חוששים לפנות למיון בבית חולים? לאור המצב, הורחבו שעות הפעילות של המיון הקהילתי של 'כללית' במרכז הרפואי 'לין'. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

רונן נודלמן מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' מודיע כי מעתה פועל המיון הקהילתי במרכז רפואי 'לין' בימים א'-ה' מ08:00 עד השעה 18:30 בערב

פורסם ב: 31/03/2020 15:57

רונן נולדמן. צילום: רונית קיטאי
מומחי כללית: 'קיימת תופעה בה אנשים אינם פונים לעזרה רפואית מחשש לקורונה ועלולים לגרום לעצמם נזק רפואי קשה לכן יצרנו כתובת בטוחה וזמינה למתן מענה רפואי דחוף. 'כללית' ממשיכה לפתח מערך שירות מותאם לצרכי הקהילה בתקופת מגפת הקורונה ובמסגרת זו הרחיבה את שעות הפעילות של המיון הקהילתי במרכז רפואי 'לין' עד שעות הערב.

השירות פועל החל מהיום בימי א-ה ברציפות מ08:00 עד 18:30 ובימי שישי עד 11:30. בהמשך, מתוכננת הרחבת פעילות דומה גם בכלל רשת המיונים הקהילתיים במחוז.

רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' מציין כי הפריסה המהירה של השירות המורחב התאפשרה תודות להתגייסות מרשימה של הנהלת 'לין' וכלל הצוותים בו, כאשר בכירי הרופאים ומנהלי מחלקות ואחיות בכירות ב'לין' נרתמו להשתתף באיוש במיון הקהילתי ומתניידים מתפקידים במחלקות, בהן נרשמת ירידה של ממש בפניות מטופלים, לקבלת הפונים למיון הקהילתי.

המיון הקהילתי מצוייד כמו חדר מיון, במיטות עם חיבורים לחמצן, מתן עירויים ועוד ומהווה כתובת מעולה למרבית המקרים הדחופים רפואית, למעט אלה המחייבים הגעה לבית חולים, כמו אירוע לבבי חריף. השירות כולל מעבדה דחופה, מכון רנטגן המבצע בדיקות הדמיה, בית מרקחת שאינו נמצא כרגיל במיון בית חולים.

לרשות הרופאים גם ייעוץ של כלל המומחים במחלקות ב'לין' בהתאם לצורך. בנוסף לכך פועלת בצמוד מחלקת התאונות וטראומה ב'לין', בה מטופלות פציעות, שברים, ביצוע גיבוס כנדרש ועוד.

ד"ר לילך צולר המנהלת הרפואית של מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' מציינת כי 'למיון הקהילתי יתרונות רבים בשל העובדה שפועלים בו צוות רופאים מומחים ובכירים עם תת התמחויות, הבדיקה והטיפול מבוצעים במסלול מהיר ללא התורים הממושכים בחדרי המיון וכמובן יש הפחתה ניכרת בחשש לחשיפה לזיהומים. בימים אלה, חשיבותו עולה, כי מצאנו שחולים רבים נמנעים מלפנות לחדרי המיון מחשש לקורונה וכך עלול להיווצר מצב בו חולה שצריך להיבדק ולקבל טיפול אינו פונה לעזרה רפואית.

החשש הוא שבשל דחיה בטיפול יגרם נזק בלתי הפיך או לאורך זמן. על כן, יצרנו כתובת זמינה לאורך זמן אליה יכולים המטופלים שלנו לפנות ללא החשש שמתעורר אצלם בפנייה לחדר מיון בבית חולים מפני הדבקות ולקבל מענה טיפולי איכותי במיוחד, בתנאים מיטביים. יחד עם זאת ומתוך דאגה לבריאות הציבור מומלץ כי מי שיש לו תסמינים מחשידים לקורונה, כמו קשיי נשימה ושיעול מלווים בחום, יצור טרם הגעתו הפיזית למרפאה או למיון, קשר טלפוני עם הצוות הרפואי של כללית. בכל מקרה אם אין הצדקה רפואית ליציאה מהבית אנחנו ממליצים להשאר בבתים.
הפניה למיון הקהילתי הינה ישירה, ללא צורך במכתב הפניה. השירות ניתן ללא תשלום מיוחד (השתתפות עצמית רבעונית אצל רופא יועץ) ומיועד לגילאי 16 ומעלה.
ד'ר לילך צולר. צילום: רונית קיטאי

מיון קהילתי לין . צילום: דוד חורש

ד'ר מיכאל אהרון מנהל מחלקת טראומה ב'לין', מנהל מערך האורתופדי/כירורגי. צילום רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   מטופל בבידוד קורונה הגיע למחלקת טראומה...
*   חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים