השבוע בלשכת עורכי הדין בחיפה. צילום: ועד המחוז

נכון שיש עוד זמן רב לכך אך בוועד מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין כבר נערכים להרמת כוסית משותפת לרגל חגי כל הדתות. שופטים ביקרו השבוע בבית הפרקליט בחיפה ואירועים נוספים

פורסם ב: 02/03/2020 15:49

השופטת אורית וינשטיין. צילום: ועד לשכת עורכי הדין חיפה
בועד מחוז חיפה נערכים להרמת כוסית משותפת לכבוד חג הפסח, חג הפסחא, הרמאדן ונבי שועייב שתיערך בבית הפרקליט בחיפה באחד באפריל. למרות התאריך שידוע ב'מתיחות' שמעוללים זה לזה, זו לא מתיחה.

.עו'ד תמי אולמן יו'ר מחוז חיפה תארח את נשיאי בתי המשפט : השופט ד'ר רון שפירא נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט אינאס סלאמה נשיא בתי משפט השלום במחוז חיפה, השופט אלכס קוגן נשיא בית הדין האזורי לעבודה, ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי, השיח מואפק טריף המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, הקאדי ד'ר איאד זאחלקה מנהל בתי הדין השרעיים, האב אליאס דאו נשיא בית הדין הקתולי לערעורים ועוד.

***

הם לא חיים בסרט אך אם מציעים להם סרט אחד ועוד אחד בחינם לא יקחו? יקחו! מועדון הצרכנות של לשכת עורכי הדין ויועצי המס 'אקסטרה ממברס' מזמין את עורכי הדין במחוז חיפה ליהנות ממגוון סרטים 1+1 בלא פחות משלוש רשתות בתי קולנוע. הכרטיס הנוסף עליהם, הפופ קורן עליכם.

***

על חשיבותו של הייעוץ המשפטי לפני חקירת חשוד בחקירה פלילית ועוד, דיברו בהשתלמות בדין הפלילי שנערכה השבוע במוקד אום אל-פחם של לשכת עורכי הדין מחוז חיפה. עו'ד משה טברו, ראש תחום ליטיגציה הסנגוריה הציבורית מחוז חיפה ועו'ד חלי גראו, ראש תחום פסיכיאטריה ואנשים עם מוגבלות , הסניגוריה הציבורית, מחוז חיפה - הירצו לנוכחים.

****
ועדת יפוי כח מתמשך של לשכת עורכי הדין חיפה התכנסה השבוע לישיבה נוספת בה השתתפו חלק מחברי הועדה וביניהם : עו'ד יעל פנקס יו'ר הועדה, איריס טנצר מ'מ יו'ר הועדה, סגניות יו'ר הועדה עורכות הדין הדס פרידמן כהן, סיון שחר, יעל כפרי. וכן עורכי הדין חברי הועדה יוסי ברינט, יעקב גילת, אבי תירוש, דינה סלונים, שאול טרבלסי, שיר ששון מצגר, מיה אדרי, מיה וייס-טמיר, מרלן שחאדה, חלי דנקנר, קריסטין לפג'יאן, ניר ברקון, סנדרין דרעי, שרונה וינרב, ערן בראור.

לישיבה הוזמנו והשתתפו עו'ד עידית ארואץ יו'ר משותפת ועדת ייפוי כוח מתמשך ארצי, ועדה שהוקמה לאחרונה ע'י הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין וכן ענבל לוי מרכזת בכירה יפוי כוח מתמשך, משרד האפוטרופוס הכללי , משרד המשפטים חיפה.

הועדה דנה בנושאים שונים כנושא שכר טרחה. קיימת המלצה של לשכת עורכי הדין לדרישת שכר טרחה מינימום מומלץ אולם בפועל חלק מעוה"ד וגופים התנדבותיים שונים מבקשים וגובים שכר טרחה נמוך משמעותית שאיננו משקף את כמות העבודה המושקעת בנושא זה כמו גם את גודל האחריות הרובצת על כתפי עורכי הדין עורכי ייפוי הכח.

כן דנה הוועדה בהכרח לבצע התאמות ותיקונים בחוק, הבעיתיות של אי התקנת תקנות עד כה ובבעיות או שאלות שונות בהם נתקלים עורכי הדין עורכי יפוי הכח המתמשך.מה ההיבט המשפטי של רשלנות רפואית בחדר מיון? בדברים אלה ונוספים דנו השבוע במפגש הרביעי של השתלמות ברשלנות רפואית שהתקיים בבית הפרקליט בחיפה. עו"ד ערן בקר יו'ר ועדת הנזיקין והביטוח והמשנה ליו'ר לשכת עורכי הדין מחוז חיפה ויו'ר פורום ביטוח ארצי הרצה בנושא ובין היתר דן בשאלה האם גורלו של אדם המזדמן לחדר מיון נקבע באופן שרירותי על פי איכותו/זמינותו או החלטתו הרגעית של הגורם הרפואי שבו הוא נתקל? לאחריו הרצתה סגנית .הנשיא השופטת דיאנה סלע מבית המשפט המחוזי בחיפה, בנושא התיישנות בתביעות רשלנות רפואית. חתם את היום המרתק עו'ד יצחק שפרבר שהרצה בנושא גישור בין צדדים בתביעות רשלנות רפואית. היה מרתק.

***

השבוע התקיים במוקד אבו סנאן יום עיון בנושא 'חדלות פירעון ושיקום כלכלי, היבטים מעשיים ודגשים' בריכוז היו'רים המשותפים של ועדת חדלות פרעון עורכי הדין ענבל בית הלחמי, איתי פריימן ואסיא סיוון.


את יום העיון פתחו בדברי ברכה עורכי הדין חאתם סעב וחורי מיכאל יו'רים משותפים של המוקד ומיד לאחר מכן הרצתה עו"ד יבגניה מוסקובין, ב'כ הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי, בנושא פרקטיקה של ניהול הליך חדלות פרעון ליחיד על פי חוק חדלות פרעון ושיקום כלכלי. לאחר ההפסקה הירצה הרשם עופר שורק מלשכת ההוצאה לפועל בקריות בנושא: ניהול הליך בעניינו של היחיד בעל חובות בפני רשם ההוצאה לפועל.

****

יום עיון בנושא ״לחלוק על חבות המס״ נערך בבית הפרקליט בחיפה במהלכו התארחה בפאנל ייחודי שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה אורית ויינשטיין. היא העניקה הצצה ל'עולמה של שופטת בערעורי מס' והסבה את תשומת לב המשתתפים לבעייתיות הקיימת בהצגת טענות או עובדות חדשות, לראשונה בשלב הערעור.

יום העיון נפתח בדברי ברכה של יו'ר ועדת מיסים (משותף) עו'ד לירון פריימן. לצדה, פקיד שומה עכו שמואל כהן הביא נתונים ועובדות מהשטח ועו'ד חן אבידוב מהמחלקה הפיסקלית בפרקליטות המדינה עמדו על חשיבות ההגינות ושקיפות הצדדים בהליך.

את הפאנל הנחה עו'ד פטריק אלגז, יו״ר משותף של ועדת מיסים ומיסוי פלילי במחוז חיפה. יום העיון התחיל בשתי הרצאות מרתקות ואינפורמטיביות, האחת מאת רו״ח אייל כרמי שחלק מנסיונו ונתן דגשים בעריכת הסכמים עם רשויות המס, והשניה מאת עו'ד ורואה החשבון משה פרץ בעניין החלטות מיסוי מקדמיות שהסביר אימתי לעשות בהן שימוש ככלי לצמצום מחלוקות מול רשויות המס.
משה טברו יור ועדת השירות הציבורי חיפה . צילום: ועד לשכת עורכי הדין חיפה

עו'ד לירון פריימן . צילום: ועד לשכת עורכי הדין חיפה

יום עיון מוקד אבו סנאן. צילום: ועד לשכת עורכי הדין חיפה

השופטת דיאנה סלע. צילום: ועד לשכת עורכי הדין חיפה

ועדת יפוי כח מתמשך חיפה.צילום: ועד לשכת עורכי הדין חיפה

עו'ד ענבל בית הלחמי. צילום: ועד לשכת עורכי הדין חיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מחקר חדש שנערך במכללה האקדמית צפת...
*   עיריית חיפה מגבירה את האכיפה והפיקוח...
*   הרמטכ'ל רב אלוף אביב כוכבי היה אתמול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים