מנכ'ל איחוד האמבולנסים בישראל אפי פלדמן יוצא בקריאה לשיתוף פעולה דחוף. צילום: דוברות איחוד האמבולנסים בישראל

איחוד האמבולנסים בישראל: 'התרענו בפני משרד הבריאות על המחסור בציוד מיגון לאנשי הרפואה הטרום אשפוזית בישראל ועל העדר שיתוף פעולה מצד משרד הבריאות בהתמודדות מול משבר נגיף הקורונה'

פורסם ב: 13/04/2020 11:19

איחוד האמבולנסים בישראל בזמן משבר נגיף הקורונה. צילום: איחוד האמבולנסים בישראל
בפניות יזומות של הארגון התריעו חברי איחוד האמבולנסים בישראל על כך שמחסור בציוד מיגון לחברות האמבולנסים הפרטיות, אשר רובן מעניקות שירותים לבתי האבות בישראל ולקופות החולים מהוה מכשול להמשך העבודה. רק לאחר לחץ גדול ופעולות יזומות של הארגון הצוותים הרפואיים קיבלו מיגון.

בנוסף לכך חוסר שיתוף הפעולה והדרכה של משרד הבריאות היו למכשול נוסף בהתמודדות של החברות, אשר מהוות כ-50% מהכח הרפואי הטרום אשפוזי במדינת ישראל.

לאחר מותם של 11 דיירים בבית האבות 'משען' בבאר שבע הנחה שר הבריאות, יעקב ליצמן, להתחיל במבצע בדיקות יזומות בכל בתי האבות.ההיערכות, שיתוף הפעולה והחשיבה על כלל האוכלוסייה חייבת להתקיים עוד בשלבי ההתחלה ולא רק בדיעבד לאחר תשלום מחיר כבד.איחוד האמבולנסים בישראל קורא שוב להנהלת משרד הבריאות לשלב ולשתף את החברות הפרטיות במלחמה בנגיף הקורונה.

מנכ'ל איחוד האמבולנסים בישראל אפי פלדמן: 'אנו עומדים בכל התקנים המחמירים ביותר של משרד הבריאות למניעת ההדבקה שבנגיף הקורונה. בנוסף לכך החברות הפרטיות משקיעות משאבים ומאמצים רבים בשמירת בריאות המטופלים.לצערי אנו מתוודעים ליותר חולים בבתי האבות שנפטרים, נוצר המצב שפעולות מבוצעות באיחור וכתוצאה מכך אנו שומעים בכל יום חדשות עצובות ומצערות.הגיע השעה לשלב את הצוותים הרפואיים מהחברות הפרטיות בהערכות המצב, קבלת נתונים מהשטח ובקבלת ההחלטות'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מי הפתיעה את חברי צוות מוקד הלילה...
*   מהנדס, חוקר ננו ומשפטן באוניברסיטת...
*   ד'ר דליה קסנר, מנהלת חדשה -ישנה חזרה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים