כתב YNET אטילה שומפלבי ראיין את רות ברוך מנהלת הסיעוד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

רות ברוך והתייצבה באולפניYNET לשם הוזמנה לשיחה בשידור חי עם אטילה שומפלבי. המפגש עסק בכל ההיבטים הקשורים בקורונה והטיפול בה. במהלך השיחה סיפרה רות על התאמת השירות הרפואי במרפאות 'כללית' למציאות החדשה, כמו טיפול בשיחת טלפון במקום מפגש פיזי

פורסם ב: 22/04/2020 14:50

רות ברוך מתראיינת ע'י אטילה שומפלבי ב-YNET בנוגע לקורונה.צילום: דוברות 'כללית'
רות ברוך ציינה שחל מהפך מהותי באופן בו האחות והרופא פועלים כיום במציאות חדשה כאשר לא ניתן לראות היטב שפת גוף, להריח, לחוש ,שהם ללא כל ספק כלים חשובים מאוד באיבחון. הצוותים לומדים להקשיב ולשמוע גם את הסמוי במהלך השיחות ופועלים כצוות רב תחומי שמעניק מעטפת טיפול גופנית ורגשית, כפי שנדרש יותר מתמיד בימים של מגיפה.


כדוגמה סיפרה על אחות המלווה חולי קורונה באישפוזי בית ומלון שהצילה חיי חולה כאשר על אף שמד הסטורציה הראה מספר פעמים רמת חמצן תקינה, שמעה האחות כי החולה נושם בכבדות. לכן שבה והתקשרה לאחר זמן קצר והבינה שהקושי בנשימה החמיר, והיא מיהרה להזעיק נט'ן והצילה בכך את חייו.

בהמשך היא סיפרה על מטופלים נרגשים עד דמעות כאשר אחות מגיעה אליהם בניידת עד הבית , יוזמה ייחודית של 'כללית' בחיפה שתורחב לכל הארץ. הצוות הרפואי בקהילה לא זוכה להילה הדגישה אך בפועל הוא שנמצא ראשון בחזית, כאשר כל מטופל המגיע למרפאה עלול להיות גם חולה קורונה.

צוותים במתחמי בדיקות שהקימה כללית מבצעים את הבדיקות במיגון מלא ובחום ובמעבדת הקורונה מבצע צוות מיומן של המעבדה בדיקות מבוקר עד ערב שבעה ימים בשבוע.השידור זכה לצפיה גבוהה והתקבלו תגובות מפרגנות רבות.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   תגלית רפואית חדשה: בדיקת הדם פשוטה...
*   המרכז הרפואי בני ציון: 'אין עדות להדבקת...
*   מכשיר דפיברילטור של מד'א הוצב בקריית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים