נסגרה מחלקת הקורונה בביח'ל 'כרמל' ולאחר שחוטאה היטב חזרה לתפקד כמחלקה הגריאטרית. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

עוז יאיר המנהל הלוגיסטי של כרמל מציין כי חיטוי המחלקה והכנתה לקליטה חוזרת של מטופלים נעשה על פי הוראות משרד הבריאות במספר שלבים וכלל חיטוי קפדני בכלור וחומרי ניקוי ע'י צוותים מתוגברים של בית החולים ובהמשך בוצע חיטוי גם ע'י חברת 'קלין ביט'

פורסם ב: 03/05/2020 15:31

ניקוי קלין ביט. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
מחלקות הקורונה של כרמל מתחילות לחזור לשגרת טיפול במטופלים רגילים, תוך שימור יכולות המחלקה הייחודיות לטיפול בחולי קורונה.המחלקה הגריאטרית שהיתה הראשונה להיפתח, עוברת השבוע תהליכי ניקוי וחיטוי מיוחדים והיא תחזור לשגרת הפעילות תוך שימור היכולת לחזור בתוך שעות ל'מוכנות קורונה'.

המחלקה הגריאטרית שהיתה אחת ממחלקות הקורונה במרכז הרפואי כרמל חוטאה והוסבה היום שוב לטיפול בחולי השגרה הגריאטריים וזאת לאחר שמטופלי הקורונה האחרונים שאושפזו בה החלימו ושוחררו.
המחלקה עברה תהליכי ניקוי וחיטוי קפדניים במיוחד כדי לשמור על בריאות המטופלים והצוות הרפואי.

עוז יאיר המנהל הלוגיסטי של כרמל מציין כי חיטוי המחלקה והכנתה לקליטה חוזרת של מטופלים נעשה על פי הוראות משרד הבריאות במספר שלבים וכלל חיטוי קפדני בכלור וחומרי ניקוי ע'י צוותים מתוגברים של בית החולים ובהמשך בוצע חיטוי גם ע'י חברת 'קלין ביט' בטכנולוגיה המשתמשת בענן ערפל המבוסס על מיי חמצן העוברים דרך מעגל חשמלי. החומר משמיד את כל הפתוגנים הוירוסים ורעלנים והוא אינו רעיל לסביבה או לאנשים. לאחר החיטוי הכפול ואיוורור המחלקה, היא תוכל לשוב לפעילות רגילה.

המחלקה הראשונה של כרמל שנפתחה ב- 15 במרץ הייתה בין הראשונות שנפתחו באזור חיפה והצפון. בתקופת פעילותה טופלו בה בהצלחה 40 חולי קורונה בדרגות חומרה שונות אשר מרביתם שוחררו לביתם או למלוניות האשפוז לחולים הקלים.

לנוכח הירידה במספר מאושפזי הקורונה בישראל, חוזרים ב'כרמל' בהדרגה לפעילות ימי השגרה, וזאת על פי הנחיות משרד הבריאות. תתקיים מעתה פעילות אמבולטורית במרפאות, במכונים ובחדרי בניתוח כדי לתת מענה לצרכי המטופלים.

סגן מנהל ביח'ל 'כרמל' ד'ר בני רביב מדגיש כי נמשכת הפרדה מלאה של מחלקות האשפוז לקורונה משאר המחלקות והמכונים, ובית החולים ממשיך לשמור על בטיחות המטופלים והמלווים. כלל הפעילות הרפואית בכרמל תבוצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות תוך , שמירה על מרחק, מניעת התקהלות במרפאות ובאזורי המתנה, תשאול ובדיקת חום לכל המבקרים והמטופלים והקפדה על חבישת מסכות.


מנהל בית החולים 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג מעדכן כי למרות החזרה לשגרה בחלק מהמחלקות, בית החולים ממשיך להיות ערוך בתוך שעות לפתוח מחדש את המחלקות כמחלקות לחולי קורונה במקרה של התפרצות מחודשת וזאת בזכות ההכנות האיטנסיביות שבוצעו בהן.
(לצרכים פנימיים) צוות קורונה 1. צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מי הפתיעה את חברי צוות מוקד הלילה...
*   מהנדס, חוקר ננו ומשפטן באוניברסיטת...
*   ד'ר דליה קסנר, מנהלת חדשה -ישנה חזרה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים