השבוע במרכז רפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל', ירון חזן

שי לכל עובדי בי'ח 'כרמל' על עמידתם האיתנה בתקופת המאבק בקורונה. ד'ר נורית מטלון מונתה כמנהלת יחידת רשתית במחלקת העיניים של 'כרמל'

פורסם ב: 24/05/2020 10:15

מינוי ד'ר נורית מטלון. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
הנהלת בי'ח 'כרמל' בשיתוף ועד העובדים וועד הרופאים חילקה מאות חבילות שי ומתנות לכל עובדי המרכז הרפואי 'כרמל' כהוקרה והערכה לכל עובד ולכל איש צוות על עמידתם האיתנה בתקופת המאבק בקורונה. אחד ממקבלי המתנה הוא בני חדד אח ומדריך קליני במלר'ד ( מיון) ביה'ח.

הגיב בני חדד: ' זה מחמם את הלב לראות כיצד ההנהלה והוועדים מעריכים ואומרים לנו תודה זה ממש לא מובן מאליו. תקופת הקורונה לא היתה תקופה קלה עבורנו במיון, ובבית החולים בכלל, ואני שמח שהיתה לי את הזכות לתת מעצמי ויחד עם הצוות את המקסימום להצלחת המשימה'.

בכניסה לאודיטוריום ביה'ח התייצבו צוותי משאבי אנוש יחד עם נציגי הוועדים וחילקו לכל אחד מאלפי העובדים מתנות
בצרוף מכתב תודה אישי : 'בימים אלו, לא פשוטים ומאתגרים זה הזמן שלנו להודות לכם ולבני ביתכם על המסירות והתמיכה. על הלב והנשמה ועל ההירתמות שלכם ושל משפחותיכם, זה הזמן לומר לכם תודה'. על האיגרת חתמו ועד העובדים, ועד הרופאים והנהלת בית החולים.

בין מחלקי המתנות היתה גם יו'ר ועד העובדים אירנה ברייב שהיא אחות במקצועה וגם היא חשה את המאמץ והעבודה הקשה של הצוותים.'אני אחות במחלקה הקרדיולוגית והרגשתי היטב על עצמי את העומס הרגשי והפיזי של כל הצוותים בתקופת הקורונה. ראיתי סביבי אחים ואחיות ואנשי צוות רבים שהם הורים לילדים קטנים, והרגשתי מקרוב את החשש שלהם מהדבקות במחלה מצד אחד, ואת ההתמודדות שלהם עם ילדים קטנים בבית בלי מסגרות לימודים, זה לא היה פשוט בכלל. אני מרגישה שכולנו צריכים להצדיע להוקיר ולהודות לצוותים של בית החולים על ההתנדבות ועל הנתינה שלהם ללא גבולות. העובדים שלנו ראויים לכל מתנה ולכל שבח'.

גם ד'ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל ויו'ר ועד העובדים חילק מתנות לרופאים ולצוותים ואמר : 'לראות את הרופאים עובדים ומתנדבים במחלקות הקורונה וזה קורה בכל המחלקות, בכל שעה ונותנים מעצמם ללא גבולות . זה בהחלט מחמם את הלב.

כולנו כאן ב'כרמל' משפחה אחת גדולה והרגשנו את זה היטב בתקופת הקורונה וזה ממשיך איתנו קדימה . אני מבקש להודות מעומק לבי לכל רופא ולכל עובד על התקופה המאתגרת והמיוחדת אותנו עברנו יחד בהצלחה'.

סיכם את ההערכה וההוקרה לעובדי כרמל מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג: 'בתקופת הקורונה עבדנו לילות כימים בהכנת המחלקות, בגיוס צוותים והכשרתם למתאר הייחודי. הצוותים שלנו טיפלו בעשרות חולים במסירות רבה, ברוח איתנה ובאומץ. נראה היה שכל בית החולים שלנו מגויס, מי לטיפול בחולים, מי לתמוך במאמץ ומי לתרום את חלקו בכל דרך שהיא בגילויי גמישות והסתגלות, באחווה ובתמיכה בין אישית. ראיתי בגאווה את רוחו ואת עוצמתו של בית החולים כרמל בצוותים שלנו, ועל כך מגיעה לכולם בשמנו ובשם כל המטופלים כל התודה וההערכה'.

****ד'ר נורית מטלון רופאה בכירה במחלקת עיניים במרכז הרפואי כרמל מונתה כמנהלת יחידת רשתית במחלקת העיניים של כרמל. באירוע מרגש בהנהלת בית החולים העניקו לה מנהל ביח'ל 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ומנהל מחלקת עיניים ד'ר אורן טומקינס נצר את כתב המינוי.


ד'ר נורית מטלון ילידת חיפה למדה רפואה בטכניוןוסיימה בשנת1999. לאחר התמחות בת 5 שנים במחלקת עיניים ב'כרמל' היא נסעה לטורונטו קנדה לצורך התמחות על" במחלות וניתוחי זגוגית ורישתית. ד'ר מטלון חזרה ל'כרמל' ב- 2006 כרופאה בכירה במחלקה ובהמשך מונתה גם כמנהלת שירות והיום כאמור מונתה כמנהלת יחידה.

במהלך האירוע ברך מנהל מחלקת עיניים ד'ר טומקינס את ד'ר מטלון : 'אני מאוד שמח ומברך אותך על המינוי, את בהחלט האישה הראויה להוביל את תחום הרישתית במחלקה, יש לנו הרבה תוכניות לקדם בתחום הרישתית, המינוי מגיע לך ללא ספק ושיהיה בהצלחה'.

במסגרת תפקידה תהיה ד'ר נורית מטלון אחראית על כל ניתוחי הרישתית במחלקה ובמקביל תהיה אחראית על ניהול מרפאת הרישתית הגדולה של כרמל. מרפאת הרישתית של כרמל היא מהגדולות בצפון המדינה מרפאה הרואה ומטפלת בעשרות אלפי ביקורים ואלפי מטופלים בכל שנה.

יו'ר ועד הרופאים ד'ר אריה ביטרמן ברך גם הוא את ד'ר מטלון: 'אנו כוועד הרופאים דואגים ושמחים בקידומו של כל רופא בביה"' לטובת שירות רפואי איכותי וטוב יותר'.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של 'כרמל' ברכה גם היא את ד'ר מטלון ואמרה לה: 'יש לך טוב לב נדיר ורגישות מיוחדת לכל מטופל ולכל אדם. את נותנת למטופלים תחושה שהם בידיים טובות. אני מברכת אותך ומאמינה בך שתצליחי בתפקידך כמנהלת יחידה ומאחלת לך הצלחה מכל הלב'.

ייחודה של מרפאת הרישתית ב'כרמל' הוא בצוות המקצועי והרב תחומי הכולל טכנאיות צלמות לצילומי עיניים OCT אנגיוגרפיה של הרישתית . היחידה בכרמל היא מהבודדות בארץ המחזיקה את מכשיר ה-'אופטוס' המאפשר אנגיוגרפיה בשדה רחב של הרישתית . ו OCT אנגיוגרפיה ייחודי המאפשר ביצוע אנגיוגרפיה ללא צורך בהזרקת חומר ניגוד.
ביחידת הרישתית בכרמל מובילה ד"ר מטלון גם את תחום המחקרים הקליניים הרב מרכזיים. רק בשנת 2019 נערכו במחלקה כ 10 מחקרים גדולים ומרכזיים.

אמרה ד'ר נורית מטלון: 'אני מאמינה שהשמירה על ראייתם של המטופלים היא אחת החובות החשובות ביותר שלי כרופאה. תחום הרישתית הוא מורכב ומאוד מאתגר הדורש לפעמים טיפולים וניתוחים רבים. אני מאמינה כי יחד עם כל צוות היחידה המסור והנאמן נמשיך לדאוג לטיפול האיכותי והטוב יותר עבור מטופלינו'.

באירוע נוכח גם אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש של כרמל שהעניק לד'ר מטלון את כרטיס העובד החדש שלה בו היא רשומה כמנהלת היחידה החדשה יחד עם מתנה אישית, מתנת ההנהלה.ד"ר נורית מטלון בת 49 תושבת חיפה נשואה למיכאל רוקח קליני ואם לאריאל ורוני .
שי קורונה. צילום: ירון חזן

שי קורונה. צילום: ירון חזן

מינוי ד'ר נורית מטלון. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   במהדורת החדשות של ערוץ 13 שודרה כתבה...
*   סמסו מברוק למנהל המרכז הרפואי לגליל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים