שאלנו עורכי דין ידועים כיצד הם מצליחים לעבוד בימים לא קלים אלה ואיך נערכים מבחינה לוגיסטית? כתבה: רונית קיטאי

השאלות הופנו הפעם לראש לשכת עורכי הדין בישראל עו'ד אבי חימי, עו'ד תמי אולמן יו'ר לשכת עורכי הדין בחיפה, עו'ד שרגא בלזר,עו'ד סופי ספקטור ועו'ד שמואל אלקלעי

פורסם ב: 26/03/2020 14:19

עו'ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין בישראל משיב: 'עבודה בימי משבר נגיף הקורונה, לא רק שלא פחתה אלא גדלה בצורה משמעותית ומתמקדת בעיקר במתן מענה הולם לעשרות אלפי עורכי דין במספר חזיתות במקביל. לצד הטיפול במישור המקצועי האישי, במידת האפשר ובמסגרת המגבלות, הקמנו צוות רב תחומי, מוקד טלפוני ייעודי לעורכי דין וחמ'ל שכולל עדכון עורכי הדין בכל השינויים הקשורים למערכת המשפט ולמוסדות הציבור השונים, פניות לראש הממשלה, לשרי המשפטים, האוצר, הבריאות, הפנים ואחרים למתן פתרונות מיידיים לצרכי עורכות ועורכי הדין וכמובן, ניהול ישיבות המועצה הארצית והוועדות המשמעותיות באמצעים אלקטרוניים. המוטו שמנחה אותי מאז פרוץ משבר נגיף הקורונה , אני זמין לכולם ובכל דרך אפשרית'.

***
עו'ד תמי אולמן יו'ר לשכת עורכי הדין בחיפה: 'קיצצתי במחצית הצוות אשר הוצא לחל'ת. אנחנו מופיעים בבית המשפט מידי יום בנושא המעצרים וממדובר בהיקף מצומצם. אנחנו ממתינים לעיתות ללא קורונה.מעבר לכך עשיתי הרבה ספורט, עד לסגר.יש הרבה פעילות הקשורה לועד המחוז ולמועצה הארצית, שאלות ופניות של עורכי הדין אשר מרגישים מבולבלים מהמצב. נקווה לטוב ומהר.בריאות לכל'.


****
עו'ד שרגא בלזר

עו'ד שרגא בלזר בעל משרד עורכי דין (שביניהם גם אחד מבניו עו'ד יוסף חיים בלזר (ספי) ר.ק.) משיב לנו: 'משרדנו עבר לעבודה מצומצמת יותר ועורכי הדין עובדים בעיקר מהבית ובצורה מקוונת. גם את הפגישות עם הלקוחות אנו מבצעים בצורה מקוונות ובאפליקציית זום וכן ע'י שיחות בווטסאפ.התבצעו פגישות (מעטות) אשר מחייבות הגעה למשרד וזאת בהתאם לנהלים ושמירה על מרחק בהתאם לדרישות ולנהלי משרד הבריאות.אין ספק שכולנו תיקווה ותפילה שמצב זה ייגמר ונוכל לחזור במהרה לעבודה רגילה ולתת שירות ללקוחותינו בצורה טובה יותר'.

****

עו'ד ומגשרת סופי ספקטור

מצב החרום בשל מגיפת הקורונה שנפל עלינו כרעם ביום בהיר גרם לי להבין שחוקי המשחק השתנו. למרות הכל אסור להיכנע ולתת למצב הרוח לרדת כי יש לי כמות מאוד גדולה של לקוחות שעכשיו זקוקים לי יותר מתמיד.ואני מרגישה אחריות לגביהם.


אמנם אי אפשר לעבוד כרגיל ונאלצתי להוציא את צוות המשרד לחל'ת, אך יחד עם זאת פתחתי לראשונה שלוחה מהבית. הוצאתי למרפסת שולחן וכך מול הנוף לים בכרמל המערבי בחיפה, אני יושבת ועובדת. יש הרבה תקנות חרום חדשות ואני מעדכנת את הלקוחות , פונה לבתי משפט ובתי הדין ומבקשת החלטות חדשות הכפופות למצב הקיים.

התחלתי לעבוד עם זום/ סקייפ וכך אני מבצעת פגישות און לין שקבועות לי. הכל אפשרי ורק צריך לשנות את כללי המשחק ולהמשיך. כאשר היה צורך, אז בלית ברירה גם הגעתי לדיון חרום בבית משפט כשאני מצוידת במסכה ובכפפות.

כרגע אני עובדת על הרצאות מקוונות ללשכת עורכי הדין ועוד מעט נצא בפרסום וכך גם ההרצאות ימשיכו. בתקופה זו התוכנית בה אני משתתפת ביחד עם צביה זוגלובק ברדיו צפון 104.5 הופסקה ואני לא מגיעה לשידורים (פעם ראשונה שמפסיקה אחרי 9 שנים).

אני שוהה בבית עם בנותיי מאוד ואנחנו נהנות זו מחברתה של זו, מבשלות הרבה, מרכיבות פאזל 4,000 חלקים שרכשנו טרום קורונה וגם עובדות קצת בגינה. אני מתרגשת לקראת הגיוס של בתי הבכורה שלי ספקטור רביי, וזה יקרה באפריל הקרוב. מקווה שהיא תעבור זאת בשלום. מאחלת לכל קוראי אתר 'רינונים' ימים טובים והרבה בריאות'.


***,
עו'ד שמואל אלקלעי שמשרדו ממוקם בקרבת הבית בו גדל בילדותו משיב לשאלתנו ב'מברקיות' קצרה ממש כמו מסלול ההליכה ש'הקצו' לנו בימים טרופים אלה. 'אני עובד מהבית ומקבל לקוחות בלובי רב הקומות בו אני מתגורר. למען הספורט והבריאות אני מבצע הליכות בפארק הכרמל המרוחק פחות מ-100 מ' מביתי'.
ראש לשכת עורכי הדין בישראל עו'ד אבי חימי. צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

עו'ד שמואל אלקלעי ורעייתו חוה. צילום: רונית קיטאי

עו'ד סופי ספקטור. צילום אלבום פרטי

עו'ד שרגא בלזר. צילום: יוסף בלזר

עו'ד תמי אולמן יו'ר לשכת עורכי הדין בחיפה. צילום: ועד לשכת עורכי הדין חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   האישה אחות סיעודית במקצועה התגלתה...
*   מחקר מאוניברסיטת בן -גוריון בנגב ממליץ:...
*   ליאור כלפון ודוד ד'אור הצטרפו לעשרות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים