הבוקר התקיימה הקרנת טרום בכורה של הסרט 'ג'ודי' מבית HOT CINEMA בעופר גרנד קניון חיפה. כתבה: רונית קיטאי

'מועדון הטרום' של HOT CINEMA פינק את צופיו בקפה ומאפה בקומה העליונה ולאחר מכן ירדו המוזמנים לאולם והאזינו להרצאה מרתקת על ג'ודי גרלנד ז'ל מפיו של אלברט גבאי, מבקר היסטוריון הקולנוע ומרצה בתחום זה .לאחר הפסקה בת חמש דקות הוקרן הסרט JUDY על חייה של ג'ודי גרלנד ז'ל

פורסם ב: 13/12/2019 16:11

מימין לשמאל רונית קיטאי, שרה איקו, רחלי בן גלים, אורה גפן, חני לביא וניקולאי קדוש. צילום צבי גפן
הרצאתו של אלברט גבאי היתה מהפנטת ולא הרגשתי שחלפו 40 דקות מאז החל לספר על הכוכבת שהחלה את דרכה כפעוטה בת שנתיים, התחתנה והתגרשה חמש (!) פעמים ומתה בגיל 47, כשהיא משאירה שלושה ילדים. בתה לייזה מינלי, עם כשרון כאמה המנוח וכמוה גם אלכוהוליסטית ומכורה לסמים שגם חיי נישואיה לא היו גן של שושנים.

לייזה מינלי היא בתה מנישואיה השניים לבימאי וינסט מינלי, שאהב גברים והטריד לא מעט שחקנים וגברים בכלל, בהוליווד. זו הסיבה שהם נאלצו לעקור בכל פעם למקום אחר. לייזה מינלי שחיה רוב הזמן עם חסרונה של אם שהיתה עסוקה בקריירה שלה ונעדרה רוב ימות השנה מהבית, איבדה את כל עולמה כאשר אביה נפטר והיא רק בת 13.

סידני לופט שהיה בעלה השלישי הוא אביהם של בן ובת (לורנה לופט.ר.ק.) והוא גם הבעל היחיד שג'ודי היתה נשואה לו הכי הרבה שנים. 13 שנים למען הדיוק. סידני גם ניהל את הקריירה שלה. בחייה של ג'ודי גרלנד (שם שהומצא לה ע'י לואיס ב. מאייר, האיש והאימפריה) , שלטו אמה ולואיס ב. מאייר שהיה רודן שפקד כי הכל צריך להתבצע על פי דרכו, כולל חיי האהבה.

ג׳ודי גרלנד לעולם תיזכר כדורותי מהסרט 'הקוסם מארץ עוץ'. כשהיא הגיעה להופיע בלונדון חשה קרועה בין הרצון להיות בבית עם ילדיה, לבין הצורך להתפרנס לאחר שבמקומות אחרים כבר לא היה לה ביקוש, ג'ודי בלטה ברצון שלה להיות נאהבת ונאחזה כמו טובע בקש בכל מי שגילה חמימות כלפיה.

הקול שלה כבר לא היה מה שהכירו, כי העישון הרב והשתייה ללא הרף גרמו לנזק רב למיתרי קולה. גם הכדורים שהלעיטו אותה מאז ילדותה ,החל מכדורי מרץ ועד לכדורי שינה, כילו כל חלקה טובה בגופה.

למרות הכל כשהיא עלתה על הבמה אי אפשר היה להתעלם מנוכחותה הדרמטית .עם שיריה המוכרים, ביניהם ''אי שם מעבר לקשת' שאף פעם לא נס ליחו, חוגג הסרט את כשרונה האגדי של ג'ודי גרלנד וכואב את מחיר הצלחתה של מי שהייתה ובעיני רבים עודנה אמנית ענקית ובלתי נשכח

בימוי: רופרט גולד. הףפקה: דיוויד ליווינגטון. תסריט : טום אדג'. מוזיקה : גבריאל יארד. משחקים ב'ג'ודי' : רנה זלווגר כג'ודי, ג'סי באקלי, רופוס סוויל, מייקל גאמבון. מקור: סרטי 'נחשון', רד קייפ הפצה. הסרט הוקרן בפסטיבלים טלוריד, טורונטו, וכן בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה.
מועדון טרום בכורה בהוט סינמה. הסרט ג'ודי עם הרצאה בטרם ההקרנה מאת אלברט גבאי. צילום: יח'צ HOT

אלברט גבאי מבקר ומרצה לקולנוע. צילום רונית קיטאי

אורלית אוקוביץ' ואחייניתה אנה אוקוביץ'. צילום : רונית קיטאי

צילום: שרה איקו

עו'ד סופי ספקטור פעילה מאוד בלשכת עורכי הדין ועושה זאת בהתנדבות והיא גם משדרת ברדיו 104.5 FM. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   במועצה לישראל יפה חשפו בכירי לוריאל...
*   שר החינוך יואב גלנט, ערך היום ביקור...
*   שגריר הולנד בישראל הנס דוקטר ערך ביקור...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים