מפעל הפיס והשלטון המקומי ממשיכים להתגייס למאמץ הלאומי ומרחיבים את הסיוע לבתי חולים נוספים לטובת היערכות עתידית בפני הקורונה. כתבה: עדי הס

יו'ר מפעל הפיס רו'ח אביגדור יצחקי על המהלך של העברת סיוע חירום לבתי החולים : המרכז הרפואי שערי צדק ירושלים, בית החולים הסקוטי בנצרת אי.מ.מ.ס , המרכז הרפואי ע"ש אדית וולפסון חולון, בי'ח 'כרמל' בחיפה.לכל מחלקה יוקצה 1.2 מיליון ש'ח

פורסם ב: 18/05/2020 15:17

רו'ח אביגדור יצחקי יו'ר מפעל הפיס .צילום: כפיר סיון
לאחר שהעבירו סיוע חירום על סך למעלה מ-31 מיליון ש'ח ל- 22 בתי חולים במשבר הקורונה מפעל הפיס והשלטון המקומי מעבירים סיוע נוסף בסך 4.8 מיליון ש'ח לפתיחת מחלקות קורונה בארבעה בתי חולים נוספים, על מנת להגביר את המוכנות של מערך הרפואה לעתיד לבוא.

התפשטות נגיף הקורונה הביאה לתקופה מאתגרת, במסגרתה הגידול המהיר במספר החולים אילץ את בתי החולים להסב במהירות מחלקות קיימות למחלקות "קורונה" ייעודיות בעלות כספית גבוהה, וזאת על מנת לאפשר טיפול מהיר, מדויק ויעיל ככל הניתן בחולי הקורונה ולהפחית את העומס על המחלקות השונות וחדרי המיון שעמוסים ממילא.

כחלק מתכנית ההירתמות למאמץ הלאומי, דירקטוריון מפעל הפיס והשלטון המקומי אישרו במהלך המשבר חבילת סיוע מיידי של על סך 31 מיליון ₪ ל-22 בתי חולים ברחבי הארץ. מתוך הבנה שהיערכות בתי החולים הינה חלק מרכזי ביכולת ההתמודדות העתידית של מערכת הבריאות עם גל נוסף של התפרצות, אישר דירקטוריון מפעל הפיס להרחיב את התמיכה לארבעה בתי חולים נוספים: המרכז הרפואי שערי צדק ירושלים, ביה"ח אי.מ.מ.ס הסקוטי (ביה"ח האנגלי) נצרת, המרכז הרפואי ע"ש אדית וולפסון חולון וביה"ח כרמל חיפה.

הצפי הוא כי בתוך כחודש יוקמו המחלקות בבתי החולים, לפחות אחת בכל בית חולים וכן יסופק הציוד הרפואי הנדרש למלחמה בנגיף ולהצלת חיים.

רואה החשבון אביגדור יצחקי יו'ר מפעל הפיס: 'מפעל הפיס ממשיך להירתם למאמץ הלאומי ולתגבר את מערך החירום בעת הזו בכל רחבי הארץ, למען המוכנות של בתי החולים להמשך ולמען בריאות הציבור בישראל. במהלך כל תקופת הקורונה, מפעל הפיס ניתב את כל פעילותו ומשאביו לצורך תגבור מערך החירום הלאומי של מדינת ישראל. במסגרת הפעילות הובלנו חבילת סיוע של 31 מיליון ש"ח לבתי החולים ברחבי הארץ. כרגע אנחנו מצויים בשלב שבו נראה שגל ההתפרצות הראשון מאחורינו, אבל דווקא עכשיו חשוב יותר מתמיד להמשיך ולתמוך בבתי חולים נוספים, על מנת שאם חלילה נגיע לגל התפרצות נוסף, מערכת הבריאות תגיע אליו חזקה יותר ומוכנה ככל האפשר'.

חיים ביבס יו'ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: 'אני גאה בכך שהשלטון המקומי ומפעל הפיס ממשיכים להיות כוח מרכזי במלחמה בקורונה. הרחבת הקמת מחלקות הקורונה בבתי החולים תאפשר לתת את הטיפול הטוב ביותר בצורה הבטוחה ביותר במקרה של התמודדות חוזרת עם המגפה. נמשיך לתרום לחוסנה של מדינת ישראל'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...
*   עכשיו כולם כבר נושמים לרווחה אך הסיוט...
*   בתקופת הקורונה קיבלו תואר ד'ר לרפואה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים