אטל מולכו פיליבה המשנה למנכ'ל 'פמי פרימיום' על המהפכה בתחום טיפולי התפתחות הילד מרחוק. כתב: ניר נתן. צילום: הלל מאיר

פמי פרימיום הרחיבה את שירותי הרפואה מרחוק לחברי קופות חולים ומבוטחי חברות הביטוח והקימה את חברת פופינס , באמצעותה תעניק טיפולים מרחוק גם בתחומי התפתחות הילד בשיתוף עם חברת Ampliospeech, המובילה העולמית בתחום הטיפול הדיגיטלי בהתפתחות הילד

פורסם ב: 13/04/2020 12:07

טל מולכו פיליבה משנה למנכ'ל פמי פרימיום. צילום : הלל מאיר
הטיפולים מרחוק (מבוצעים ע'י קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסטים ופסיכולוגים מובילים על גביי פלטפורמה אינטרנטית הכוללת גם משחקים אינטראקטיביים לתרגול בבית לאחר הטיפול. הפלטפורמה הוכנסה לשימוש לחברי קופות החולים מכבי ומאוחדת באמצעות מטפלי הקופה.

פמי פרמיום, שמפעילה עבור משרד הבריאות את התשתית הלאומית לרפואה מרחוק בבתי חולים, קופות חולים, חברות ביטוח וארגונים ומעסיקים גדולים מרחיבה את שירותיה ומעניקה טיפולים מרחוק גם בתחומי התפתחות הילד כגון: קלינאיות תקשורת, ריפו בעיסוקי, פיזיותרפיה ופסיכולוגיה. זאת בנוסף לשירותי הרפואה מרחוק של פמי במגוון רחב של תחומי הרפואה כגון רפואת ילדים ,רפואת משפחה, רפואת עור, רפואת מומחים, שיקום, פסיכולוגיה, תזונה ועוד.

על מנת להיערך לביקוש הגבוה עבור השירותים החדשים, הקימה פמי את חברת הבת פופינס שתפעיל את שירותי התפתחות הילד עבור קופות חולים על גבי הפלטפורמות והכלים הדיגיטליים הייחודיים שפיתחה חברת אמפליוספיץ' המאפשרים להתאים לכל מטופל תוכנית טיפול אישית בהתאם לרמה, ולתחומי העניין של כל מטופל. הטיפול מרחוק המאפשר שימוש בטכנולוגיות חדישות הינו זמין, נגיש, ואיכותי יותר, מאפשר תרגול בבית גם לאחר הטיפול וכמובן פוטר את הצורך בהגעה הפיזית של הילד והמשפחה לקליניקה, תוך ניצול לטובה של אהבת הילדים למכשירים דיגיטליים, ומשחקים אינטראקטיביים.

יש לציין כי לבקשת הורים החברים בקופות חולים שאינן מספקות את השירות, פתחה פופינס מוקד מיוחד שיאפשר להורים המשך טיפול בילדיהם על מנת למנוע נסיגה בתקופה מורכבת זו של שינויים בהרגלי החיים.

אטל מולכו פיליבה המשנה למנכ'ל 'פמי פרימיום': 'מגפת הקורונה משנה לא רק את אורחות חיינו הפרטיים אלא גם התנהלויות מסורתיות בכלל ואת הפרקטיקה שבה אנו צורכים שירותי רפואה בפרט. המשבר הפך את תחום התפתחות הילד (תחום שגם בשגרה היו בו תורים ארוכים של יותר משנה) לחיוני ביותר בעיקר עבור ילדים והורים שהנחיות החירום מונעות מהם להגיע לטיפולים השגרתיים שלהם.

נראה כי התהליכים שכולנו חווים בשבועות אלו בכלל ובפרקטיקה הרפואית בפרט, ישנו את פני הרפואה באופן עמוק ורחב ושירותים רפואיים ופרה-רפואיים רבים ימשיכו להתקיים על גביי פלטפורמות רפואה מרחוק גם הרבה אחריי שמגפת הקורונה תסתיים'.

ד'ר יאיר שפירא מייסד ומנכ'ל 'אמפליוספיץ' ' מציין: 'הקמת פופינס ושיתוף הפעולה עם פמי מהווים אבן דרך בקידום התפתחות הילד. אמפליוספיץ' היא מובילה עולמית בתחום הטיפול הדיגיטלי בהפרעות תקשורת ובהתפתחות הילד. הפלטפורמה הדיגיטלית שפיתחה החברה, המבוססת על יכולות בינה מלאכותית, זכתה בפרסים בינלאומיים בארבע יבשות. מחוזות חינוך במדינות רבות בארה"ב, כמו גם גופים רפואיים, בחרו באמפליוספיץ' כפלטפורמה לטיפול בילדים.

המערכת המתקדמת מספקת למטופלים נגישות למטפלים, תרגול אוטומטי והתקדמות עקבית. המטפלים נהנים מטיפול מוּבְנֵה ומבוסס נתונים, יעילות בניצול זמן הטיפול, והתקדמות של מטופליהם. קופות החולים יכולות לנטר ולשפר את איכות השירות ואיכות הטיפול בזמן אמת. השקענו עשרות מיליוני שקלים בפיתוח המערכת והשיטות הטיפוליות, ואנו משוכנעים כי באמצעות פופינס מאות אלפי ילדים ייהנו מטיפול נגיש, יעיל ומועיל'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מתחם 'הילטון ביי' השיק בשיתוף פעולה...
*   מי הפתיעה את חברי צוות מוקד הלילה...
*   מהנדס, חוקר ננו ומשפטן באוניברסיטת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים