חובשת רפואת חירום במד'א חני אינגרם (37) מהיישוב מסד שבגליל התחתון מתנדבת במד'א מזה כשנה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

בחודשיים האחרונים מקדישה את כל זמנה לנושא המלחמה בנגיף הקורונה. עם הגעת הנגיף לישראל, חני עברה הכשרה ייעודית במד'"א, והחלה לבצע דגימות בבתיהם של מטופלים. את בנותיה השאירה אצל הוריה כדי שלא תסכן אותן והיא לא ראתה אותן במשך חודש

פורסם ב: 11/05/2020 11:08

חובשת רפואת חירום במד'א חני אינגרם. צילום: דוברות מד'א
מספרת חני אינגרם: 'הרגשתי חדורת מטרה, ורציתי לעשות כל מה שאני יכולה כדי לסייע לארגון מד'א שעומד בחזית המאבק בקורונה. את בנותיי מעיין (7) וליאור (5) החלטתי להשאיר אצל ההורים שלי, כדי שלא יהיה שום סיכוי, ולו הקלוש ביותר, שאסכן אותן. לא פגשתי אותן במשך יותר מחודש, זה לא היה פשוט, ובמהלך התקופה הארוכה הזאת מעיין חגגה יום הולדת 7 בלעדיי, אבל הן הבינו שאני עושה משהו מאוד חשוב, והן גאות בי'.

לאחר כמה שבועות של ביצוע דגימות בבתיהם של מטופלים, חני הצטרפה גם למבצעי הדגימות בבתי האבות, ובהמשך פעלה גם במתחמי 'היבדק וסע' הניידים בקרית שמונה, טבריה, צפת והמועצה האזורית גולן.

מוסיפה חני אינגרם: 'במבצעי ההתרמה הגדולים בבתי האבות, וכך גם במתחמי 'היבדק וסע', יכולנו לבצע הרבה יותר דגימות בכל יום. הדגימות בבתי האבות היו לא פשוטות. נדרשנו לדגום הרבה מאוד קשישים תוך כמה שעות בכל פעם, ועם זאת היה לי כל כך חשוב להיות אנושית, ולהקל ככל שאני יכולה על כל אחת ואחד. רבים מהנדגמים נחרטו בזכרוני, והמשכתי לעקוב ולבדוק מה שלומם. לא יכולתי שלא לדאוג להם, במיוחד שידעתי שבגיל מבוגר המחלה יכולה להיות קטלנית הרבה יותר'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים