זוהר הוליוודי פוזר אתמול בערב. זה קרה בפתיחת פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-35 בחיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

פסטיבל הסרטים נפתח לאחר הברכות שהושמעו בטרם הוקרן סרט הפתיחה 'פורד נגד פרארי' סרט מותח מאוד שהוקרן באדיבות פורום פילם וא.ד. מטלון. לזוהר הוליוודי זכינו בשל נוכחותם של גיא נתיב , רעייתו ג'יימי ריי ניומן וצוותו. סרטם SKIN זוכה פרס ה'אוסקר' הוזכר שם לא מעט. 'סקין' סרט סרט דרמה קצר אשר גיא נתיב כתב את התסריט ביחד עם שרון מימון (תסריטאי ובמאי) על פי רעיון של שרון , וגם ביים. ברכות השמיעו ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, המנהלת האמנותית של פסטיבל הסרטים חיפה פנינה בלייר וזוכה פרס ה'אוסקר' גיא נתיב

פורסם ב: 13/10/2019 03:24

ההפקה של SKIN היתה משותפת לו ולרעייתו ג'יימי ריי ניומן שנכחה גם היא בערב זה והיו שם חברי צוות נוספים וביניהם Stephen Mao -נשיא חברת ההפקות Studio Mao שאותו צילמתי בחברת Natalia Pomoratskaya.

את ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם צילמתי לפני ארבע שנים בתום פסטיבל הסרטים שם נכחה בחברת זוג חברים שלה. אז טרם חלמה שתעמוד על הבמה ותנאם שם. היא דיברה על הפסטיבל ותוכניות נוכחיות ועתידיות, כפי שעשתה זאת גם מנהלת פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה פנינה בלייר שהרחיבה וגם הציגה על הבמה את גיא נתיב זוכה ה'אוסקר' . גיא פינה נתיב לבמה לרעייתו אשת הקולנוע המוכשרת ג'יימי ריי ניומן והם עלו בחברת צוות העושים במלאכה לסרט הזוכה 'סקין'. כל עור (סקין) הצטמרר מגאווה לנוכח הזכייה הזאת ואנחנו פטריוטים שגאים בכל מי שמביא כבוד למדינה ויש הרבה כבוד. גיא נתיב נימנה גם על חבר השופטים בתחרות 'כרמל' שתבחר את הסרט הבינלאומי הטוב ביותר.


על הבמה הזכירו את העובדה שב'אוסקר' זכה בשנית ישראלי. כמובן שמדובר בגיא נתיב שחי בלוס אנג'לס מזה ארבע שנים. למי שלא יודע הרי שהראשון שזיכה את ישראל ב'אוסקר' היה משה מזרחי ז'ל .אלמנתו, מיכל בת- אדם (לבית רובין) היא אשת קולנוע מצליחה בזכות עצמה שאביה היה הצלם אדם רובין שהתגורר ברח' בן יהודה בשכונת הדר.וחנות הצילום שלו היתה בתחילת רחוב הרצל ומספר בתים לידו התגוררה משפחת קליש, כמעט בסוף רח' קסל . החיים מזמנים צרופי מקרים שמפתיעים אותי כל פעם מחדש.

היתה מצגת פירוטכניקה מרשימה של רקדנים עם הרבה אש וכן דמות מאויירת של 'פסטי' (קיצור חיבה של המילה פסטיבל) שהיא הברקה חביבה להפליא בהעברת קישורים בלי שהיה צורך במנחה אירוע כלשהו.

אם אתם רוצים קשר נוסף לתחום הקולנוע מהעבר הרחוק הרי בעלה של ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם , המהנדס ואיש העסקים בעז קליש הוא בנו של המהנדס והאמן מיכה (מיכאל) קליש שגדל כאמור ברח' קסל 11 בהדר הכרמל בחיפה . הוא עבר לגור עם משפחתו בדירה שבה התגורר קודם לכן לא אחר מאשר השחקן 'בומבה' צור ששם משפחתו היה ...ולצר ('תעלת בלאומילך') . הוא לקח שלוש מהאותיות של שם משפחתו והפך אותו לשם משפחה עברי טהור. 'בומבה' היה הכינוי שלו בשל היותו שמן....מי בכלל זוכר שהיה לו שם פרטי?...

באולם נכחו סגן ראש העיר חיפה הרב דב חיון הנימנה על חברי מועצת המנהלים של אתו'ס בחברת רעייתו זהבית חיון, סיגל ציוני חברת מועצת עיריית חיפה. הגיעו ראשי ערים לשעבר וביניהם עו'ד יונה יהב ורעייתו פרופ' רבקה יהב, עמרם מצנע ורעייתו עליזה והיו מי שהיה בעבר מ'מ וסגן ראש העיר חיפה ישראל סביון ורעייתו אריאלה.

פנינה בלייר המנהלת האמנותית של פסטיבל הסרטים חיפה ומוערכת מאוד לא רק בתעשיית הקולנוע הישראלית אלא בענף הקולנוע הבינלאומי, היתה מרואיינת מבוקשת ונכח המהנדס ואיש העסקים בועז קליש, אביו, האמן והמהנדס מיכה (מיכאל) קליש ובת זוגו האמנית אביבה שמר (לבית רכטמן).

נראו מנכ'ל אתו'ס עו'ד יגאל זאבי אשר דומה היה כי אין לו זמן לנשום מאחר ודילג מאורח לאורח הקשור בתעשיית הסרטים . הוא דאג שהכל ידפוק כמו שעון שויצרי והצליח לו יפה מאוד. המחמאות על האיכפתיות והעבודה סביב השעון זרמו אליו בהתאם. בעבר הרחוק היה עיתונאי ועורך.

ראינו גם את סמנכ'ל התפעול ב'אתו'ס' שרון לוגסי שהוא גם מפיק בהכשרתו, צוות ההזמנות של פסטיבל הסרטים אופיר לוי וטלי עמנואל, מיקי צחר שפגשה את חברתה פנינה בלייר, נוגית אלטשולר מנהלת תוכן ב'סינמטק' חיפה שפגשה שם את אביחי צרפתי שעובד מזה שנים בתעשיית הקולנוע והפסטיבלים למיניהם.מנהלות יחסי הציבור של פסטיבל הסרטים חיפה דורית חורדי והדס שפירא ילידת חיפה שנושמות וחיות פסטיבלים אין ספור והן מקצועיות ומקסימות גם יחד.

היו ירון שמיר שותפה לעשייה של פנינה בלייר שהוא גם חבר בועדת הרפרטור של פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה , וכן מורה ומרצה לקולנוע.באו מוקי (משה) גרידינגר בעל 'תיאטראות ישראל', יעקב שחם ('ידיעות חיפה') בחברת צעירת ילדיו, אלינור שחם בת ה-25. איציק אמיתי לשעבר בעלים של המקומונים 'כרמלתון נוש'תון' עד שמכר את חלקו דאז לאיש העסקים החיפאי משה כחלון. כן. לא טעיתם זהו מי שאתם מכירים כשר האוצר כיום. איציק אמיתי, סוכן ביטוח ותיק ומצליח היה בחברת רעייתו אילנה אמיתי בעבר בעלת בוטיק אופנה.


עוד נראו ניסים שרם לשעבר יו'ר דירקטוריון אתו'ס, פרופ' עמוס לניר מנכ'ל החוג למוסיקה קאמרית שמח לפגוש באולם את עדי רובין והגיעו גם מתעשיית הקולנוע גיורא עיני יו'ר קרן רבינוביץ', איש העסקים שמעון רוט בעבר גזבר עיריית חיפה,תורם מזה שנים פרס על שם אמו המנוחה לטובת תעשיית הקולנוע. שמעון רוט קשור לעולם הקולנוע גם בזכות העובדה שבתו מנישואיו הקודמים, טלי רוט גרינולד היא שחקנית קולנוע המתגוררת בחיפה. שמעון הגיע עם רעייתו ויקטוריה רוט, אם בנם המשותף בנג'מין בן השנה ורבע.

פגשתי שם את השחקן עידו מוסרי אשר סיפר לי כי יש לו תפקיד אורח בסרט 'המחשמלים' והרגעתי אותו שלא חשוב גודל התפקיד כי השחקן זה שמביא את כשרונו לדמות שהוא מגלם. הוא בהחלט התרגש לשמוע זאת ומן הסתם גם הפנים.

באה הפעם לבד יפעת פלר מבעלי חברת ייעוץ ההשקעות 'פמילי אופיס' אשר מנהלת עם בעלה בועז פלר משרד יעוץ להשקעות בעיר הרצליה. בני הזוג עצמם מתגוררים בחיפה ויפעת פגשה שם את ליאור הרפז לבית שלם, מנהלת פרויקטים בטכניון ומכרים רבים נוספים.

עוד היו כרמל רבינוביץ' ילידת הכרמל בחיפה שעל יחסי הציבור של 'פורום פילם' ,אלון גרבוז שופט בתחרות בין ישראליות ליהדות שניהל במשך 42 שנים את 'סינמטק' תל אביב עד שפרש, אורלי ויוקי פריליך, מיכל כהן פלדהמר.

יצאו מהקרנת סרט אחר 'לארה' שמו, אביגדור (ויוי) הרשקוביץ בוגר 'הריאלי' בחברת רעייתו יהודית הרשקוביץ שניהלה את בי'ס הריאלי שגם היא נמנית על בוגריו בחברת בתם איריס ובנה, נכדם.היו עוד רבים וטובים וביניהם נציגי תקשורת. קוני הכרטיסים זכו לכיבוד עשיר ומפנק מדוכנים שהיו בגן הפסטיבל. בזכות ההוראה שניתנה לאפסן את הסלולרי על מצב שקט ובתוך שקית שניתנה לכל מבקר בפתיחה היתה דממה נפלאה מפלשים ומשיחות טלפון שאנשים עונים להן 'בטעות' כביכול. היה אירוע מרשים ומכובד מאוד.
המנהלת האמנותית של פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה פנינה בלייר ומיקי צחר. צילום :רונית קיטאי

גיא נתיב ומשמאלו רעייתו. זוכי פרס האוסקר על סרטם סקין. צילום רונית קיטאי

גיא נתיב עם חלק מהצוות של העושים במלאכת סקין זוכה האוסקר. צילום רונית קיטאי

עו'ד יגאל זאבי מנכ'ל אתו'ס חיפה. צילום :רונית קיטאי

מלחמת מכוניות בין פורד לפרארי בנוכחות נציג המשטרה כביכול. גימיק שהתבצע ברחבה של האודיטוריום בטרם הקרנת הסרט. צילום :רונית קיטאי

סגן ראש העיר חיפה הרב דב חיון ורעייתו זהבית חיון. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל יונה יהב, פרופ' רבקה יהב ומוקי (משה) גרידינגר (תיאטראות ישראל) מבעלי יס פלאנט ומבעלי השליטה בקבוצת בתי הקולנוע סינוורלד שהיא השניה בגודלה בעולם. צילום :רונית קיטאי

גיורא עיני יו'ר קרן רבינוביץ'. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל אופיר לוי, טלי עמנואל מ'בוקינג' בפסטיבל הסרטים והמפיק שרון לוגסי סמנכ'ל תפעול באתו'ס. צילום: רונית קיטאי

ירון שמיר 'שותפי לדרך' כפי שמכנה אותו פנינה בלייר. צילום: רונית קיטאי

אלון גרבוז. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל ישראל סביון ורעייתו אריאלה, עמרם מצנע ורעייתו עליזה. צילום: רונית קיטאי

אילנה ואיציק אמיתי. צילום :רונית קיטאי

העיתונאית רונית קיטאי עורכת אתר הסלבריטאים הארצי 'רינונים' ליד כרזת סרט הפתיחה של הפסטיבל. צילום עדי רובין

פרופ' עמוס לניר מנכ'ל החוג למוסיקה קאמרית שמח לפגוש שם את עדי רובין העובדת אתו. צילום :רונית קיטאי

האמנים אביבה שמר ומיכאל (מיכה) קליש מהנדס במקצועו. מיכה קליש גדל בנעוריו ברח' קסל בהדר, סמוך מאוד ל'גן נתן', ומספר בתים לידו ברח' בן יהודה גר הצלם אדם רובין ז'ל, אביה של מיכל בת אדם. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל גיא נתיב, פרופ' רבקה יהב, עו'ד יונה יהב לשעבר ראש העיר חיפה ממייסדי פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה. צילום : רונית קיטאי

מימין לשמאל יפעת פלר החיפאית מבעלת חברת השקעות 'פמילי אופיס' בהרצליה וליאור הרפז מנהלת פרויקטים בטכניון.צילום רונית קיטאי

השחקן עידו מוסרי המופיע בתפקיד אורח בסרט המחשמלים בפסטיבל חיפה. צילום רונית קיטאי 127

יוסי אורן בזמנו מנהל 'סינמטק' חיפה היה מיוזמי הקמת פסטיבל הסרטים בחיפה בשיתוף עם יונה יהב . צילום: רונית קיטאי

ויקטוריה ושמעון רוט הם הורים לבנז'מין בן השנה ורבע. צילום רונית קיטאי

רות לב ארי מתעשיית הקולנוע. צילום: רונית קיטאי

Stephen Moa and Natalia Domoratskaya. photo: Ronit Kitai

מנהלות יחסי הציבור של פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה עובדות מהבוקר עד הלילה. מדובר בדורית חורדי (שעומדת) והדס שפירא ילידת חיפה. צילום: רונית קיטאי

ראש העיר חיפה לשעבר יונה יהב עם חלק מנציגות התקשורת. חגית הורנשטיין, אודיה שווץ ורונית קיטאי. צילום : עדי רובין

ראובן אפרתי מנהל האולם. צילום: רונית קיטאי

כרמל רבינוביץ'. צילום: רונית קיטאי

נוגית אלטשולר ואביחי צרפתי. צילום : רונית קיטאי

פנינה בלייר המנהלת האמנותית של פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה מתראיינת. צילום: רונית קיטאי

צלם הפסטיבל הוא צלם העיתונות יוסף הירש (ג'ו לוציאנו) צלם מעולה שעבד ללא לאות. צילום :רונית קיטאי

צלמת הפסטיבל זיו עמר לא התבייכנה על דלקת בגידים אלא צילמה ללא הרף . מקצוענית. צילום רונית קיטאי

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם והמהנדס ואיש העסקים בעז קליש. צילום :רונית קיטאי

גיא נתיב ורעייתו ג'יימי ריי ניומן. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   רשות החשמל הוקירה את חברת החשמל ואת...
*   הבוקר צעדו באירוע ה- PINK PARTY של היזמית...
*   400 תלמידות תיכון מצטיינות מרחבי הארץ...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים