יום הגיוון הבינלאומי ברמב'ם: מעסיקים יותר נשים, ערבים ויוצאי העדה האתיופית. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

לכבוד יום הגיוון הבינלאומי, אשר יצוין ביום ה' הקרוב, 21.5, הקריה הרפואית רמב'ם מפרסמת נתונים אודות קבוצות האוכלוסייה השונות המועסקות במרכז הרפואי הגדול בצפון הארץ.

פורסם ב: 19/05/2020 14:50

ד'ר מיקי הלברטל ועו'ד נרדין סבית.צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
על פי הנתונים, במהלך 2019 חלה עליה בהעסקת עובדים מקרב יוצאי אתיופיה, המהווים 3.1% מכלל עובדי בית החולים לעומת 2.6% במהלך 2018, כאשר נתון זה הינו כמעט כפול מהיעד שממשלתי העומד על 1.8%.

בקרב חברי המגזר הערבי, עליו נמנים גם עובדים ממוצא דרוזי וצ'רקסי, נרשמה גם כן עליה משנת 2018, אז עמד אחוז העובדים הללו על 23.5%, ל- 25.6% ב-2019. בקרב קבוצת העובדים עם מוגבלויות, עומד הנתון ללא שינוי בין השנים 2018 ו-2019 והיקפו נע בין 3.5-5% כפי שנדרש על פי היעד הממשלתי.

עובדים מקרב המגזר החרדי מהווים ברמב'ם 0.4% כאשר הכוונה היא להעלות את היקף העסקתם לאחוז עד סוף השנה. ואילו נשים מהוות 57% מכלל הסגל הבכיר בבית החולים, נתון אשר מציג אף הוא מגמת עליה במהלך 2019. כזכור, רק השבוע דווח על מינוין של שלוש נשים לעמדות בכירות בבית החולים: ד'ר יעל שחור מיוחס סגנית מנהל רמב'ם, ד'ר דניאלה מגן, מנהלת בית החולים 'רות' לילדים ברמב'ם וד"ר שפרה אש מנהלת המערך ההמטו-אונקולוגי לילדים בביה'ח.

"רמב"ם הוא דוגמה ומופת לדו-קיום וייצוג מגוון של החברה הישראלית", אומר ד"ר מיקי הלברטל, "אנו גאים מאוד בהון האנושי שמרכיב את בית החולים שלנו ופועל כפסיפס מרתק וכגשר בין עדות, קבוצות אתניות, אמונות שפות שונות ומאחד בין בני אדם. זהו חלק בלתי נפרד מה-ד.נ.א של חזון בית החולים והפרקטיקה היומיומית בו. זה היופי שברמב"ם".

בתוך כך, הצטרף צוות הנהלת רמב"ם אל קמפיין רשת של נציב שירות המדינה אשר נחנך היום, לקראת יום הגיוון הבינלאומי, במסגרתו הצטלמו גורמים שונים ברמב"ם עם שלטים הנושאים האשטאג #מגוונים_את_שירות_המדינה ומזמינים גורמים אחרים להצטרף לאתגר. מטרת הקמפיין היא להעלות את המודעות לנושא הגיוון התעסוקתי בארץ.

"גיוון בתעסוקה הוא התפיסה לפיה הון אנושי המשקף את הרכב האוכלוסייה, על שלל גווניה, מהווה יתרון משמעותי לארגון עסקי", מסבירה עו"ד נרדין סבית, הממונה על הגיוון התעסוקתי בבית החולים , "המטרה היא לייצר הזדמנויות לגיוס הון אנושי איכותי ממגוון האוכלוסיות במדינה, וכתוצאה מכך לייצר סביבת עבודה עשירה, בעלת פוטנציאל גבוה לחדשנות וליצירתיות. סביבת עבודה רב-תרבותית משקפת את קהל הצרכנים, ובסביבה כה רגישה כמו בית חולים – הוא הכרח שלא ניתן להתפשר עליו".


בתמונה: ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם ועו"ד נרדין סבית, הממונה על הגיוון התעסוקתי בביה"ח, מציינים את יום הגיוון הבינלאומי.
צילומים: הקריה הרפואית רמב"ם
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים