אלמוג שק (23) החיפאי מסכם חודשיים של עבודה מסביב לשעון במד'א. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

אלמוג שק (23) מחיפה המתנדב במד''א מאז גיל 16, עבר קורס פראמדיקים ושירת כפראמדיק ביחידת דובדבן של צה'ל. כשהשתחרר, חזר למגן דוד אדום והחל לעבוד בארגון. בחודשיים האחרונים, מאז הגיע נגיף הקורונה לישראל הוא התמסר כל כולו לפעילות במאבק בנגיף

פורסם ב: 07/05/2020 15:10

פראמדיק מד'א אלמוג שק החיפאי. צילום: דוברות מד'א
בימים הראשונים לביצוע הדגימות לבדיקת נגיף הקורונה בישראל, אלמוג עבר הכשרה במד'א והחל לקחת דגימות מאזרחים בבתיהם באזור חיפה והקריות. לדבריו 'בהתחלה אי וודאות רבה. פגשתי אנשים מפוחדים כשהגעתי אליהם הביתה ועשיתי ככל יכולתי כדי להרגיע אותם ולהסביר להם בהרחבה על התהליך'.

כאשר נפתח 'היבדק וסע' ליד מרכז הקונגרסים בחיפה, אפשר היה לראות שם את אלמוג שק ולצדו פראמדיק נוסף, להיות אחראי הפעילות השוטפת ועל כך הוא מספר: 'היה ברור שיש צורך בהגדלת מספר הדגימות לנגיף הקורונה שמתבצעות בישראל, על מנת להילחם בנגיף ובהתפשטותו באופן מיטבי. כך לקחנו דגימות ממאות אנשים ביום, ולעיתים גם מיותר מאלף דגימיות ביום. העבודה הייתה מאוד אינטנסיבית, אבל הרגשנו שהחשיבות היא רבה וכי שאנחנו חלק ממשהו גדול'.

במקביל לפעילותו במתחם זה הוא הצטרף גם למבצעי הדגימות של צוותי מד'א בבתי האבות והמוסדות השונים ולדבריו 'האתגר בבתי האבות נבע לעיתים קרובות מהחשש של הנבדקים, ומהרצון שלנו לתת להם תחושת ביטחון ולהרגיע אותם. היינו מגיעים מספר חובשים ופראמדיקים לכל בית אבות, וצריכים לבדוק מאות דיירים ואנשי צוות תוך מספר שעות. כל הזמן עמד לנגד עיני הצורך להגן עליהם ולעשות כל מה שאני יכול כדי לצמצם את הסיכוי להתפרצות של נגיף הקורונה בקרב הדיירים המבוגרים'. טוב שיש אנשים נפלאים שכאלה והלוואי שלא יצטרכו את עזרתם במצבים שכאלה.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   תגלית רפואית חדשה: בדיקת הדם פשוטה...
*   המרכז הרפואי בני ציון: 'אין עדות להדבקת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים