עשרות מתקני עזר לחבישת מסכות הועברו באמצעות מרכז המגמה לתכנון וייצור של בי'ס תיכון עירוני ב' בחיפה - למרכז הרפואי רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי

המתקנים נועדו להפחית את הלחץ הנגרם ע"י המסכות לאחר שימוש ממושך ואתמול הם הועברו ע'י יאיר אוחיון רכז מגמת התכנון והיצור של ביה'ס למחלקה לטיפול נמרץ ילדים שהסביר על הדרך בה נעשה המיזם הכל כך חיוני בתקופה זו

פורסם ב: 23/04/2020 10:36

הדפסת מתקן עזר לחבישת מסכות שהועבר באמצעות מרכז המגמה לתכנון וייצור של בי'ס תיכון עירוני ב' בחיפה
מספר יאיר אוחיון: /עם תחילת משבר הקורונה, הצטרפנו לקבוצת יזמים שהתנדבו לתכנן ולהדפיס בעזרת מדפסות תלת מימד חלקים הנדרשים להספקה מידית בבתי החולים. לפני מספר ימים שיתפה אותי אחות העובדת במרכז הרפואי רמב'ם בקושי הנגרם לצוותים הרפואיים הנדרשים לחבוש מסכות הגנה לאורך זמן וסובלים בשל כך מפצעי לחץ.

בחיפוש ברשת מצאתי פתרון העונה על בעיה זאת. התאמתי את המודל לצרכי הצוותים הרפואיים והדפסתי אותם במעבדת בית הספר. תלמידי המגמה בבית הספר היו שותפים לתהליך באמצעות קבוצות 'זום' ומפאת המגבלות, הדפסת המוצר נעשתה על ידי.עם סיום התהליך החלו התלמידים לחשוב על המוצר הבא אותו יכולו לייצר עבור צוותי הרפואה המתמודדים בימים אלה עם מגפת הקורונה'.


במכתב שנמסר לצוות הרפואי נכתב ע'י ביה'ס:'בימים אלו, בהם אתם, עובדי בתי החולים, נמצאים בחזית המאבק בנגיף הקורונה, עובדים ימים ולילות תוך שמירה על כללי המיגון הנחוצים למניעת התפשטות הנגיף. אנו בישיבת 'פרחי אהרון', עירוני ב', שמחים להעניק לכם את תרומתנו הצנועה למאבק. בשיתוף המגמה הטכנולוגית בישיבה, הדפסנו עבורכם, מתקני עזר לחבישת מסכות המגן. מתקן זה אמור להפחית את הלחץ שגורמת המסכה על אזור הפנים והאוזניים, ובכך להקל על הצוותים החובשים מסכה במשך שעות ארוכות'.

( רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חדש ברמב'ם: האם אתם צריכים את המידע...
*   במרכז לבריאות הנפש 'מזור' בעכו ציינו...
*   מאות מעובדות רמב'ם נבדקו לגילוי מוקדם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים