מה הקשר בין חברת בנייה למכירת קנאביס רפואי?

בעלי השליטה בקאנומד הם מנור וכפיר גינדי- אנשי עסקים ויזמי נדל'ן ישראלים אשר הקימו את 'גינדי TLV'. הם חלק ממשפחה ענפה של יזמי נדל'ן ומבעלי חברות נדל'ן מתחילת שנות ה-2000. בעלי מניות נוספים. בעלי השליטה הנוספים בקאנומד, הם עו'ד חגית ויינשטוק ועו'ד דוד זהבי, מייסדים שותפים של משרד עוה"ד ויינשטוק-זהבי

פורסם ב: 19/05/2020 13:43

מנור וכפיר גינדי. צילום: דן שטרן
קאנומד מקימה את מתקן Cano1 אינדור בתקן של EU – GMP לייצוא קנאביס רפואי בהיקף של 10 טון לשנה
תחילת פעילות במתקן צפויה ברבעון רביעי 2020, הוא מיועד לשרת לקוחות באירופה ומתוכנן להיות בעל כושר ייצור של כ-10 טון קנאביס רפואי בשנהכבר היום מגדלת החברה קנאביס רפואי בחווה בבקעת הירדן אשר מורחבת בימים אלה לשטח חממות של כ-11 דונם

קאנומד עוסקת בגידול, שיווק והפצת קנאביס רפואי, אשר התמזגה לאחרונה עם חברת אי.יו.ביופארם (EU BIOPHARM), וגייסה במהלך ינואר השנה כ-27 מיליון שקל הודיעה על חתימת הסכם שכירות ארוך טווח (עד 2045) לשטח בהיקף של כ-15 דונם בא.ת. ציפורית (אזור עדיפות א' שככל הנראה ייהנה מהקלות מס ומענקים) עליו מבנה בשטח של 6,125 מ"ר בו יוקם מתקן האינדור של החברה, Cano1. המתקן מתוכנן על פי סטנדרטים בין לאומיים כדי לעמוד בתקינת EU-GMP ותהליך הגידול והייצור בו ילווה על ידי מומחים מהארץ ומהעולם.

מתקן האינדור של החברה מתוכנן לכלול שטחים לגידול וריבוי קנאביס רפואי וכן מפעל לייבוש ואריזה של תפרחות יבשות ומיצוי שמנים ובנוסף בית מסחר – הכול תחת קורת גג אחת. לאור הסטנדרטים הגבוהים של המתקן, בכוונת קאנומד לייעד את התוצרת שלו לשוק האירופאי ולכן הוא מתוכנן כך שיעמוד בתקינה האירופאית המחמירה, EU-GMP. כושר ייצור המתקן מתוכנן לעמוד על כ-10 טון בשנה ותחילת הפעילות מתוכננת לרבעון הרביעי 2020.

המתקן ייבנה בשני שלבים כאשר בשלב הראשון יבנה חדר גידול אחד בתקן EU – GMP אשר יוכל להפיק 1 טון תפרחת לשנה. בשלב השני עם קבלת היתרי הבניה הרלוונטיים יושלם המתקן בעל כושר ייצור של כ 10 טון לרבות מפעל למיצוי ואריזה. היקף ההכנסות של המתקן החדש, בהנחה של תפוקה מלאה, עשוי להגיע לכדי כ-45 מיליון דולר לשנה.

לקאנומד כבר היום הסכמי הפצה עם לקוחות באירופה, ביניהם הסכם הפצה עם ACA-Muller, חברה ותיקה המייבאת תרופות מהאיחוד האירופאי לשוק הגרמני שההסכם עמה מוערך בכ-13.5 מיליון דולר לשנה, למשך 5 שנים. בנוסף הודיעה לאחרונה קאנומד כי רכשה שליטה (55%) בשותפות המחזיקה בבית מרקחת במרכז הארץ, המחזיק רישיון למכירת קנאביס רפואי. מחזור ההכנסות השנתי של בית המרקחת לשנת 2020 מוערך בכ-22 מיליון שקל.

לצד מתקן האינדור, החברה מחזיקה בחוות קנאביס רפואי פעילה בבקעת הירדן הנמצאת בהרחבה לשטח כולל של חממות גידול בהיקף כ-11 דונם, כשכבר היום החברה מגדלת באופן שוטף על כ-3.6 דונם ממנו. קאנומד פועלת בכל שרשרת הערך של תעשיית הקנאביס הרפואי, ומחזיקה ב-17 קווי גנטיקה שיובאו מספק הולנדי.

משרד עורכי הדין ויינשטוק-זהבי ליוו את המיזוג בין אי.יו.ביופארם וקאנומד, לרבות גיוס הון לחברה הציבורית, וממשיכים ללוות את פעילותה השוטפת.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   במהדורת החדשות של ערוץ 13 שודרה כתבה...
*   סמסו מברוק למנהל המרכז הרפואי לגליל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים