חדר לידה בוטיק? כך זה היום בבי'חל 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

הירידה בהתפשטות הקורונה בישראל והחזרה ההדרגתית לשגרה מאפשרת גם לצוות המסור בחדרי הלידה ובמחלקת היולדות בוטיק במרכז הרפואי 'כרמל' לעשות הכל כדי להעניק ליולדות שירות טוב יותר ומתן בטחון מירבי ליולדת ולרך הנולד

פורסם ב: 10/05/2020 15:50

חדר הלידה בכ'רמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
מנהל חדרי הלידה בכרמל ד'ר ראובן קידר מעדכן כי החל מהיום תתאפשר כניסת שני מלווים לחדר לידה ומלווה אחד צמוד במחלקת יולדות. 'אנחנו קשובים לצרכי היולדות ובהתאם להקלות הכלליות והחזרה לשגרה, נעתרנו לבקשת היולדות והחזרנו את האפשרות לשני מלווים בחדר לידה כפי שנהגנו בטרם פרצה לחיינו הקורונה.

זאת תוך הקפדה על מניעת התקהלות כי מי כמונו הצמודים ליולדות מרגע הגעתן יודע כמה חשובה נוכחות הבעל והאימא לדוגמא בחדר הלידה. לכן מהיום נאפשר לכל יולדת שתבקש כניסת שני מלווים לבחירתה לשהייה ותמיכה בה במהלך הלידה.

נכון לעכשיו אין חולי קורונה לא במחלקת יולדות ולא בבית החולים בכלל. אולם חשוב לדעת כי ב'כרמל' קיים מתחם נפרד לטיפול ביולדות החשודות או חולות בקורונה, זאת כדי להבטיח את שלומן המלא של היולדות והתינוקות שלנו הקמנו מתחם מיוחד מרוחק ונפרד לטיפול בטוח ביולדות החשודות לקורונה מסביר ד"ר קידר, אזור הטיפול בחשודות לקורונה מנותק לחלוטין ונמצא באזור אחר סטרילי ומרוחק בבית החולים, כדי למנוע ולהגן על היולדות שלנו מכל משמר'. ".
מנהלת השירות של בית החולים, קרן מרום אומרת: 'צוות חדר הלידה במרכז הרפואי 'כרמל' זמין לכל שאלה או בקשה וגם מיון היולדות של נו זמין ופתוח 24/7 לטובת כל יולדות חיפה והצפון. כדי להקל על היולדות לעתיד גם בתקופה זו פתחנו סיורים וקורסי הכנה ללידה אונליין המאפשרים להכיר את חדרי הלידה החדישים שלנו ולקבל מענה מקצועי לכל השאלות ממיילדת ומרופא, מבלי להגיע פיזית לבית החולים. לרישום לסיור/קורס ולפניה לצוות חדר לידה יש להתקשר לטלפון 04-8844489 או לפנות במייל:

babycr@clalit.org.il

מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' עופר לביא אומר כי גם בימים אלה של המצאות נגיף הקורונה, ניתן ללדת בכרמל בבטחה. 'אנו במערך ההיריון והלידה של 'כרמל' עושים הכל על מנת לשמור על בטיחות היולדות והתינוקות, ולהעניק ליולדות שלנו חוויית לידה בטוחה, מוגנת ונעימה. אנו מקפידים על כל נהלי ההתמגנות של משרד הבריאות ודואגים מאוד לבריאותך, לבריאות היילוד ולבריאות הצוות שלנו'.
מחלקת יולדות 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים