תערוכה מרשימה ומרגשת קיימו הערב הציירת אביבה שמר והפסלת ברברה רובינזון. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

בסניף בנק דיסקונט ברח' הרצל 16 ב'בית הקרנות' (ע'ש קרן היסוד, קרן הקיימת,שם שכנו משרדיהם בעבר הרחוק, ולא בית הקרונות כי אין שם שום רכבת, התקיימה תערוכה יפהפיה בחסות בנק דיסקונט ועיריית חיפה

פורסם ב: 24/06/2019 21:45

מימין ברברה רובינזון, אביבה שמר, ברכה סלע ושולמית נוס. צילום :רונית קיטאי
בין המברכים בשם עיריית חיפה מזכיר העיר ברכה סלע, בשם בנק דיסקונט מנהל המרחב ניר פוליצר והמנהל הבכיר של הסניף וילי בירנבאום. ברכות השמיעו גם האמניות אביבה שמר וברברה רובינזון ובעלה עו'ד יאן רובינזון.

מזכיר העיר חיפה ברכה סלע ברכה בשם עיריית חיפה ודיברה על אמנותן המגוונת של אביבה שמר וברברה רובינזון שמגרה את המחשבה ומביאה הנאה לסביבה וכבוד לחיפה. ברכה סלע שקיבלה שפע של חיבוקים ונשיקות כי אין מי שלא מעריך אותה. את היכולות שלה, כישוריה הרבים, הזכרון המופלא גם לפרטים הקטנים ביותר שאיש לא שם לב אליהם מלבדה, הידע שלה והעובדה שהיא יודעת להסתדר עם כל אחד הופך אותה לאישה מיוחדת במינה.

ברכה סלע לא שכחה להודות להנהלת בנק דיסקונט על האכסניה שהעניקה לתערוכת האמניות שהאוצרת שלהן בבנק היתה שולמית נוס ילידת חיפה.הגיעו שפע של עורכי דין, אנשי עסקים, אמנים וחובבי אמנות וחברים ובני משפחה. היו קונסול רומניה בחיפה IOH MIHAI ורעייתו FLORENTA, קונסול פולין לשעבר, עו'ד יאן רובינזון שרעייתו ברברה רובינזון הציגה שם את פסלי הברונזה המדהימים שלה. היא היתה בעבר מורה לפסנתר והיא שופעת כשרונות בתחומים רבים כולל בריקוד, וכך היא פצחה בריקוד לצד האמנית המוכשרת לא פחות אביבה שמר, בעבר אוצרת ומנהלת גלריה בבית אבא חושי ותמיד יוצרת חרוצה של אמנות וכתיבת ספרים ותמיד עם מוטיבים יהודיים.

היו שם בן זוגה של אביבה שמר, אמן יוצר בזכות עצמו והכוונה למיכה (מיכאל) קליש שגדל בילדותו ברח' קסל 11 בהדר, הצמוד ל'גן נתן' שיש המכנים בטעות גן קסל בשל קרבתו לרח' קסל . נכחה שרון אדם , אחת משלושת בנותיה של אביבה שמר. שרון היא אמו של עומר אדם ואתה הגיעה ולצדה ישבה האחיינית שלה, מאי ינאי בתה של טלי ינאי לבית שמר.מאי ינאי היא סטודנטית לאמנות ועוד הלומדת במכללה בנתניה.


בין עורכי הדין היו גם ראש העיר חיפה לשעבר עו'ד יונה יהב בחברת רעייתו הפסיכולוגית הקלינית פרופ' רבקה יהב מאוניברסיטת חיפה, והם פגשו שם חברים רבים והשמחה היתה רבה. היו גם עורכי הדין אלי דורון מבעלי משרד דורון, טיקוצקי, גוטמן, שעו'ד יאן רובינזון פועל משם כיום, עו'ד משה יונאי שתמיד אני מתפעלת מהעובדה שהוא כיום מינוס... 55 ק'ג, עו'ד וקונסול ארה'ב בחיפה יונתן פרידלנד ועוד.

באו איש העסקים צבי ('צפי') פרל, רואי החשבון זיו כרסנטי, שותף, מנהל ב'זיו, שיפר ושות' בחיפה ורואה החשבון שמוליק וטנשטיין מנכ'ל לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון.ראיתי שם את רינה דיילס יועצת בריאות טבעית הנשואה לאודי דיילס סמנכ'ל 'נוריס', ביאנקה תל ובן זוגה אשר, מלכת הזמר בחיפה טובה פורת , היתה סגנית מנהל בנק דיסקונט בית הקרנות, מירי שילן שמגיעה כל יום לעבודה מכפר יונה, נירה ושלמה מורג החיפאים משכונת כרמליה, על החלק האמנותי אלכס והכינור שלו. אולי הרגיש כמו 'כנר על הגג' כי היינו על גג הבנק שבעבר המאוד רחוק בקומה התחתונה שלו שכנה חנות כלבו ענקית בשם 'חפציבה' שבעצם היתה הקניון הראשון בחיפה.

מהגג שלו צפו לא מעטים במצעדי יום העצמאות ובמצעדי '1 במאי' בשכונת הדר הכרמל, ואת עובדה זו הזכירה גם אביבה שמר.בהדר גרו אז רבים וטובים שהיו באירוע כולל ראש העיר חיפה לשעבר יונה יהב שמשרד עורכי הדין שלו שכן ברח' שמריהו לוין ומהגג אפשר היה לראות את הבית ההוא. עו'ד יאן רובינזון הזכיר את המשרד של אביו עו'ד אוטו רובינזון ז'ל ולימים המשרד שהיה שלו שפעל ברח' אבן סינא הסמוך מאוד אף הוא לסניף הבנק וכל אחד שהיה שם כמעט מצא את ההקשר האישי. נכחו גם אהליאב (אולי) כהן סגן מנהל סניף בכיר ועוד רבים אחרים. על הכיבוד הטעים להפליא 'שמו הקונדיטוריה' מבית מיקי שמו. היה חם בחוץ וחם בלב.
יצאו במחול על גג בית הקרנות לצלילי אלכס והכינור שלו. ממש 'כנר על הגג'. צילום :רונית קיטאי

מימין לשמאל ברברה רובינזון, אביבה שמר, ניר פוליצר מנהל מרחב הצפון של בנק דיסקונט שברך את האמניות המציגות. משמאל שולמית נוס. צילום : רונית קיטאי

מימין לשמאל ברברה רובינזון, וילי בירנבאום, ברברה שמר ושולמית נוס. צילום :רונית קיטאי

מימין לשמאל מאי ינאי בתה של טלי, שרון אדם אמו של עומר אדם, האמן מיכה (מיכאל) קליש בן זוגה של אביבה שמר. מאחורנית משמאל נראית רינה דיילס. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל רינה דיילס, אביבה שמר, וילי בירנבאום,קונסול רומניה בחיפה ורעיתו. צילום: רונית קיטאי

מזכיר העיר ברכה סלע ורינה דיילס יועצת בריאות טבעית צילום :רונית קיטאי

טובה פורת ואביבה שמר. צילום: רונית קיטאי

איש העסקים החיפאי צבי (צ'פי) פרל. צילום : רונית קיטאי

מימין לשמאל עו'ד יונתן פרידלנד, עו'ד משה יונאי ועו'ד יונה יהב. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל רואה החשבון שמוליק וטנשטיין מנכ'ל לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון,רואה החשבון זיו כרסנטי ועו'ד אלי דורון מבעלי משרד דורון טיקוצקי קנטור. צילום: רונית קיטאי

מימין לשמאל עו'ד יאן רובינזון בעבר קונסול פולין בחיפה וקונסול רומניה בחיפה ורעיתו. צילו:ם רונית קיטאי

עו'ד יאן רובינזון וברברה עם מנהל מרחב צפון של בנק דיסקונט ניר פוליצר. צילום : רונית קיטאי

עו'ד אלי דורון ומרטינד. צילום :רונית קיטאי

ראש העיר חיפה לשעבר עו'ד יונה יהב ורעייתו פרופ' רבקה יהב. צילום: רונית קיטאי

תערוכה אביבה שמר וברברה רובינזון. צילום : רונית קיטאי

תערוכה אביבה שמר וברברה רובינזון. צילום: רונית קיטאי

ראש העיר חיפה לשעבר עו'ד יונה יהב עם ברברה ועו'ד יאן רובינזון. צילום: רונית קיטאי

תערוכה אביבה שמר וברברה רובינזון. צילום: רונית קיטאי

תערוכה אביבה שמר וברברה רובינזון. צילום: רונית קיטאי

תערוכה אביבה שמר וברברה רובינזון. משמאל מזכיר העיר ברכה סלע.צילום רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   אלף תלמידי כיתות ד' שרו היום במרכז...
*   פרויקט 'מטרונית' חיפה מערב וטירת כרמל...
*   בחיפה הצדיעו לחיילים הבודדים באירוע...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים