תלמידי חטיבות הביניים של בתי הספר עירוני ה' ואולפנת אמי'ת הגיעו לשלב הגמר באקטון הציונות המחוזי שהתקיים במרחב הווירטואלי

האקטון שהתקיים בזום בשל משבר הקורונה, סיכם תכנית לימודים שנתית המוקדשת לדמויות מפתח ואירועים בולטים בתולדות המדינה מהעלייה הראשונה והשפעתם על המציאות הישראלית של ימינו.

פורסם ב: 26/05/2020 12:27

צילום: דוברות עיריית חיפה
באקטון נדרשו התלמידים להציג פרויקטים המשלבים מורשת וחדשנות ולהציג חזונם ליצירת חברת מופת בהשראת אישים ואירועים עליהם למדו.

תלמידות אולפנת אמי'ת הציגו תכנית המחברת בין הדורות, מפתחת חשיבה יצירתית, מעודדת אווירה התנדבותית, עזרה הדדית, אכפתיות ומעורבות בקהילה. את הפרויקט בנו התלמידות ברוחה של ראש הממשלה הרביעית של מדינת ישראל גולדה מאיר, שאמרה כי אזרחי המדינה יישאו את ימי שיבתם בשמחה מתוך הרגשה שהחברה והמדינה, אותם שרתו בעבודתם במשך שנים רבות, יודעים לכלכל אותם גם לעת זקנתם".

תלמידי עירוני ה' הציגו חזון המחזק את הקשר של העם לארצו, דרך האדמה והחקלאות. במסגרת המיזם הציבו התלמידים יעד של 10,000 תלמידי תיכון אשר ילמדו חקלאות, ובסופו של דבר ישתלבו בעבודה החקלאית בארץ, יגדילו את התוצרת החקלאית הישראלית ויפחיתו את היבוא החקלאי.

התלמידים שהציגו את המיזם אמרו בדבריהם "רבים מבין העולים שהגיעו לארץ בעליה הראשונה והשנייה עסקו בחקלאות. הם הקימו מושבות, מושבים וקיבוצים. החקלאות הפריחה את השממה בכל חלקי הארץ וקבעה את גבולות המדינה החדשה. גם רבים מבין מנהיגי המדינה הראשונים החלו את דרכם בחקלאות כפי שעשה גם ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל , עליו ביססו את עבודתם , לוי אשכול שבתחילת דרכו הצטיין בעבודה חקלאית".

בין הדמויות הנוספות בהם עסקו תלמידי החטיבות המתחרות היו יצחק רבין, חיים נחמן ביאליק, משה שרת ודוד בן גוריון שהקדיש את שנותיו האחרונות לעבודה חקלאית.

האקטון הציוני הוא פרי יוזמה משותפת של משרד החינוך - מנהל חברה ונוער, מנהל החינוך בעיריית חיפה, המועצה הציונית בישראל, הקרן הקיימת לישראל, מרכז מורשת מנחם בגין והמכון למורשת ישראל.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מחקר חדש שנערך במכללה האקדמית צפת...
*   עיריית חיפה מגבירה את האכיפה והפיקוח...
*   הרמטכ'ל רב אלוף אביב כוכבי היה אתמול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים