במקום בו שכן בניין שי'ל (שירות יעוץ לאזרח) חיפה בשדרות הציונות 26 בחיפה מוקם מלון . כתבה: רונית קיטאי. צילום הדמייה: משרד יח'צ לימור כרסנטי

הבניין שעמד בשממונו ובעלבונו שנים רבות במהלכם היתה שם פסולת בכמות שלא תאמן, עובר בתקופה זו מהפך של בנייה ושיקום וצריך להצדיע ליזמים ולעוסקים במלאכה. מה יש בבית המלון החדש שמוקם בשדרות הציונות בשכונת הדר בחיפה?

פורסם ב: 23/02/2020 19:49

צילום הדמייה: משרד יח'צ לימור כרסנטי
יש בו ציורי קיר ותקרה מתחילת המאה הקודמת ומומחים לשימור שיהפכו את המלון למיוחד במינו בשכונת הדר שתושביה משוועים למלון שישדרג את האזור כולו.בראש הפרויקט עומדת חברת די אם טי השקעות נדל'ן בשותפות חסן ג'בארין ודודו תורג'מן.


זהו פרויקט מיוחד של שימור מבנה ושיחזור ציורי קיר ותקרה מקוריים מתחילת המאה הקודמת שנמצא בעיצומו בימים אלה בבניין ברחוב הציונות בחיפה. במבנה המורשת בן כ-120 שנה התגלו לאחרונה ציורים עתיקים על הקירות והתקרות, של האומן הטמפלרי יוהנס פנדר.

שי פרקש, מומחה ישראלי ברמה עולמית לשחזור ולשימור ציורי קיר ותקרה ושותפו אלי שאלתיאל מסטודיו 'תכלת', הופקדו לעבודת החשיפה ולשחזור הציורים ושימורם. אליהם חברו צילי גלעדי ובשמת אלמגור, מעצבות פנים המתמחות בשימור ,ותהילה מנצור מחברת 'אגוז' בניהול הפרויקט. כאמור בראש הפרויקט עומדת חברת די אם טי השקעות נדל'ן בשותפות חסן ג'בארין ודודו תורג'מן.

חסן ג'בארין איש עסקים (שהוא גם בן דודו של עו'ד חסן ג'בארין החיפאי. ר.ק.) ויזם עם חזון, שם לעצמו למטרה ושליחות לעודד בניית נדל'ן דווקא באיזורים חלשים, כדי לחזק שם מבני מגורים לרווחת התושבים ולשמר מבנים היסטוריים בחיפה ובמקומות נוספים בארץ ולהפוך אותם ליעד תיירותי כדי להעלות את חיפה על מפת התיירות.

שותפו דודו תורג'מן הוא איש עסקים ותיק ושניהם גם יחד משקיעים את מיטב כספם בפרוייקט שיפוץ המבנה ושיחזור הציורים ובקרוב מאוד מתעתדים לפתוח את מלון הבוטיק ובהמשך אף יורחב וייבנו בו גם יחידות מגורים. בינתיים הם מחכים לאישורים שונים מעיריית חיפה כדי להתקדם בתוכנית.

אנחנו מדברים על שכונת היוקרה של היום ובעבר המאוד רחוק נוה צדק שהפכה לפני שנים רבות לשכונה חלשה שהפשע שלט באזור אך מאז עברו מים רבים בירקון והיא הפכה לפנינת נדל'ן . כך רואה זאת גם חסן ג'בארין ולכן הוא קונה מקומות כדי לשדרג אותם. 'אני איש עסקים שרוצה להרויח בצד הרצון להטיב את תנאי חייהם של אנשים כדי שיחיו בסביבה נעימה ואיכותית יותר.

מדוע אני בונה במקום בו יש אוכלוסיה מוחלשת? הרי גם רופא מטפל בחולים ולא באנשים בריאים. אנחנו עוסקים בביזנס. גם התושבים בהדר רוצים לשבת במקום אותנטי עם אוירה חמה, וגם אלה שגדלו בהדר ועזבו את השכונה זה מכבר עדיין אוהבים אותה ומתגעגעים אליה.אני שומע זאת בלי סוף. הרי גם אופנה חוזרת על עצמה וראי מה שהיה לפני עשרות שנים חוזר לקולבים וכך גם בתחום הנדל'ן. אני מאמין שהבניין יתן מענה לסביבה ויעלה את המוראל לתושבי הסביבה'.


חסן ג'בארין נולד ב-1 בחודש פברואר ולאחרונה חגג את יום הולדתו ה-47. כמי שנולד ב-1 לחודש הוא תמיד יהיה עצמאי ותמיד יגיד את המילה האחרונה כ'בוס' כי היעוד שלו מבלי שידע זאת הוא להיות מס' 1. חסן, בנו של קבלן בניין הוא יזם כבר מעל 25 שנים, אך הוא היחיד מבין האחים והאחיות במשפחתו שהלך לכיוון זה.רק את אחיו הקטן, חמודי ג'בארין הוא הצליח לגייס לתחום זה. יש לו אחים שהם רופאים וכוונתי לד'ר טאי ג'בארין שעובד בביח'ל תל השומר במחלקת נוירולוגיה, ד'ר (לפיזיאותרפיה) פיראס ג'בארין, האח הקטן יותר ג'מאל ג'בארין עובד כמאמן כושר במגזר עם שישה מכוני כושר משלו.האחיות שלו כלל לא בתחום. עאידה אגבאריה לבית ג'בארין שהיא הבת הבכורה חגגה 50 שנים להולדתה ומי שעבדה בעבר כמורה פרשה והיא כיום עקרת בית. אחותם הצעירה הילאל ג'בארין עוסקת בחינוך גופני ומלמדת בקורסים את תחום העזרה הראשונה. שזה קרוב לרפואה אם תרצו.

במלון הושקעו 15 מיליון ש'ח והיזמים כאמור מחכים בימים אלה לשמוע מהנהלת עיריית חיפה כיצד הם מתקדמים בהמשך כדי להפעיל את המלון לטובת התושבים והתיירים.
יזם הנדל'ן חסן ג'בארין. צילום: אלבום פרטי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   שגריר איטליה בישראל ג'אנלואיג'י בנדטי...
*   קבוצת אמסלם טורס, מציעה בבלעדיות לנוסעים...
*   מוזיאון מגדל דוד מכריז על פתיחת שערי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים