ד"ר אורן טומקינס-נצר מונה כמנהל החדש של מחלקת עיניים בבי'ח 'כרמל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד"ר אורן טומקינס-נצר יחליף את פרופ' אורנה גייר מנהלת המחלקה המיתולוגית שפרשה לגימלאות. ד'ר אורן טומקינס-נצר נימנה על רופאי העינים הבודדים בארץ המומחים בתחום מסויים. ד'ר אורן טומקינס-נצר גם סוגר מעגל. מי שהיה בעבר מתמחה ב'כרמל' חוזר לשם כמנהל מחלקת העיניים

פורסם ב: 16/02/2020 17:24

ד'ר אורן טומקינס. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
ד'ר טומקינס ( 45) נולד באנגליה ועלה לארץ בשנת 1980 והגיע לירושלים. הוא בוגר בית הספר לרפואה בבאר שבע והתמחה ברפואת עיניים בבית החולים 'בני ציו' בחיפהן. את דרכו כרופא התחיל כסטאז'ר בבית החולים 'כרמל' וכעת סוגר מעגל וחוזר ל'כרמל' כמנהל מחלקת העיניים.

מדוע בחר לעסוק דווקא ברפואת עיניים?

לדבריו 'רפואת עיניים מאפשרת לי כרופא לעזור לאנשים בצורה משמעותית לאורך חייהם. היכולת לשמר ראיה ולהחזיר למטופלים את מאור עיניהם במקרים בהם אבד, היא יכולת מיוחדת, המשפיעה ישירות על איכות חייהם של האנשים, ומכאן הסיפוק שלי כרופא. בנוסף רפואת העיניים היא תחום מוביל בחדשנות וטיפולים מתקדמים, המאפשרים לי לסייע לאוכלוסיות נרחבות ולשמור על עניין והתחדשות תמידיים.

ד'ר טומקינס הינו מהמומחים הבודדים בארץ ובעולם המתמחה בתחום האובאיטיס- דלקות תוך עיניות. בישראל ישנם רק עשרה רופאי עיניים המתמחים בתחום. ד'ר טומקינס חזר לאחרונה לישראל לאחר שמונה שנים של עבודה והתמחות על בתחום הרישתית והאובאיטס בלונדון בביה"ח Moorfields Eye Hospital, שם הוא גם ניהל צוות של רופאים בכירים מומחי רשתית, טיפל בהטמעת טכנולוגיות טיפוליות מתקדמות, עסק במחקר במחלות הרשתית ואובאיטיס ונתן מענה לבעיות קליניות סבוכות.

ד'ר אורן טומקינס-נצר הוא בעל תואר מרצה קליני בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון ופרופסור חבר קליני באוניברסיטת קולג' של לונדון.
מחלקת העיניים של מרכז רפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית' שנחשבת כמחלקה איכותית ומובילה בתחומה בכל צפון המדינה. במחלקה 15 רופאים בכירים המעניקים את כל מגוון הניתוחים וטיפולי העיניים המתקדמים ביותר. במחלקה מומחים בכל תחומי רפואת העיניים, בכלל זה מחלות הרשתית, הקרנית, מחלות עיניים בילדים, נוירואופטלמולוגיה, גלאוקומה ופלסטיקה.

לאחרונה השתדרגה המחלקה ברופאים בכירים שחזרו מהשתלמויות והתמחויות מקצועיות בחו'ל. ד"ר אור בן שאול חזר מפרו לאחר התמחות על בנושא מחלות וניתוחי קרנית. ד'ר זויה רבקין חזרה מהתמחות על בסידני אוסטרליה בתחום מחלות וניתוחי גלאוקומה . ד'ר ויסאם ברהום חזר מקנדה מהתמחות על בתחום ניתוחי רשתית. מומחים אלו מהווים כוח משמעותי בשיפור רפואת העיניים בצפון ומצטרפים לצוות המקצועי של המחלקה.

לדברי ד'ר אורן טומקינס-נצר הרי שלגבי תכניות העתיד במחלקה 'החזון הוא להמשיך ולחזק את הקשר בין המחלקה שלנו ב'כרמל' לקהילה בחיפה ובקריות, תוך מתן מענה לחולים מכל רחבי הצפון. אני רוצה להוביל את המחלקה בתחום האקדמי והמחקרי והכוונה שלי להמשיך ולקדם את המחלקה בתחומי החדשנות, תחום דינמי שממשיך להפתיע ברפואת העיניים/.

במסגרת תפקידו ימשיך ד'ר טומקינס שיתופי פעולה מחקריים עם מוסדות מובילים בלונדון, בארה'ב ובמדינות נוספות ברחבי העולם. בנובמבר האחרון הפיק ד'ר טומקינס כנס וקורס מעשי באובאיטיס לרופאי עיניים ולצוותים מקצועיים, אותו הוא מוביל גם בערים ובמדינות רבות כמו ריגה, שטוקולהם, טוויאן ועוד. בקרוב מתכנן ד'ר טומקינס להביא את הכנס הבינלאומי גם למחלקה ב'כרמל'.

מדוע בחר דווקא ב'כרמל'?

'מההיכרות שלי עם בית חולים זה הרי שהוא מחובר לקהילה ו'כרמל' רואה את החולים מול עיניו. הצוותים במחלקה מחוברים וכולם כמשפחה אחת גדולה, יש כאן תמיכה הדדית, האנשים משקיעים אחד בשני, זה יוצא דופן בכל מובן ואני שמח להיות חלק מזה', מסכם ד'ר אורן טומקינס המנהל החדש של מחלקת עיניים בכרמל. ברכת הצלחה שלוחה לו גם מאתנו.
ד'ר אורן טומקינס. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מחקר חדשני ופורץ דרך בתחום המלחמה...
*   החל מהבוקר נאסרה כניסת מבקרים למרכז...
*   במרכז הרפואי רמב'ם פיתחן תהליך ממוחשב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים