השבוע במרכז הרפואי 'כרמל' מבית 'כללית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

מנכ'ל 'כללית' פרופ' אהוד דוידסון וסמנכ'ל חטיבת בתי החולים ב'כללית' פרופ' מיקי שרף, הצדיע לכל עובדי בי'ח 'כרמל' על עמידתם האיתנה במאבקה בנגיד הקורונה. שירות למטופלי המחלקה לניתוח לב וחזה הוא דפי הסברה בשפות רוסית וערבית

פורסם ב: 14/06/2020 09:57

במשדר אינטרנטי מיוחד ומצולם בשידור חי, פנה ובירך מנכ'ל 'כללית' פרופ' דוידסון את עובדי 'כרמל' שהתכנסו באודיטוריום בית החולים יחד עם כל עובדי והנהלות בתי החולים של ה'כללית' הפזורים בכל רחבי הארץ. כך כולם ראו את כולם והאזינו לברכות, באמצעות אפליקציית וידאו מאובטחת באינטרנט.


'אין ראויים מכם להוקרה המרגשת הזא. אני מבקש להודות כאן שוב, לכל אחת ואחד מכם בבתי החולים שלנו על העבודה המאומצת, המסורה והאמיצה בתקופה האחרונה תקופה שלא הכרנו כמוה, שרק מחדדת ומבליטה את היכולות המדהימות שלכם ושל כולנו בכללית.
ביחד, אנחנו מצליחים לבלום את התפשטות וירוס הקורונה בישראל.

מוקדם עדיין לסכם את התקופה הזאת אולם כבר עתה ניתן להפיק ממנה כמה תובנות. ימים אלו מחזקים את ההבנה כי'כללית' היא אחד הארגונים החשובים והמשמעותיים ביותר במדינת ישראל, ארגון העוסק, פשוטו כמשמעו, בחיים עצמם. כולנו יחד מרכיבים מערכת מדהימה של כלים שלובים, ולכל אחד ואחת תפקיד חשוב בפאזל הענק הזה'.

מנהל ביה'ח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג הודה למנכ'ל 'כללית' פרופ' אהוד דוידסון על המילים החמות והודה גם הוא לעובדי 'כרמל'. 'בחודשים האחרונים עברנו כולנו תקופה מאוד מאתגרת ואינטנסיבית. תחלואת הקורונה עלתה ואיתה גם עלו שעות העבודה החששות והדאגות.

בבית החולים היינו עדים להתגייסות יוצאת מן הכלל של כולם לגילויי מנהיגות, התנדבות, רצון לתרום, להשפיע ולקת חלק במאמץ.עקב מגבלות ההתכנסות, יושבים אתנו כאן באולם רק כמה עשרות מנהלים ועובדים,אולם מאחורי כל אחד מהאנשים כאן ישנם עשרות עובדים שההוקרה הזו מגיעה להם.אני מבקש להודות לצוותים המיוחדים שעבדו במחלקה לרפואה דחופה ובמחלקות הקורונה על האומץ והרוח הטובה, כולם עברו הכשרה והתמודדו בכישרון רב עם הקשיים והדילמות בתרחיש בלתי מוכר.תודה מיוחדת לכל הצוותים התומכים לצוותי ההנדסה אחזקה ולוגיסטיקה, מטבח משק מחשוב ואבטחה שבנו פרקו והעבירו מחלקות כתף אל כתף עם אנשי הצוות.

לצוות המעבדה שהקימו מעבדה יש מאין במהירות שיא, לצוות שהקים והפעיל את המעון וכיתות הלימוד לילדי העובדים. ליחידה למחלות זיהומיות מוקד ידע במרכז העיניינים. לכל עובדי כרמל שתמכו גילו גמישות והסתגלות למצב החדש והמשיכו לתת טיפול מיטבי לחולים שהמשיכו להגיע לבית החולים. תודה להנהלה הראשית, למנכ'ל, לחטיבת בתי החולים, לסמנכ'לים ולחטיבות שנתנו לנו גב וסיוע בימים קשים. בימים אלה טוב לחוש ולדעת שאתה חלק מארגון חזק ובעל מסורת מפוארת של מובילות ושותפות בהנהגת מערכת הבריאות במצבי חירום.אני מקווה ששגרת הקורונה שתמשיך ללוות אותנו, תאפשר לנו המשך פעילות סדורה ככל הניתן'.


******המחלקה לניתוחי לב וחזה של מרכז רפואי כרמל הביאה שירות חדש לטובת מטופלי המחלקה דוברי הרוסית והערבית.
'מדובר בדפי הסבר מקצועיים בשפה הרוסית והערבית המבהירים בשפה קלה ובהירה את כל מה שמטופל לפני ניתוח צריך לדעת' , אומר ד'ר דרור לוינר, רופא בכיר במחלקה , ומוסיף: 'עד היום דפי ההסבר באתר האינטרנט של המחלקה היו רק בשפה העברית, ובכדי להקל על המטופלים דוברי הערבית והרוסית הכנו ועדכנו להם דפי הסבר מפורטים בשפות הנוספות.

מנסיוננו אנו יודעים כי ככל שהמנותח יודע יותר על הניתוח שהוא אמור לעבור ומגיע לבית החולים לאחר שהבין לעומק מה מצופה ממנו ומה הצפי להחלמה, הוא מגיע רגוע ונינוח יותר ועובר את שלבי הטיפול והניתוח בצורה טובה ומוצלחת יותר'.

חשוב לדעת בית החולים כרמל הינו מבתי החולים הבודדים בארץ המעניק דפי הסבר למנותחי לב וחזה בשפות רוסית וערבית.כדי לעדכן את התכנים המיועדים לחולים המנותחים דוברי השפות השונות, שקד צוות של רופאי ואחיות המחלקה דוברי ערבית ורוסית על מנת להתאים את דפי ההסבר כך שיהיו פשוטים וברורים להבנה גם בשפות הנוספות.דפי ההסבר ברוסית ובערבית זמינים באתר האינטרנט של מרכז רפואי כרמל בעמוד המחלקה לניתוחי לב וחזה והם מציגים דפי הסבר בשפות הנוספות לניתוח מעקפים, ניתוח להחלפת המסתם האורטלי, ניתוח אבי העורקים, ניתוח להחלפת או תיקון המסתם המיטרלי ועוד.

מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה בכרמל ד'ר ארז שרוני מסכם ואומר כי 'הלב של הרפואה בחיפה ובצפון נמצא בכרמל, אנו כאן במחלקה נמצאים עם צוות מומחים ומנתחים מהמובילים בארץ המעניקים את מגוון ניתוחי הלב והחזה לכל מטופל וחולה הזקוק לכך. המערך הקרדיווסקולרי של כרמל ידוע כמרכז מצוינות ארצי ומוביל וכולנו עובדים בסינרגיה מלאה בין כל המחלקות המאפשרת לנו להעניק את הניתוחים והטיפולים הטובים ביותר לחולים מכל אזור חיפה והצפון'.
מנכ'ל 'כללית' פרופ' אהוד דוידסון. צילום: 'כללית'

ד'ר אבי גולדברג מנהל בי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון

צוות קורונה ב'כרמל'. צילום: אלי דדון

בניתוח לב. צילום: דוברות בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יחזקאל גריסרו בן 66 החולה במחלות קשות...
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים