חגיגות פתיחת שבוע היהלומים הבינלאומי בישראל התקיימה בהשתתפות בכירי ענף היהלומים העולמי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: שלושה צלמים

לבורסת היהלומים ברמת גן הגיעו נכבדים וביניהם נשיא ומנכ'ל בורסת היהלומים בדובאי סגן נשיא הודו, נשיא אלרוסה, נשיא בורסת לונדון, נשיא הפדרציה, הנשיא הבלגי, בעלי קבוצת רפפורט ועוד.בתערוכה הוצגו יהלומים בשווי של יותר ממיליארד דולר

פורסם ב: 11/02/2020 09:47

הפתיחה החגיגית התקיימה באולם המסחר בבורסת היהלומים בנוכחות ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן והשתתפו בה גם חברי וחברות בורסת היהלומים בישראל.

יורם דבש נשיא בורסת היהלומים פתח : 'אנו נמצאים בפתחה של שנת 2020 ואנחנו מקווים מאד שהשנה הזו תהיה שנה של תפנית. שנה של התייצבות והתאוששות בשווקים. לאור הקטנת הקצבות הגלם ע'י מפיקות הגלם נוצר בשווקים מחסור ונרשמו ביקושים גדולים בחלק מהסחורות – וויסות זה הוא בהחלט צעד נכון שיאפשר התאמה של רמת ההיצע למצה העולמי. אנחנו מקווים שהמגמה הזו של ביקושים ועליית מחירים תמשך גם בחודשים הקרובים, ותאפשר יצירת הזדמנויות חדשות ואפיקי פרנסה עבור היהלומנים הישראלים'.

נשיא בורסת היהלומים יורם דבש בירך את האורחים הרבים שהגיעו מחו'ל ובראשם את מרטין לייק מנכ'ל בורסת היהלומים של דובאי שהגיע לישראל, מרטין ררפורט הבעלים של חברת רפפורט, אחמד בן סולים נשיא דובאי, אלן כהן נשיא בורסת לונדון, ארני בלום נשיא הפדרציה, פיליפ ברסמיאן הנשיא הבלגי ועוד.

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן אמר: 'אני שמח להתארח כאן בבורסה לאבני חן ויהלומים ברמת-גן. החגיגה תמשך ביום חמישי באולם הועדה המקומית לתכנון ובניה של עיריית רמת-גן, שעומדת לקבל החלטה היסטורית של אישור הקמת מגדלי הבורסה שיכיל קרןב ל-120 קומות ויהיה הבניין הגבוה בישראל. זה הוא פרק חדש בעוצמה הכלכלית של הבורסה, שייתן לה ולעיר מנוף אדיר להתפתחות'.

בסיום הנאומים עלו לבמה יורם דבש נשיא בורסת היהלומים ערן זיני מנכ'ל בורסת היהלומים וכרמל שאמה הכהן ראש העיר רמת גן והם היכו בגונג לבשר על פתיחת שבוע המסחר הבינלאומי.

בתום הטקס התפזרו הנוכחים והחלו לערוך עיסקאות ולהיערך לתכנים הרבים וביניהם הרצאתו של הנשיא סרגיי איבנוב וההרצאה המובילה 'הפיכת אתגרים להזדמנויות' של מרטין רפפורט הבעלים של חברת רפפורט, אשר אחראית על פרסום המדד העולמי של מחירי היהלומים בעולם, שסיפר בהרצאה כיצד נקבעים מחירי היהלומים בעולם.

בין המשתתפים עם צמרת היהלומים העולמית: יורם דבש-נשיא בורסת היהלומים בישראל, מרטין רפפורט בעלי חברת רפפורט, אלי אייזקוב נשיא כבוד של פדרציית היהלומים העולמית, ערן זיני מנכ'ל בורסת היהלומים הישראלית, קובי קורן נשיא התאחדות תעשייני היהלומים, בועז מולדבסקי יו'ר מכון היהלומים, שלמה אשד נשיא בורסת אבני החן, ניסים זוארץ ועזרא בוארון חברי הנהלת הבורסה ועוד.
מימין לשמאל: מרטין לינק,יורם דבש, אחמד בן סולים ועזרא בוארון .צילום :שלושה צלמים

מימין לשמאל: סרגיי איבנוב, יורם דבש, אלכסי טיקאנוב ובועז מולדבסקי צילום :שלושה צלמים

מימין לשמאל: עזרא בוארון, יורם דבש, אלי אייזנקוב וניסים זוארץ .צילום : שלושה צלמים

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   במועצה לישראל יפה חשפו בכירי לוריאל...
*   שר החינוך יואב גלנט, ערך היום ביקור...
*   שגריר הולנד בישראל הנס דוקטר ערך ביקור...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים