יוני ציבלין החיפאי הוא נהג מונית עצמאי ב'גט טקסי' אשר הנוסעים מעידים עליו כי הוא בחור נדיר ומיוחד במינו. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

הנוסעים במונית שלו הופכים מהר מאוד לחברים של יוני ציבלין בוגר הפנימיה הצבאית של בי'ס 'הריאלי' בבית בירם בחיפה (במגמת מודיעין).הוא הספיק לעסוק בניהול, אך לאחר שעבר תאונת דרכים קשה נאלץ לעבור ניתוחים. בכאב לב הוא גילה כי עקב כך פוטר מעבודתו ,החליט להפוך את הלימון ללימונדה והפך לעצמאי

פורסם ב: 22/05/2019 16:31

יוני ציבלין במונית שלו. צילום: רונית קיטאי
יש בו קסם ממגנט וכך מי שנוסע אתו ולו נסיעה אחת מרגיש כאילו הוא מכיר אותו מזה שנים. יוני ציבלין נולד בשנת 1965 בחיפה וגדל בקריות כילד 'סנדויץ' למשפחה בת שלושה ילדים. אחיו התל אביבי מבוגר ממנו ב-11 שנים ואחותו צעירה ממנו בשלוש שנים. הוריו שנפטרו זה מכבר בגיל צעיר הם תערובת של עולה מדרום אפריקה (אמו) ויליד הארץ (אביו) .שפת האם שלו היא אנגלית בה הוא שולט היטב.

בשנת 1983 התגייס לצה'ל וארבע שנים לאחר מכן כבר נשא לאישה את סימה ציבלין העובדת כיום בחנות אופנת FOX בעופר גרנד קניון חיפה. בני הזוג ציבלין הם הורים לשלוש בנות, מוצלחות אחת אחת בלי עיין הרע. הבכורה היא שרי ציבלין בת 28 מהנדסת חשמל ,אלקטרוניקה ותוכנה. חן ציבלין בת ה-26 עובדת כרואת חשבון, ובת הזקונים דניאל ציבלין בת ה- 14 לומדת באולפנת 'אמית'.

המשפחה שומרת מסורת ולכן יוני לא עובד בערבי שישי ולא בשבתות כי 'הביחד של המשפחה בשבת מאוד חשוב לנו', הוא מדגיש. בעבר הרחוק עבד כמעסה רפואי ב'חמי טבריה' במשך כשנתיים ולאחר מכן באקראי הוא פגש איש חביב ביותר,ליטמן פרץ ז'ל שכיהן אז כמנכ'ל חברת 'גב ים לקרקעות' ועליו הוא מספר: 'הוא שיכנע אותי לעבוד בחברה שניהל, בתפקיד מנהל תפעול לוגיסטי במחסני ערובה 'גב ים' . את התפקיד הזה ביצעתי במשך 20 שנה, עד שהחברה החליטה לסגור את הפעילות הנ'ל ונאלצתי לעבור לחברת 'אוברסיז' ,חברת הבת של 'צים'. הייתי מנהל תפעול במשך 10 שנים ובשנת 2012 נפגעתי בתאונת דרכים בדרך מהעבודה לביתי.

כתוצאה מכך עברתי ניתוחים בגב וברגליים ומאז נותרה לי נכות של 50% מה שהוביל בהמשך לפיטורי מהעבודה וזה קרה בשנת 2017. הצער והכאבים גרמו לי להגיע להחלטה שאני לא רוצה יותר להיות שכיר. קניתי מונית ומאז חלפו כבר שנתיים בהם אני עובד כנהג מונית עצמאי. זה כיף בלתי רגיל כי בכל נסיעה אני שומע סיפורים רבים וזה מרתק וכך היום עובר לי במהירות. חוץ מזה אני נהנה לעזור לאנשים המתייעצים אתי ללא הרף'.

בין לבין הוא הספיק לעבוד כסוכן ביטוח,כמהנדס רשתות תקשורת וגם כסוכן תיווך ובבית שיש בו ארבע נשים כלומר רעייתו ושלושת בנותיו, הרי מי שקופצת עליו ראשונה ומפגינה שמחה לבואו היא סקאי, כלבת אסקי בת חמש שהוא מאוד אוהב. יוני ציבלין, איש משפחה חם ובן אדם נדיר הוא נהג מונית חיפאי שכל נוסע שמח להיות בחברתו.

יוני ציבלין 050-2898124.


.
.
יוני ציבלין ליד המונית שלו. Gett צילום: אלבום משפחתי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מנכ'ל עיריית חיפה אוהד שגב: 'תושבי...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, הגיעה...
*   מסמך מדיניות חדש לתמ'א 38 אושר אתמול...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים