ד'ר קטי שלוש (45) מונתה למנהלת היחידה להפרייה חוץ גופית (IVF) במרכז הרפואי לגליל בנהריה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי כהן

ד'ר קטי שלוש זכתה במכרז והיא מחליפה בתפקיד את ד'ר נתן לויט, שהקים את היחידה בשנת 2013 וניהל אותה עד פרישתו לגימלאות.היא הספיקה לעבוד ברמב'ם, בילינסון ולהשתלם במרכזים רפואיים יוקרתיים בחו'ל ועוד

פורסם ב: 17/06/2020 12:23

ד'ר קטי שלוש. צילום: אלי כהן
ד'ר שלוש (45), נשואה + 3, מומחית בגינקולוגיה, מיילדות ופריון, עשתה את הסטאז' וההתמחות בגינקולוגיה בבית חולים רמב'ם. בין השנים 2016-2012 היא שהתה בהשתלמות עמיתים קלינית ומחקרית במרכזים הרפואיים "Sunnybrook", "Women's College" ו"The Mount Sinai" בקנדה, המסונפים לאוניברסיטת טורונטו.

עם שובה לארץ חזרה לרמב'ם, שם שימשה מנהלת בנק הזרע ואחראית תחום שימור פריון. לאחר מכן עברה לביה'ח בילינסון בפתח תקווה, שם שימשה אחראית מרפאת אנדמיטריוזיס. בשני בתי החולים האחרונים שימשה גם רופאה בכירה ביחידה להפריה חוץ גופית.

לדבריה: 'אחד הדברים שחרטתי על דגלי הוא פיתוח מתן שירות של שימור פריון רפואי. תחום זה כולל הקפאת רקמה שחלתית (בעיקר עבור נשים הנמצאות לפני כימותרפיה ומעוניינות ללדת), הקפאת ביציות והקפאת עוברים. תחום זה כולל גם הקפאת רקמת אשך והקפאת זרע עבור גברים הנמצאים אף הם לפני כימותרפיה. כמו כן, בכוונתי לפתח, בשיתוף פעולה עם הנהלת המרכז, את תחום שימור הפריון הסוציאלי. בשנים האחרונות יש תופעה של נשים המעוניינות ללדת בגיל מאוחר, ואני מעוניינת לתת מענה לאלו מהן המבקשות להקפיא ביציות בגילי צעיר יותר. אני מעוניינת להעניק שירות לנשים הסובלות מאי-ספיקה שחלתית מוקדמת, כדי שניתן יהיה לשמר את הביציות שלהן, לשם שימוש עתידי'.


במסגרת מדיניות זו לשימור פריון, הוחל ביחידה בביצוע בדיקת AMH לנשים הנמצאות בגיל הפריון ולכאלו המטופלות ביחידה, במטרה להעריך את הרזרבה השחלתית שלהן (כמות הביציות שנותרו בשחלה) ואת סיכוייהן להיכנס להיריון.
ד'ר קטי שלוש סיפרה כי בכוונתה לפתוח שירות של בנק הזרע, ובכך להפוך למרכז הרפואי השני בצפון עם שירות פעיל של בנק הזרע.

'כמי ששואפת למציוינות, יש לי תוכניות רבות לפתח את היחידה להפרייה חוץ גופית ולהפוך אותה לגדולה ביותר בצפון. במקביל אעסוק בתחום המחקר, אעודד סטודנטים לרפואה להגיע אלינו ולהישאר כאן, ואפעל לשיתוף פעולה עם מחלקות רבות, כמו מחלקת נשים ויולדות, המכון לגנטיקה של האדם, המחלקה האורולוגית ואגף המעבדות. אני מבקשת להודות להנהלת המרכז הרפואי ולעומד בראשה, ד'ר מסעד ברהום, על התמיכה הגדולה ושיתוף הפעולה'.

'ד'ר מסעד ברהום בירך את ד'ר קטי שלוש על כניסתה לתפקיד, איחל לה הצלחה והדגיש, כי הוא משוכנע שתוביל את היחידה להישגים משמעותיים, תוך פתיחת שירותים חדשים, שחלקם לא היו קיימים עד היום באזור הגליל.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   הקורונה במספרים: מתחילת משבר הקורונה...
*   דיפלומטיה בימי הקורונה: שגרירי נפאל...
*   מדליית זהב לטנ'ק: טכנולוגיה נגד קורונה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים