ברכות ליום הולדתו קיבל סא'ל (מיל) עו'ד סיימון דיין, מבעלי קפה 'היינה' בדרך הים 68 בכרמל המערבי בחיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

בין המברכות היתה גם השותפה שלו לקפה 'היינה' בדרך הים, תמי (תמר) שקד. הוא היה לקוח קבוע של 'היינה' בשכונת הכרמל המערבי שם הוא מתגורר מזה 17 שנים. היא 'גילתה' את השכונה רק לאחרונה כי גדלה מאז נולדה בשכונת כרמליה ובילתה הרבה שעת במהלך היום עם ילדיה בגן שמואל הסמוך ל'היינה' האחר

פורסם ב: 20/03/2019 20:35

חגג את יום הולדתו עו'ד סיימון דיין. ברכות הוא קיבל בין היתר מהשותפה שלו לבית קפה היינה בדרך הים בכרמל המערבי, תמי שקד. צילום :רונית קיטאי
תמי שקד וסיימון דיין מרעיפים שבחים על הלקוחות שלהם תושבי השכונה שהפכו זה מכבר את בית הקפה לביתם השני. הם שיפצו את המקום ואי אפשר להכיר את המתחם החדש שהתווסף ל'היינה' דרך הים , שזכור לתושבי השכונה הותיקים כמקום בו שכן קודם לכן בוטיק אופנה ,לפני כן היה במשך שנים מספרה ובעבר היותר הרחוק זה היה המיקום בו פעל שם בעל חנות כלבו של צבי אברמוביץ' ז'ל. זו חנות הכוללת קומת גלריה, שבהמשך מתכננים השותפים לעשות שם אירועים שונים.


המשותף לשותפים לעסקים הוא שכל אחד מהם הגיע מתחום שונה הוא ששניהם פרודים וכל אחד מהם שומר על יחסים חמים עם האקסים. תמי נפרדה רק לאחרונה מבעלה טל שקד לאחר 18 שנות נישואין. בעלה בנפרד ,טל שקד עובד לדבריה כמתכנת מחשבים והוא אבי שני ילדיה שיר שקד בת 13 וחצי ואביב שקד בן 11 וחצי.

סיימון גרוש מזה שלוש שנים לאחר 17 שנות נישואין לעדי דיין. גם הם שומרים על יחסים יפים ומתגוררים בבתים הסמוכים זה לזו בדרך הים בכרמל המערבי, לטובת הילדים ליעד דיין בן 17 שפעיל חברתית ופעיל כמדריך בשבט צופי 'אילנות' בכרמל המערבי, והבת מעין דיין בת 14 הלומדת בבי'ס לאמנויות 'רעות' .עוד אנחנו מדברים קפץ לביקור בבית הקפה ליעד דיין יפה תואר וגבה קומה, לבקר את אביו ואת המלצרים שעובדים בבית הקפה שהם חבריו לגדוד בשבט צופי 'אילנות' שם הוא מדריך.

תמי שקד מספרת כי בגן שמואל בכרמליה, השכונה בה נולדה וגדלה ושם היא גרה עד היום, קומה אחת מעל דירת אמה, היא וחברותיה לשכונה היו נוהגות להביא כיבוד וחולקות אותו זו עם זו באוירה משפחתית שכונתית, ממש כפי שיש בקפה 'היינה' בדרך הים, בו תושבי השכונה פוגשים את חבריהם, באים לשם לסעוד עם בני המשפחה וגם עם אורחים וחברים, ומרגישים שם בבית.


שני השותפים לעסקים מסכימים כי בשכונת הכרמל המערבי יש אנשים מדהימים ואיכותיים. בבית הקפה שלהם קיים חיבור ל-WIFI ואנשים יושבים שם ועובדים על המחשב ועושים זאת בנוחות מירבית גם בחלק השני של הקפה שם נפתחה פינת קריאה עם ספרים חדשים שמתחדשים כל העת.

חידוש נוסף הוא בסלון בר החדש שנפתח לאחרונה ובו יתקיים אחת לשבוע ג'ז סיישן עם אמנים נגנים וזמרים ויהיה גם 'הפי אאור' שבו המשקאות החריפים יימכרו בחצי מחיר.

מספרת תמי שקד : ''היינה' דרך הים הוא מקום אינטימי למפגשים ואנחנו שומרים על התפריט של 'היינה' כזכיינים וגם מוסיפים מנות חדשות ומגניבות, כמו נקניקיות איכותיות שאין במקומות אחרים כי מדובר בנקניקיות גורמה בעבודת יד. בנוסף לכך הכנסנו קפה בייליס שזה קפה עם אלכוהול, סנדויץ' סביח ועוד היד נטויה.


תמי שקד שלומדת להכיר ולאהוב את הכרמל המערבי אומרת 'השכונה הזאת פשוט מדהימה עם אנשים חמים שמביאים אתם למקום תחושה של בית. כיף לשרת אותם, לפגוש בני אדם עם חיוך ענק כל בוקר כי זאת המהות של המקום וכאמור הבית השני של כל השכונה כי כולם כאן מכירים זה את זה.


בניגוד לתמי, העורך דין והמגשר סיימון דיין הוא לא רק סא'ל (מיל) יוצא חיל הים אלא גם יזם ואיש עסקים ונדל'ן שנולד באשקלון והיה מבעלי מסעדות ובתי קפה באיזור המרכז אותם מכר זה מכבר.


לחיפה הגיע כאשר נולד בנו הבכור ליעד דיין כי האקסית היא ילידת חיפה. למרות ששניהם שירתו בחיל הים והוא עשה זאת במשך 28 שנים, הם הכירו דווקא בגלידריה באילת, לשם הגיעו כל אחד לחוד. הוא טוען כי היא התחילה אתו וצוחק על זה שהיא מכחישה זאת ומדגיש בהנאה 'יש עדים לכך'.

היום עו'ד סיימון דיין שותף במשרד בו התמחה בפתח תקוה : קפולסקי חגי , שהם עורכי הדין זאב קפולסקי ואהוד חגי. אם השם קפולסקי מזכיר לכם עוגת סברינה ועוד, אכן יש קשר והוא נצר למשפחת הקונדיטורים הנ'ל. המשרד נמצא כאמור בפתח תקוה אך יש להם גם שלוחה בכרמל בחיפה ושם נמצא סיימון דיין שגם עוסק בגישור וגם איש נדל'ן. בקיצור למרות שהשותפים תמי שקד וסיימון דיין עובדים קשה הם מחייכים כל יום מחדש כי כיף להם להיות במקום בו קיימת אנרגיה נפלאה מצד הלקוחות שלהם. אז אם אתם פוגשים בימים אלה את עו'ד סיימון דיין, אל תשכחו לברך אותו במזל טוב לרגל יום הולדתו.
ליעד דיין בן ה- 17 קפץ לבקר את אביו סיימון דיין, בקפה 'היינה' דרך הים. צילום רונית קיטאי

עו'ד סיימון דיין. צילום: רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   מי הכוכב שהגיע הבוקר לשמרטפייה שהקימה...
*   מהו הצעד המפתיע שעשתה בימים אלה אשת...
*   לקים אור אזולאי מלאו 18שנים והנהלת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים