גן העדן הסגול מאת כהרמלה לנגנטל-נשר ז'ל . הוצאת פאנל אור

כל חייה חששה ד'ר כהרמלה לנגנטל-נשר כי תמות בגיל צעיר בגלל ההיסטוריה הרפואית של בני משפחתה. כרמלה הוסיפה לשמה את האות ה' וכך הפכה לכהרמלה והיא עשתה זאת לאחר שעברה מוות קליני והגיעה לגן עדן, שם חלפו לפניה קטעים מחיי משפחתה בשואה, שאוגדו לספר עוצמתי ומרגש

פורסם ב: 06/04/2020 19:56

גן העדן הסגול מאת ד'ר כרמלה לנגנטל-נשר. הוצאת 'פאנל אור'
כהרמלה לנגנטל-נשר עברה בגיל 60 ארבע פעמים מוות קליני, ובנס חזרה לחיים. ארבע פעמים הרגישה שהיא נופלת אל תוך בור שחור וכשהתעוררה מצאה עצמה על המיטה בבית החולים. אלה היו ארבע ההחייאות שבוצעו בה.
המוות הקליני הגיע בעקבות התקף לב שהוביל לאירוע מוחי קשה.

כהרמלה איבדה את יכולת הדיבור, הקריאה והכתיבה, ורופאיה ראו בה מקרה אבוד. אך אז, כעוף החול המתרומם מן האפר, היא החלה את מסעה לשיקום יכולותיה: תחילה באמירת מילים בודדות, ובהמשך משפטים קצרים, ואז ארוכים, ולבסוף שיחה קולחת, שרק מכריה הטובים יכלו עוד להבחין בשרידיו של האירוע המוחי. לאחר שהצליחה לדבר החלה שוב לקרוא, משפט משפט, פסקה, ושוב ספרים שלמים. ואז, לאט־לאט, אך בעקביות ובהתמדה, חזרה לאהבתה הגדולה – הכתיבה ובין היתר התוצאה היא גם ספר זה.

לאחר שעברה שיקום ארוך, סיפרה כהרמלה לילדיה כי בזמן המוות הקליני היא ביקרה בגן עדן ושם פגשה את הוריה, אחיה, דמות מסתורית בשם אנה שהיא בת דודתה של אמה שמעולם לא פגשה אותה ורק שמעה את שמה פעמים ספורות, ואף את סבתה שאמרה לה כי עדיין לא הגיעה זמנה לעלות למעלה וביקשה ממנה לחזור ולכתוב את סיפור השואה של משפחתה. לאחר חצי שנה בבית חולים, שבה כהרמלה הביתה ובמשך שלושה חודשים רצופים כתבה את הספר 'גן העדן הסגול'.

בגן העדן אליו הגיעה כהרמלה בעת המוות הקליני שלה, הכל היה צבוע לדבריה באינסוף גוונים של סגול. להפתעתה, היא לא ראתה שם את חייה שלה עוברים לפניה, אלא דווקא קטעים מחייהם של אהוביה – בעיקר קטעי חיים מהימים הנוראים של ימי מלחמת העולם השנייה – ימי השואה. החוויה העוצמתית שעברה והבקשה של סבתה, הובילו את כהרמלה, בת לניצולי שואה, למסע ארוך אל נבכי זכרונותיה ואל הבטחות העבר שלא קיימה, ואף אל יומן עתיק, כתוב פולנית, מהימים שלפני המלחמה – דפי זיכרון דהויים. מהזיכרון נולד הצורך לחפש אמת חמקמקה, שחיכתה להתגלות בצידו האחר של העולם. גילוי זה נתן טעם לחייה ואף למותה. זמן קצר לאחר שסיימה לכתוב את "גן העדן הסגול" נפטרה כהרמלה.

הסופרת כהרמלה לנגנטל־נשר ז"ל היתה ד'ר לחינוך ואם לשישה. כבעלת ניסיון רב בתחום החינוך כמחנכת, כמנהלת וכמפקחת, היא כתבה ספרי לימוד בתחום אסטרטגיות למידה, הקניית הקריאה ודרכי הוראה, ועסקה באבחון ובייעוץ למערכות חינוך ולתלמידים בעלי קשיים לימודיים. את תוכניות הלימוד שכתבה לומדים כיום במאות בתי ספר, ועשרות אלפי תלמידים לומדים מספריה בארץ ובעולם.

כהרמלה אף עסקה באופן מקיף במיסטיקה והתמחתה באסטרולוגיה, וגם בתחום זה הביאה לידי ביטוי את יכולות ההוראה שלה. היא כתבה סדרת ספרים מקיפה שעוסקת במיסטיקה, הכתובה בצורה מאורגנת ומסודרת מן היסודות, ונושאת את השם: 'שפת הכוכבים'. זה מוכיח שוב שאסטרולוגים כנראה לא יכולים לחזות את העתיד הפרטי שלהם.
הספר נמכר בכריכה רכה ומכיל 376 עמודים. 98 ש'ח ברשתות הספרים הנבחרות ובאתר 'בגן עדן הסגול'
הוצאת פאנל אור.

להזמנת הספר נא ללחוץ על הלינק:

/www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id=143627#.Xox1eIhvZGM
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'פריחה מאוחרת - שבילים מדברים לנו'...
*   'טלטלה' ספר חושפני -אישי עד כאב מאת...
*   תכף נשוב' מאת אביב משל ז'ל. איורים:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים