אינטל תורמת מכונה לבדיקת ערכות קורונה, בהכוונת מערכת הבריאות. כתבה: רונית קיטאי

מערכת זו תתרם לבית חולים רמב'ם שבחיפה, שירכוש מכונה אוטומטית לביצוע בדיקות. המכונה תוכל להגדיל משמעותית את כמות הבדיקות לאבחון מחלת הקורונה ולסייע במיגור התפשטותה. המימון בגובה כמיליון שקל לרכישת המכונה ייתרם במלואו על ידי אינטל ישראל

פורסם ב: 23/03/2020 18:39

צילום: יח'צ
מהנהלת אינטל ישראל נמסר: 'אנו נמצאים בתקופה מאתגרת שדורשת את האחריות והלכידות החברתית של כל אזרח ואזרחית , כולל זו של המגזר העסקי. הנהלת ועובדי 'אינטל' ישראל רואים חשיבות רבה באחריות החברתית לסיוע בהתמודדות עם משבר הקורונה הפוקד אותנו בימים אלה".

ד'ר מיקי הלברטל מנהל רמב'ם: 'ההתגייסות והתרומה של חברת 'אינטל' שממוקדת ברכישת מיכשור מתקדם להגדלת יכולת ביצוע בדיקות לזיהוי קורונה תציל חיים בצפון מדינת ישראל. לרמב'ם ולאינטל יש היסטוריה ארוכה של שיתופי פעולה שהשפיעו באופן ישיר על התנהלות בית החולים למען המטופלים שלנו וגם הפעם במשבר הנוכחי הם שותפים אמיתיים'.

מרמב'ם נמסר כי מדובר במערכת אוטומטית להפקה ומיצוי של החומר הגנטי (רנ'א) מתוך דגימות נשימתית הנלקחות מאנשים החשודים כחולים בקורונה. ובנוסף, שתי מערכות של Real time PCR שמסוגלות לזהות ברמת רגישות ודיוק גבוהים ביותר את הוירוס. בעזרת שלושת המכשירים הללו ניתן יהיה להגדיל בצורה ניכרת את כמות הדגימות המבוצעות במעבדה, תוך שמירה על איכות גבוהה ובלתי מתפשרת.

'אינטל' ממשיכה לעזור לקהילה בדרכים נוספות. החברה תרמה בימים האחרונים 150 מחשבים ניידים עבור ילדים נזקקים, ובנוסף לכך 500 משפחות יקבלו שוברי מזון לקראת חג הפסח במימון 'אינטל', בשיתוף אגפי הרווחה בעיריות. 'אינטל' גם תתרום ארוחות צהריים לקשישים ולארגונים הזקוקים לכך, וכן אלף אנשים 'המבודדים' בבתיהם אשר צפויים להיבדק ע"י מד'א יקבלו מאינטל ערכת תשומת לב מבית 'צומי', המרכז הישראלי לתשומת לב המכילה משחקים משפחתיים. כמו כן אלפי עובדי ועובדות אינטל ממשיכים לסייע לקהילות השונות על ידי התנדבות אונליין בימים אלה. תודו שזה מחמם את הלב כל כך.
צילום: יח'צ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מי הפתיעה את חברי צוות מוקד הלילה...
*   מהנדס, חוקר ננו ומשפטן באוניברסיטת...
*   ד'ר דליה קסנר, מנהלת חדשה -ישנה חזרה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים