צוות הקורונה של בי'ח 'כרמל' זוכה לשבחים אין סופיים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלומית עג'מי מטירת כרמל שוחררה לביתה לאחר שבועיים של אשפוז בבידוד במחלקת קורונה 1 בבי'ח 'כרמל'. דורון משה מנכ'ל חברת DM אינג'ריניג פעל לטובת רבים, יאיר יונה מנכ'ל רויאל קפה גם הוא בין התורמים שעליהם נמנים גם חברת מיקרוסוויס במת'מ ועוד

פורסם ב: 05/04/2020 10:18

אומרת שלומית עג'מי בת ה-63 מטירת כרמל: 'אין לי מילים להודות לצוות הנהדר של מחלקת הקורונה של בית החולים כרמל, הם המלאכים בלבן שעזרו לי לחזור הביתה בשלום ועל כך אני אברך אותם כל חיי'. עכשיו כשהיא כבר בביתה היא מדווחת כי היא נראית טוב ומרגישה הרבה יותר טוב.

' נדבקתי מאחת החברות שלי במסיבת יום הולדת בה היינו יחד עוד לפני ההסגר ולא ידעתי.שכבתי במיטה בבית לא הרגשתי טוב והטיפול שקיבלתי מרופא המשפחה לא עזר לי. הרגשתי שקורה לי משהו לא טוב והתקשרתי לבית חולים 'כרמל' והם התקשרו למד'א שבדקו אותי וגילו לי שאני חיובית לקורונה."הגעתי לאשפוז במחלקת הקורונה של 'כרמל' ומהרגע הראשון וקבלת הפנים במחלקה הרגשתי וידעתי שאני נמצאת בידיים טובות'.

תוך כדי אשפוז בעקבות הנגיף הידרדר מצבה של שלומית והיא נזקקה לחמצן ,תרופות והשגחה צמודה. 'ההרגשה שקשה לנשום והמחנק הם מאוד קשים ומפחידים, היו ימים שפחדתי שאני לא אצא בחיים מהמחלה הזאת. כבר כתבתי לילדים שלי שאני כנראה לא אצא מכאן, אבל בתוכי האמנתי בצוות של כרמל שיעזור לי לצאת מזה', מספרת שלומית.

לאחר טיפול אינטנסיבי ומאומץ של רופאי המחלקה השתפר מאוד מצבה של שלומית ולאחר מספר ימים של שיפור נבדקה שלומית שוב לקורונה והתוצאות הראו שהיא החלימה לגמרי מהמחלה. 'כאשר הודיעו לי שהחלמתי מהקורונה קפצתי לשמיים והייתי הכי מאושרת שבעולם. למרות שחלק מהטיפול היה מרחוק ועם אמצעים טכנולוגיים הרגשתי שהם תמיד אתי.

יש שם צוות נדיר ומיוחד במינו עם ד'ר שני ברוש, ד'ר אורי סגול, ד'ר פרנסיס גנדור ועם צוות הסיעוד המדהים עם האח האחראי אחמד חמוד ,האחות נאסרין ושאר הצוות שהם פשוט מלאכים בלבן'.

ד'ר אורי סגול המנהל הרפואי של מחלקת קורונה 1 בכרמל מעדכן :'שלומית הגיעה אלינו במצב בינוני מבחינה רפואית. היא טופלה ב'רפואה חדשה' רפואה מרחוק, אבל עם כל תשומת הלב שלנו. שלומית קיבלה את הטיפול שהותווה על פי הפרוטוקול לחולי קורונה שהכין צוות יחידת הזיהומים שלנו ד'ר גבי ובר וד'ר רונזה נאג'ר. שלומית היא אישה מאוד אופטימית ושמחה וזה חלק חשוב מהצלחת הריפוי בה'.לפני פרידתה של שלומית מהמחלקה היא השאירה ברכת תודה ממוסגרת ומכובדת ובה היא כתבה:' לצוות בית חולים כרמל מחלקה ראשונה לקורונה. אני מבקשת לומר לכל אחד ואחת מכם. אתם מלאכים תודה על הטיפול המסור, העידוד, החיוך שהיה על פניכם תמיד, על ההיענות לכל בקשה של כל חולה וחולה. .זה ממש לא מובן מאליו. אני מעריכה, מוקירה ומודה לכם על מי שהייתם עבורי ועבור כל החולים במחלקה. בזכותכם חזרתי לעמוד על הרגליים, חזרתי להיות אני. אני בטוחה שכל החולים במחלקה הזאת יחזרו לעמוד על הרגליים ויחלימו בזכות הטיפול המסור שלכם.
מי יתן והאל ישמור עליכם ועל בני ביתכם מכל משמר. אני פשוט אוהבת אתכם והלוואי שהכל יהיה מאחורינו ואוכל לבוא ולהודות לכם אישית. באהבה ענקית עג'מי שלומית חולה מס' 330'.

*****
דורון משה מנכ'ל חברת DM אינג'ריניג חשב איך הוא יכול לעשות טוב לצוותים הרפואיים של בית החולים 'כרמל' מצד אחד, ומצד שני גם לעזור לעסקים הנמצאים במצוקה קשה בעקבות הקורונה.

דורון שנמצא בקשר עם בית החולים ותורם לו גם בימי שגרה, פנה לאנשי הקשר שלו בבית החולים פרופ' עופר לביא מנהל מערך נשים ויולדות ופרופ' משה פליגלמן מנהל המערך הקרדיולוגי ושלח להם ולכלל צוותי כרמל 500 זרי צבעוניים מדהימים. את הזרים הצבעוניים והמיוחדים קנה דורון משה בחממת פרחים גדולה בדרום הארץ. החממה שנתקעה עם כמות פרחים גדולה שלא יכלה יכולה למכור בגלל סגר הקורונה, שמחה על הרכישה והעבירה את זרי הצבעוניים במשאית קירור מיוחדת מהדרום הישר לבית החולים כרמל.


מספר דורון משה: 'חשבתי איך לשמח לכבוד חג הפסח את צוותי הרופאים והאחיות של 'כרמל' שעובדים כל כך קשה בתקופה הזו ושמחתי להעניק זר פורח לכל רופא ולכל איש צוות הנמצאים בקו החזית עבור כולנו . זו תקופה לא פשוטה עבור כולנו והצוותים הרפואיים של כרמל שעובדים סביב השעון ביום ובלילה ראויים לכל מילה של תודה וההערכה מכולנו'.

את ההערכה והאהבה הרבה שמקבלים הצוותים של בית החולים כרמל אפשר להרגיש בכמות האדירה של חבילות השי המתנות והארוחות שמגיעות למחלקות ולצוותים בכל יום מעסקים וחברות שונות מכל אזור חיפה והצפון ומכל רחבי הארץ.

החברה המרכזית למשקאות ונשיא החברה יורם שגיא תרמו משטחי קולה ענקיים עם מאות פחיות קולה ושתייה קלה לטובת העובדים. 'אנחנו רואים כמה אתם עובדים קשה ורצינו לעשות לכם קצת מתוק על הלב' הוא אמר. . את פחיות השתייה חלק צוות המטבח של 'כרמל' בכל מנת ארוחה לכל עובד.

יאיר יונה מנכ'ל 'רויאל קפה' מטירת הכרמל תרם מכונות קפה ואספקת קפה לצוות המלר'ד ולצוות המעבדה הסרולוגית של ביה'ח. עוז יאיר המנהל הלוגיסטי של בית החולים הודה לו בשם כל הצוותים על התרומה מחממת הלב שלו.


תעשיית ההייטק 'מיקרוסוויס' המייצרת רכיבים אלקטרוניים וממוקמת במת'מ חיפה תרמה עשרות מגשי פיצה ודברים טובים כדי לעשות טוב על הלב לצוותים הרפואיים.הנהלת מיקרוסוויס שלחה את מגשי האוכל הטעימים לצוותים במחלקות האשפוז השונות בצרוף מכתב תודה מרגש.'גם בימים רגילים ובעיקר בזו התקופה, אתם ממש מלאכים על פני האדמה יישר כוח והמשיכו בעבודתכם הנאמנה'.

***

תלמידי כיתה ג' 3 בביה'ס ארלוזורוב שבקרית חיים חיפשו דרך להודות לצוות הרפואיים והחליטו לכתוב מכתבי תודה לכל הצוותים וגם הכינו להם חבילות שי מתוקות. התלמידים התארגנו \כתבו מכתבים תודה מרגשים לכל הצוות והביאו למחלקת הקורונה של ''כרמל' חבילות גדולות עם כל הממתקים והדברים הטובים שיכלו לארגן.

סהר רומנו תלמידת הכיתה שהיתה בצוות המארגן אמרה ' למרות שאנחנו לא לומדים בימים אלה, אנחנו רואים את העבודה המסורה של כל הרופאים והאחיות וזה ממש נגע לנו ללב אז החלטנו להתארגן ולתרום, וזה המעט שאנחנו יכולים לתת כדי להגיד לצוותים תודה'.


בין התורמים הרבים לצוותי הרפואה של כרמל נמצאים גופים וחברות רבות ביניהם, החברה לישראל, חברת מקדונלדס, רוטרי הוד הכרמל, אגודת הספורט מכבי חיפה ועוד גופים וחברות רבות.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של בית החולים הודתה לתורמים הרבים: 'כל תרומה וכל נתינה קטנה כגדולה הם בעצם אור גדול עבורנו, הם אלה שמחזקים את הקשר האמיץ בינינו לבין הקהילה בה אנו חיים והם שנותנים לכל הצוותים בעת הקשה הזאת את הכוח להמשיך ולעשות את המקסימום האפשרי לטובת כל המטופלים שלנו בבי'ח 'כרמל'.
תרומת צבעונים. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

תרומת מיקרוסוויס. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

צוות קורונה 2. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלומית עג'מי בבידוד קורונה . צילום: עצמי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מי הפתיעה את חברי צוות מוקד הלילה...
*   מהנדס, חוקר ננו ומשפטן באוניברסיטת...
*   ד'ר דליה קסנר, מנהלת חדשה -ישנה חזרה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים