חברי קיבוץ 'המחנכים' של 'השומר הצעיר' בקריית חיים ניצלו את משבר הקורונה כמקפצה ליצירת סולידריות וערבות קהילתית. צילום: איה ידידיה

עידן ורון מקיבוץ המחנכים של השומר הצעיר בשכונהודפנה מורס חברה בקבוצה ותושבת השכונה, מספרים על הפרויקט

פורסם ב: 09/06/2020 14:04

צילום: איה ידידיה
הקורונה שרק הגיעה במפתיע לעולמנו הולידה בקריית חיים ערבות קהילתית שרק מוסיפה לצמוח.עידן ורון: 'הפרויקט התחיל כשבימים הראשונים למשבר הקמנו קבוצת ווטסאפ לערבות הדדית שכונתית רצינו ליצור מרחב בו יוכלו התושבים להעלות צרכים, בקשות ורעיונות להתמודדות משותפת עם הקורונה מתוך מטרה שמובילה אותנו גם בשגרה והיא חיזוק הסולידריות והמנהיגות הפנימית בשכונה'.

מהר מאוד קמו יוזמות ומתוך הקבוצה התפצלו קבוצות קטנות יותר שעסקו בשלל הרעיונות שעלו. אחת הקבוצות המשמעותיות הוקמה ע"י מתנדבים שהגיעו באופן קבוע לחלוקות מזון בשכונה. יוזמות מרגשות נוספות תמכו בעסקים מקומיים וסייעו במשלוחים עבור מכולות שכונתיות. קבוצה נוספת - "שומרים על הקשר" פעלה להפגת הבדידות בקרב קשישים תוך חיבור בין מתנדבים שיצרו קשרים חברתיים עם הקשישים ודאגו לצרכיהם. בתוך כך, סייעו חברי הקבוצה גם להורים צעירים תוך שיתוף ברעיונות לפעילות עם הילדים בבית.

היום עם היציאה ההדרגתית ממשבר הקורונה הבינו חברי הקבוצה כי הדבר החשוב ביותר שנוצרה היא הערבות ההדדית שהביאה לשותפות קהילתית בהתמודדות עם אתגרים. מתוך הבנה זו החליטו חברי הקבוצה להמשיך בפעילות למען תושבי השכונה ולקיים מפגש תושבים שבועי המוקדש לצרכים של תושבי השכונה ומציאת מענה משותף להם.

דפנה מורס חברה בקבוצה ותושבת השכונה: 'הרעיונות הקהילתיים לא מפסיקים לזרום ממקרר שכונתי משותף לשאריות מזון של עסקים, דרך הקמת קבוצת פייסבוק לתמיכה בעסקים הקטנים בשכונה ועד לטיולי שכונה בשבתות עם מדריך מקומי וחגים משותפים - זה פשוט כיף, לפעמים לא יודעים מה חסר לך וזה מגיע דווקא ממצבים כאלה'.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   400 מלגות לסטודנטים בהיקף של 4 מיליון...
*   נס התאומות של משפחת יוסף מקריית אתא...
*   גם אתם יכולים לעוף על זה. לראשונה ייפתח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים