'כללית' הקימה מחלקת קורונה בקהילה.צילום: דוברות כללית

'כללית' במחוז חיפה והגליל המערבי הרחיבה את היערכותה בתחום הקורונה ומפעילה מחלקה ייעודית. המחלקה היא בניהולה של ד'ר אפרת גיל מומחית ברפואה פנימית וגריאטריה ומנהלת המערך הגריאטרי של 'כללית' במחו. היא כוללת צוות של שישה רופאים מומחים ברפואת משפחה, פנימית ואו גריאטריה ו-15 אחיות בכירות, בניהולה של אורלי צור עוזרת מנהלת הסיעוד במחוז.

פורסם ב: 25/03/2020 09:21

ד'ר אפרת גיל ואורלי צור - מחלקת קורונה המטפלת במאובחני קורונה במחוז. צילום: דוברות 'כללית'
הורחבה היערכות כללית במחוז חיפה וגליל מערבי בתחום הטיפול בקורונה עם הקמת מחלקה ייעודית ובה מערך לאישפוז בית שיטפל במאות מאובחני קורונה.

ד'ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של המחוז מסבירה כי 'מחלקת הקורונה בקהילה מרכזת את הטיפול בחולים המתגלים בקהילה, החל מהניתוב הראשוני וכלה בקיום מעקב רפואי שוטף. ההיערכות להמשך התפשטות הקורונה מחייבת אותנו לעשות שימוש מיטבי במשאבים הרפואיים. התמיכה הרפואית בקהילה במקרים הקלים של קורונה תאפשר לנו להפנות לבתי החולים רק את המקרים שעבורם נדרש אישפוז ולסייע רפואית למאושפזים בקהילה ככל שידרש, תוך ניטור רפואי של מצבם והפנייתם לבתי החולים במקרה הצורך'.

צוות המחלקה מבצע ניתוב מטופלים שאובחנו כחולי קורונה בהתאם למצבם לבית חולים, למלונית או לאישפוז בבית. רשימת המאובחנים חיובי לקורונה מגיעה לידי צוות המחלקה החדשה, שלרשותו כל המידע על המטופל בתיק הרפואי הממוחשב. רופא היחידה יוצר בתוך זמן קצר קשר עם מי שנמצא חיובי בבדיקה מעבדתית, מעדכן אותו בדבר האבחנה ומתשאל באשר למצבו, הרגשתו הכללית, מחלות הרקע, תנאי המגורים ואפשרות הבידוד בבית והתמיכה המשפחתית.

בהתאם לנתונים, מקבל החלטה אם להפנות את החולה לאישפוז בבית חולים, לאישפוז בבית מלון או במקרים מתאימים, להשאיר באישפוז בית. היה והוחלט על אשפוז מחוץ לבית, דואג הצוות לתיאום מקום האשפוז של המטופל והעברתו לשם. במידה ונבחר אישפוז בית, דואגת 'כללית' לספק למטופל מד חום ומד סטורציה לבדיקת רמת החמצן בדם. אחות מצוות המחלקה מדריכה בשיחת טלפון את המטופל כיצד לתפעל את המכשיר וכיצד לשמור על הבידוד בבית. מודגש כי על המטופלים להימנע מהגעה למרפאת האם שלהם וכי הצוות עומד לרשותם בכל עת .

כשמתעוררת בעיה רפואית או שאלה, אחיות מהמחלקה יוזמות קשר טלפוני על המטופל פעמיים ביום, בוקר וערב, לשם מעקב אחר מצבו. הן בודקות את נתוני החום, רמת החמצן וסימפטומים נוספים. במקרה של החמרה מתבקש המטופל ליצור קשר עם הרופא בכל שעה ביממה. אם לא ניתן להסתפק במעקב הטלפוני, נשלח רופא מטעם 'כללית' לביקור בית כשהוא במיגון מלא.

כאשר מדובר במקרה דחוף, הוא מועבר לבית חולים. לרשות הצוות גם מערך השירות הסוציאלי במחוז שמשתלב בטיפול לפי הצורך, בעיקר במתן תמיכה רגשית לחולים.

רונן נודלמן, מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי, מסכם כי השירות שנפתח עתה נועד לתת לחולי הקורונה כתובת מקצועית איכותית המאויישת בנבחרת עילית של רופאים ואחיות, אשר מלווים אותם במהלך המחלה. כמו כן, מעניק פיתרון נוח לחולים הקלים, שיכולים להישאר באשפוז בית במקום שהייה ממושכת מחוץ לבית, כשהם מלווים ומנוטרים על ידי צוות רפואי באופן צמוד. 'כדי להתאים מסלולי אישפוז וליצור את מירב הפתרונות למספר הולך וגדל של חולים בשל מגיפת הקורונה הקמנו תוך זמן קצר מערך מותאם שיכול לטפל בביתם במאות חולי קורונה בכל רחבי המחוז הגדול בארץ'.עם העליה בכמות מאושפזי הבית יתוגבר צוות הרופאים והאחיות.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מי הפתיעה את חברי צוות מוקד הלילה...
*   מהנדס, חוקר ננו ומשפטן באוניברסיטת...
*   ד'ר דליה קסנר, מנהלת חדשה -ישנה חזרה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים