רופאים בעיר וואהן שבסין שם החלה התפרצות הקורונה מעבירים מהידע שלהם כיצד עצרו את המגיפה לחבריהם הרופאים ברמב'ם. כתבה: רונית קיטאי

אין שגרירי רצון טוב יותר בעולם מרופאים שעבדו במשך שלושה חודשים במרכז הרפואי רמב'ם בחיפה כחלק מפרויקט, ועכשיו הם משתפים את הרופאים אתם התיידדו בעת העבודה המשותפת ברמב'ם ואולי יש סיכוי כי בזכות זה תמוגר הקורונה בחודשים הקרובים. אמן!!!

פורסם ב: 24/03/2020 17:10

הרופאים הסיניים חוגגים את נצחוונם על הקורונה. צילום: באדיבות דוברות רמב'ם
מסר מווהאן לרמב'ם: 'נראה שהצלחנו לנצח את הקורונה. דואגים לשלומכם '. גורמים ברמב'ם קיבלו בימים האחרונים פניה מפתיעה מאחד המקומות הכי ידועים בעת הזו בעולם , העיר וואהן שבסין, שם החלה התפרצות הקורונה לפני מספר חודשים.

את הפנייה יצרו שני רופאים סינים המוצבים בעיר ומטפלים מאז החלה ההתפרצות בתושבים הרבים. הרופאים אשר שהו בעבר ברמב'ם במסגרת פרויקט חשיפה לצוותים רפואיים מסין, הגיעו באותה עת לחיפה לפרקי זמן של שלושה חודשים, כדי ללמוד מקרוב כיצד מתנהל בית חולים ציבורי גדול בישראל. הם היו שם בין נובמבר 2017 לינואר 2018, יצרו קשרים במרכז הרפואי ועכשיו שולחים מסרים מעת לעת לחברים שהותירו בארץ.

לפני כמה ימים התקבלה פנייה מהשניים, אשר החליטו להשתמש בכל הידע שנצבר אצלם בחודשיים האחרונים כדי לעזור לקולגות בישראל. הרופאים הסינים העבירו קבצי מידע גדולים המתעדים את ההתנהלות שלהם מול החולים השונים והמחלה המסתורית, מאז התפרצה בינואר השנה ועד היום, כאשר הם מתארים את המצב מנקודת מבטם של אלו העומדים בחזית ההתמודדות עם מוקד ההתפרצות הראשון בעולם והגדול ביותר שהיה עד לאחרונה. בימים אלו בוואהן כבר מתארים תמונת מצב שונה, כאשר הלך הרוח שם הוא של 'ניצחון' על הקורונה.

'היי, קוראים לי וואנג לינה ואני הייתי סטודנטית במחלקת קרדיולוגיה של רמב'ם בין החודשים נובמבר 2017 עד ינואר 2018', כתבה אחת הרופאות לגורמים ברמב'ם באמצעות אפליקציית וויצ'ט והוסיפה :'אני קרדיולוגית, אבל מטפלת בוואהן בטווח של מחלות ובכל החולים ,קלים וקשים. המפתח לניצחון על המחלה הוא בידוד. כולם פה בבידוד, להוציא את הצוות הרפואי'.

לינה מספרת כי היא עובדת בימים אלו בבית חולים המכיל 400 מיטות, אך מאז שהחלה לעבוד בוואהן, לפני כחודשיים, ראתה יותר מ-2,000 חולים. 'עכשיו אנחנו חוגגים את הניצחון שלנו על הנגיף, ומוכנים לעזור לחברים שלנו בישראל', סיכמה את ההתכתבות.

ברמב'ם מגיבים: 'אין ספק שאנחנו סקרנים ם לדעת יותר על המתרחש בוואהן. אנחנו מודים לחברים שלנו בסין על הדאגה ומקווים שגם אנחנו נוכל להיות שותפים לתחושות הניצחון בקרוב'.
ד'ר וונג (שניה מימין) בעת שהותה ברמב'ם. צילום באדיבות דוברות רמב'ם

הרופאים הסינים בוואהן מתמודדים עם הקורונה וחוגגים את הניצחון על הנגיף.צילום: באדיבות דוברות רמב'ם

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מתחם 'הילטון ביי' השיק בשיתוף פעולה...
*   מי הפתיעה את חברי צוות מוקד הלילה...
*   מהנדס, חוקר ננו ומשפטן באוניברסיטת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים