שמיר אופטיקה 'שמיר' יצרנית עדשות המשקפיים הבינ"ל, מתגייסת למען צוותי הרפואה מרכיבי המשקפיים ברחבי העולם

יגן משה המכהן מזה שש שנים כמנכ'ל 'שמיר אופטיקה': 'אנחנו שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו לתרום משקפיים עם טכנולוגיית הציפוי החדשנית שלנו, פרי פיתוח ישראלי, ובכך לסייע לצוותים הרפואיים במלחמה נגד הקורונה. נושא ההגנה על העיין הוא בראש סדר העדיפויות שלנו כחברה השואפת לשפר ולהשתדרג טכנולוגית כל העת'

פורסם ב: 20/05/2020 17:42

יגן משה מנכ'ל שמיר אופטיקה. צילום: יח'צ
החברה מקיבוץ שמיר בגליל תרמה 7,000 זוגות משקפיים עם ציפוי Anti-Fog ייחודי המונע את תופעת הצטברות האדים במשקפיים בעת חבישת מסיכת הפנים המגנה מפני נגיף הקורונה.
בין היתר, העבירה החברה 2,000 זוגות משקפי ראייה לצוותים רפואיים של ארה"ב, 500 משקפיים לרופאים בסין בה התפרצה המגיפה ו-2300 זוגות לצרפת, בריטניה ואיטליה שמתמודדות עם התפשטות הנגיף

כל מי שמרכיב משקפי ראייה מכיר את תופעת הצטברות האדים במשקפיים בעת חבישת מסכת הפנים, המגינה מפני הידבקות בנגיף הקורונה, והפכה לפריט חובה ביציאה למרחב הציבורי. עבור צוותים רפואיים, הנדרשים לחדות ראייה בזמן ניתוחים וטיפולים רפואיים, בעיית היווצרות האדים בעדשות המשקפיים אף מקבלת משמעות גדולה יותר.

חברת "שמיר אופטיקה", אשר מפתחת ומייצרת עדשות בטכנולוגיה מתקדמת עבור אופטיקאים ב-30 מדינות ברחבי העולם, החליטה להתגייס למען הצוותים הרפואיים ברחבי העולם ותרמה אלפי עדשות ראייה עם ציפוי חדשני וייחודי העונה לשם "אנטי-פוג", אשר מונע היווצרות אדים על גבי המשטח האחורי של העדשה, באמצעות ספיחה של האדים המצטברים על העדשה.

החברה הגבירה את תהליכי הייצור בישראל ובאתרים נוספים בעולם עם פרוץ מגפת הקורונה, והגדילה את מגוון החומרים עליהם ניתן לבצע את הציפוי, כמו למשל משקפי מגן, משקפיים ללא מרשם ראייה, המעניקים בטיחות והגנה על העיניים. החברה פנתה לאופטומטריסטים הפועלים מולה והודיעה כי תממן את הציפוי הייחודי בחינם לרופאים ואנשי צוותים רפואיים הזקוקים לכך, בארץ ובעולם.

החברה תרמה 7,000 זוגות משקפיים בישראל וברחבי העולם. בין המדינות שקיבלו את משקפי האנטי פוג של שמיר אופטיקה: ארה"ב (בשיתוף 20 מלקוחותיה תרמה 2000 זוגות משקפי אנטי פוג), סין (500 משקפי אנטי פוג), איטליה (185 זוגות משקפיים), בריטניה (500 משקפיים), ספרד (85 משקפיים), סינגפור (180 משקפיים), פולין (1000 זוגות משקפיים) וישראל (105 משקפיים).
בעיית האדים במשקפיים. צילום: יח'צ

תרומה בית חולים בויגו ספרד. צילום: יח'צ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים