'עד שתיסגר הדלת' סיפור של בית וחיים מאת סביון בלום. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

מחברת הספר שבחרה בשם העט סביון בלום שאינו שמה האמיתי מספרת על בית הוריה, על אחיה שסבל מבעיות שונות וביניהם השמנת יתר, ולהם אחות קטנה. אב שהיה איש שתקן שהעדיף את חברת עצמו ואם ששרדה את השואה יחידה מכל משפחתה. סיפור חיים לא קל בכלל על רקע שכונת רחביה

פורסם ב: 12/03/2020 13:12

עד שתיסגר הדלת מאת סביון בלום. עיצוב עטיפה: צמרת שי סטודיו 'צמרת'. הוצאה לאור והפצה: ראובני ספרי צמרת בע'מ
'עד שתיסגר הדלת' בחרה מחברת הספר 'סביון בלום' בשם שמהווה את הסיום של קורות החיים כאשר האם כבר לא מתפקדת ובבית נשאר האח שזקוק לטיפולה. הבנות מעבירות אותה לדיור מוגן כדי שיטפלו בה והאח נפטר זמן קצר לאחר שהאם עוברת לשם.

יזמים באים לדירה ומודדים את שטחה והאם מתרגזת. לא רוצה לדעת מאומה על כך ומבקשת מבנותיה לסגור את ביתה בעודה בחיים אך לא לספר לה דבר. מכאן עלילה משפחתית מרתקת על רקע שכונת רחביה בירושלים על פני שלושה עשורים, אנשים מופלאים שמספרים את סודותיהם, שיגעונותיהם ומאווייהם.

לכאורה סיפור משפחתי אך מחברת הספר מטיבה כל כך לתאר זאת בצורה מרתקת עד שאתם מתקשים להפסיק לקרוא את עלילות משפחתה.זיכרונות נוגעים ללב ומשפחה שהרבה שמחת חיים לא קיימת שם. בית שאפשר 'לאכול שם מהרצפה' כפי שתיארה את הנקיון המופתי אצל אמה יחד עם אגרנות בלתי נסבלת מצד אחיה הבעייתי. פה ושם יש גם שמחות ויציאה מהשגרה. 91 עמודים - 68 ש'ח בחנויות הספרים. הוצאת 'צמרת'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   איז'ה דה אורו ילדה של זהב מאת אושרת...
*   'הולכת פנימה' מאת מרב השרוני. הוצאת...
*   הַמִּפְלֶצֶת שֶׁל אִיתָמָר מאת טל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים