השבוע במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

שירות בלעדי בחיפה ורק ליולדות במרכז הרפואי כרמל, שירות ליווי רגשי לנשים לקראת לידה. אורתופדיית 'כרמל' מחלקה מצטיינת. על ד'ר בני ברנפלד, ד'ר ליאור בן-צבי וגם על ד'ר ג'רסי חאסן שכיום כבר משתלם בארה'ב

פורסם ב: 31/05/2020 08:56

מדובר בשירות ליווי ייחודי ואישי הניתן לנשים העומדות לפני לידה במרכז הרפואי 'כרמל' ומיועד לנשים עם רקע רגשי בשל חוויות עבר, החוות חרדה לקראת הלידה מסיבות שונות.

מסבירה אהובה טל מנהלת הסיעוד של בי'ח 'כרמל': 'אנחנו פוגשות לצערנו לא מעט נשים המגיעות לחדר לידה לאחר שחוו טראומה בעברן והמפגש שלהן עם הבדיקות הגינקולוגיות וכל חווית הלידה הופך להיות מורכב וקשה מאוד עבורן. זו הסיבה שפתחנו עבור נשים אלו שירות ליווי רגשי מיוחד שרק מספר קטן של מרכזים רפואיים בארץ מפעילים כמותו'. מרכזת ומובילה את תחום הליווי הרגשי היא הילה הוכהוייזר, מיילדת בכירה עם ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום זה.

לדבריה: 'הליווי הרגשי מיועד לאישה שלקראת לידה שעולים בה פחדים או חששות עקב אובדן של תינוק בלידה קודמת או אישה שעברה טראומה מינית או טראומה אחרת או אישה שחווה קושי בבדיקה נרתיקית. לנשים אלו אנו מייצרות מפגש מיוחד הנקרא women friendly .

מדובר במפגש אישי עם מיילדת, לקראת הלידה, עבור נשים או זוגות שחווית הלידה עבורם מציף רגשית. המפגש אורך כשעה וחצי באווירה אינטימית ונעימה. ומונחה על ידי מיילדת מצוות חדר לידה של בית החולים כרמל, אשר כמו הילה עברה הכשרה מיוחדת למתן ליווי רגשי בגישת BOT Birth Oriented Therapy.

מעדכנת הילה: ' מטרת המפגש היא להכיר את האישה היולדת, את הרגישויות האישיות שלה ואת הדברים שהיא חווה מולם כקושי לקראת הלידה ובמפגש עם הצוות הרפואי. יחד נאתר דרכים להתמודדות מול כל קושי שהיא תביע, נציע דרכים לסייע לה בזמן שהותה בחדר לידה ונמלא יחד אתה את מסמך Women friendly ייעודי.


מהו מסמך Women friendly ? מסבירה הילה. 'ההבנות שיעלו מתוך המפגש שלך עם המיילדת יתועדו יחד אתה ובהסכמתה על גבי מסמך ייעודי. המסמך יישאר אצלה ויהיה עבורה לכלי. כשהיא תגיע למיון ללדת, היא תוכל להציג את המסמך לצוות המלווה בלידה. הצוות יקרא את המסמך ויפעל על פי ההנחיות וההמלצות לליווי שלה, תוך מתן מענה מקצועי באופן המיטבי לצרכים שלה.

במסגרת כתיבת המסמך היא אינה חייבת לחשוף פרטים אישיים אודותיה אשר איננה מעוניינת בהם לשתף בהם. המפגש יתקיים באזור חדרי הלידה של 'כרמל' בסביבה אישית חמה ועוטפת'.

המפגשים נעשים בדרך כלל במפגשים אישיים פנים מול פנים אולם עם פרוץ הקורונה עברו בבי'ח גם למפגשים באונליין באמצעות הטלפונים הניידים. 'זאת בהחלט אפשרות פתוחה לנשים המבקשות וחוששות להגיע לבית החולים בשל החרדה מנגיף הקורונה או בכלל, לקבל את הליווי והטיפול באמצעות שיחת הווידאו. צוות חדר הלידה שלנו במרכז רפואי כרמל פותח בפני הנשים דלת ולב לליווי מקצועי, אישי ומותאם והן מוזמנות להתקשר ולתאם מועד מפגש'.

נשים המעוניינות בפרטים על השירות מוזמנות להתקשר לטלפון 04-8844489 או לפנות באמצעות המייל :

babycr@clalit.org.il


הילה הוכהויזר היא מיילדת וותיקה, נשואה ואם ל-3, המתגוררת בזכרון יעקב. היא עובדת מזה 26 שנים במרכז הרפואי כרמל. את דרכה החלה כאחות בפגייה, סיימה קורס על בסיסי בטיפול נמרץ פגים ובמיילדות, משמשת כמדריכה קלינית, ומיילדת בצוות חדר לידה. לדבריה : 'אני מאד אוהבת את עבודתי כמיילדת, להיות משמעותית בצומת החשובה הזו בהתפתחות ובגדילה של האישה כאדם וכאם, ובקבלת תינוק ברוך אל העולם'.

******


עבודת הגמר של המחלקה האורתופדית במרכז רפואי 'כרמל' זכתה במקום הראשון בפקולטה לרפואה של הטכניון. העבודה הזוכה הוגשה בהנחייתם של מנהל המחלקה ד'ר בני ברנפלד ושל ד'ר ליאור בן-צבי, רופא בכיר ומנתח כף רגל וקרסול במחלקה.

העבודה השתתפה בוועדת הפרסים לעבודות גמר מצטיינות לשנת תש'פ של הפקולטה לרפואה בטכניון, הוגשה ע'י הסטודנט ג'רמי חאסן ונבחרה למקום הראשון.

העבודה, שכותרתה 'חיזוי יכולות ניוד ושיקום כתלות ברמות המוגלובין בקרב מטופלים לאחר ניתוח לתיקון שבר בצוואר הירך', היא חלק מפרויקט מחקרי גדול המתבצע במחלקה האורתופדית בכרמל אותו מוביל ד'ר ליאור בן-צבי בשנים האחרונות סביב נושא זיהוי התנאים הקליניים האידיאלים לשימוש נכון בעירוי דם, פרויקט ייחודי עליו זכה אף הוא במלגת מחקר מטעם בית החולים.

הסטודנט כיום כבר ד'ר ג'רמי חאסן, זכה בפרס כספי ובימים אלו הוא מתחיל את התמחותו ברפואת ילדים בניו יורק. מנהל המחלקה האורתופדית ד'ר בני ברנפלד וד'ר ליאור בן-צבי מהמחלקה זכו גם הם באירוע לתעודות הוקרה מטעם הפקולטה לרפואה.

המחלקה האורתופדית בניהולו של ד'ר בני ברנפלד שמה לה למטרה לקדם את נושא הפעילות האקדמית והמחקרית וזוכה לשבחים רבים מהסטודנטים לרפואה בטכניון המגיעים לסבבים קליניים במחלקה. בנוסף לכך פירסמה המחלקה מספר מאמרים אקדמיים בספרות העולמית בשנים האחרונות.

ד'ר ליאור בן-צבי סיים את התמחותו במחלקה בשנה שעברה והשתלב בסגל המחלקה כרופא בכיר ומנתח כף רגל וקרסול. בשנה האחרונה חיברו ד'ר בן-צבי וד'ר ברנפלד מאמרים שהתפרסמו בספרות העולמית, ביניהם מאמר המתאר טכניקה ניתוחית ייחודית בתחום כף הרגל והקרסול שבוצעה בהצלחה במחלקה בשיתוף עם ד'ר מיכאל מרגוליס, גם הוא מנתח כף רגל וקרסול מהמחלקה בכרמל.

בנוסף פירסמו השניים מאמר סקירה מקיף על זיהומי מפרקים בקרב ילדים. המחלקה חיברה והסריטה מספר הרצאות מקצועיות עבור החוג לאורתופדיה של הפקולטה לרפואה של הטכניון בתחומים אורתופדים שונים. בימים אלו מתכונן ד'ר בן-צבי לקראת יציאה להשתלמות עמיתים (FELLOWSHIP) ממושכת בחו'ל בתחום ניתוחי כף רגל וקרסול.


ד'ר בני ברנפלד מנהל המחלקה: 'אני מאמין גדול בתחום המחקר והאקדמיה. אני וכל צוות המחלקה הבכיר שמחים לקדם ולשלב את דור החוקרים הצעיר בכל תחומי המחקר והעשייה הקלינית במחלקה. גאה בצוות החוקרים שלנו ואנו כמחלקה נמשיך לתמוך ולסייע ככל שצריך כדי להרים ולהניף את דגל המחקר במחלקה לטובת רפואה איכותית וטובה יותר לכולנו'.

ן
הילה וצוות המיילדות ב'כרמל'. צילום: אלי דדון

הילה הוכהוייזר. צילום: אלי דדון

ד'ר בני ברנפלד וד'ר ליאור בן צבי. צילום: אלי דדון

ד'ר ג'רמי חסן אורתופדיה. צילום: אלי דדון

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים