בשורות טובות מגיעות ממערך ההיריון והלידה של רמב'ם, שם מדווחים על גל לידות ב-48 שעות האחרונות: 25 לידות שהסתיימו בהצלחה. צילום: אלבום משפחתי

שני שקורי ממושב כפר יהושע בעמק יזרעאל והבייבי שלה הנראית כאן בצילום היא אחת מהיולדות המאושרות הנמצאות במקום המרוחק ממחלקת 'כתר' של מאושפזי הקורונה והן מוקפות בצוות רפואי ואחר ונהנות מתשומת לב אישית ושקט נפשי

פורסם ב: 13/04/2020 23:30

בין הילודים שנולדו ביומיים האחרונים ברמב'ם ישנם 18 בנות ו-7 בנים. 'קיבלנו הרבה פניות מיולדות חוששות בשבועות אחרונים', מספרת מיכל קרנצלר מנהלת הסיעוד במערך ההיריון והלידה של רמב'ם המסבירה: 'זה מובן. זו תקופה לא פשוטה עבור רבים ובמיוחד יולדות שנמצאות במצב כה רגיש. אנחנו מאפשרים לכל יולדת להגיע לכאן וללדת בדרך שלה, באופן בטוח, למרות המגבלות השונות, כאשר יולדות החשודות כנשאיות או חולות בקורונה יולדות במתחם נפרד לחלוטין. ביומיים האחרונים המחלקה הרגישה כמו בימים הרגילים שלפני תחילת המשבר. אין דבר משמח יותר ממחלקה עמוסה ביולדות'.

אחת היולדות ששוהות בימים אלו במערך ההיריון והלידה של רמב'ם היא שני שקורי, בת 32 מממושב כפר יהושע שבעמק יזרעאל, שילדה את בנה הבכור בלידה רגילה ומספרת: 'הגעתי עם צירים ומסכה.זה היה קשה.חוץ מזה אני די נהנית מהשקט כאן כי אין מבקרים אז יש זמן לישון ולנוח. זה עצוב שהסבא והסבתא לא יכולים לבקר, כיוון שזה נכד ראשון משני הצדדים, אבל זו אולי ההתמודדות היחידה. לא חששתי להגיע אל בית החולים כי אני יודעת שחולי הקורונה נמצאים בבניין אחר לגמרי ושהכל מנוהל כאן באופן מאוד מסודר. כולם פשוט נהדרים: האחיות, הרופאים, הצוות בתינוקייה והם גורמים לי להרגיש רגועה לחלוטין'.


מרגע שרמב"ם החל בקליטת חולי קורונה לפני כחודש, הוקם מתחם ייעודי עבור יולדות אשר אומתו כחולות מאובחנות והוא נמצא בבניין נפרד לחלוטין ממזה שנמצא בו מערך ההיריון והלידה של בית החולים. במתחם, אשר מהווה חלק ממחלקת 'כתר' (קורונה) בביה'ח קיימים חדר לידה וחדר בדיקה ייעודיים לחולות קורונה הריוניות.

בנוסף קיים ברמב'ם חדר ניתוח ייעודי לחולות קורונה הנדרשות לניתוח קיסרי. היולדות נקלטת במתחם המבודד של בית החולים, שם יש חדר לידה מצוייד בכל המיכשור הנדרש. היא נבדקת על ידי רופא בכיר ובמהלך כל הלידה שוהים איתה אותו רופא ומיילדת. לאחר הלידה, מועברת היולדות למתחם הקורונה והילוד מבודד עד קבלת תוצאות הבדיקה שלו.

עבור חולות יולדות החשודות כחולות הוקם ברמב'ם חדר בדיקה וחדר לידה נפרדים (הכוונה לנשים הנמצאות בבידוד בשל חשיפה לחולה מאומת או נשים הסובלות מתסמינים מחשידים לקורונה). אגף זה ממוקם בבניין סמי עופר, קומה 1- וגם הוא נפרד לחלוטין מחדרי הלידה, מיון היולדות, מחלקות היולדות והתינוקייה, הנמצאים בבניין סמי עופר, קומה 3.

החולות הבריאות, שאינן מראות תסמינים, מופנות לחדרי הלידה הרגילים, בבניין סמי עופר, קומה 3. גם מחלקות היולדות והתינוקייה נמצאים בבניין זה בקומה 4 ומרוחקים ממחלקת הקורונה הנמצאת בבניין ייעודי, נפרד וסטרילי. מרפאות הריון בסיכון ממשיכות לפעול כרגיל בשלב זה.

יש לציין כי ברמב'ם מקפידים מאוד על נהלי ההתמגנות של משרד הבריאות ודואגים לבריאות היולדת, היילוד ולבריאות הצוות.

בכל שאלה בנושא הריון ולידה, ניתן ליצור קשר עם צוות המערך בטלפון : 04-7771779 או בעמוד הפיסבוק 'מחוברות – קהילת היולדות של רמב'ם'.
שני שקורי היולדת המאושרת והדור הצעיר. צילום: אלבום משפחתי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   חדש ברמב'ם: האם אתם צריכים את המידע...
*   במרכז לבריאות הנפש 'מזור' בעכו ציינו...
*   מאות מעובדות רמב'ם נבדקו לגילוי מוקדם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים