ר דירקטוריון חברת אתו'ס יעקב פינגולד ברך על ההחלטה המשותפת של ראש העיר וחברי הדירקטוריון המהווה בשורה חשובה לתושבי העיר ולנגנים שכל רצונם הוא להמשיך לנגן'.

(רוני גרוסמן)

ב'בית יציב' שבקריית-חיים נחנך הערב חדר מנהיגות לרווחת בני הקהילה האתיופית. החדר כולל מערכת מולטימדיה מובנית, מערכת ישיבה מודולרית וכלים נוספים, שנועדו לפתח מנהיגות ערכית, בעזרת שיטות עבודה המותאמות למאה ה-21.

חדר המנהיגות הוקם במימון משותף של 'קרן חיפה', 'שותפות חיפה בוסטון' ו"'עד שכונת קריית חיים וקריית שמואל', מתוך מטרה לחזק את 'בית יציב' כמרכז חינוכי-ערכי לילדים ולבני נוער או במילים אחרות להפוך את בית יציב למה שמייצג את שמו, דהיינו בית יציב...
.
"בית יציב" משרת כמאה וחמישים בני ונוער ותלמידים בקריית חיים ובקריית שמואל ומהווה מרחב מוגן ובטוח, המקיים מגוון פעילויות, חינוכיות וערכיות. במרכז מתקיימים מגוון פעילויות ספורט, מעורבות חברתית, תוכנית מד'צים, לצד תוכניות מנהיגות נוספות.

המרכז נחנך הערב (א') על-ידי שרת הקליטה, פנינה תמנו שטה, ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם, בני הקהילה ובני נוער הפעילים במקום.לבקשת בני הקהילה האתיופית בחיפה, נחנך חדר המחשבים במרכז המנהיגות לזכרו של בן קריית חיים סלומון טקה ז'ל.

ד'ר עינת קליש רותם:'קלטנו במרוצת השנים עשרות אלפי עולים חדשים, כולם השתלבו כאן היטב. אנחנו בעיריית חיפה עושים מאמצים כבירים לסייע לכל עולה בחבלי הקליטה. המרכז הזה שאנחנו חונכים היום נותן תקווה ועתיד לבני המקום. אני רוצה להודות לקרן חיפה ושותפות חיפה-בוסטון על התרומה ועובדי עיריית חיפה שאיפשרו להקים את המרכז החשוב הזה'.

שרת הקליטה פנינה תמנו שטה: 'ההחלטה להנציח את סלומון טקה בדרך של מנהיגות ותקווה לצעירים וזה מכובד. אמשיך ללוות את המשפחה ולהיאבק למען בני הקהילה האתיופית. אני מקווה ומתפללת שסלמון יהיה המקרה האחרון וצוואתו תהיה שכל ילדה, ילדה, נער ונערה יהיו מוגנים'.

(אלירן טל)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום :ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   חיפה היא העיר הגדולה הראשונה בארץ...
*   פרויקט התחדשות ראשון במסלול עיבוי...
*   רשות הרישוי של עיריית חיפה אישרה במהירות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים