יחידת הטכנולוגיה של אגף המודיעין בצה'ל-81, בשיתוף בי'ח 'כרמל' במלחמה נגד נגיף הקורונה.כתבה: רונית קיטאי. צילום: בי'ח 'כרמל'

מומחי יחידת המודיעין של צה"ל בשיתוף מומחי מרכז רפואי 'כרמל' ומרכז רפואי 'סורוקה' מקבוצת 'כללית' פיתחו מערכת טכנולוגית מתקדמת שייעודה שיפור יכולת הטיפול בחולי קורונה המאושפזים בבידוד במחלקות הקורונה. מסבירה ד'ר שרון אלרעי סגנית מנהלת ביה'ח 'כרמל', שהייתה שותפה לתכנון המערכת

פורסם ב: 05/05/2020 09:54

ד'ר שרון אלרעי סגנית מנהל בי'ח 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר ביח'ל 'כרמל'
מסבירה ד'ר שרון אלרעי סגנית מנהלת ביה'ח 'כרמל': 'יתרונה של המערכת היא היכולת לייצר שיחת ועידה של הרופא המטפל במחלקת הבידוד עם רופאים יועצים שונים מחוץ למחלקה על מנת להתאים עבור המטופל את הטיפול הטוב ביותר.

המערכת הטכנולוגית החדשה מאפשרת לאיש צוות רפואי ממוגן באחת ממחלקות הקורונה של מרכז רפואי 'כרמל' להיכנס למחלקה המבודדת עם טלפון נייד שמקובע עליו ואוזניות באופן שמשחרר את שתי ידיו לעבודה ולדבר בשיחת ועידה איכותית עם רופאים אחרים הנמצאים בחדר הבקרה של המחלקה או אפילו הרחק מהמחלקה בבית או במרכז רפואי אחר ולייצר שיחת ועידה רבת מומחים.

ד'ר שרון אלרעי הודתה בשם הנהלת בית חולים 'כרמל' לצה'ל ולצוות היחידה במילים חמות: 'ברגעים כאלה, בהם כולנו מתמודדים במלחמה לא מוכרת, מחמם את הלב לראות את ההתגייסות של התעשייה והצבא לתת לנו הרופאים והאחיות פתרונות שיעזרו לנו לנצח את הנגיף. אין ספק שזהו אחד הפתרונות האלגנטיים והמועילים ביותר שיאפשרו לנו לתת גם למטופל בבידוד את טיפול הטוב ביותר תוך שמירה על בטיחות הצוות. אנו בהנהלת ביה"ח מודים לצוות היחידה על ההתגייסות למשימה ועל מהירות ואיכות הביצוע. אני בטוחה שהפיתוח יתרום רבות למטופלים בבית החולים שלנו ובבתי חולים נוספים'.

בצילום אפשר לראות את מסירת המערכת לד'ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ 'כרמל', ומירה שטרית, מנהלת הסיעוד ע'י צוות היחידה, ניסיון של המערכת במחלקת קורונה בתנאי מיגון, ד'ר שרון אלרעי.
פרוייקט זום אמן 2. צילום: בי'ח כרמל

פרוייקט זום אמן 1. צילום: בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   במהדורת החדשות של ערוץ 13 שודרה כתבה...
*   סמסו מברוק למנהל המרכז הרפואי לגליל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים