כיצד הפכה חלי ממן לגורו של כל מי שרוצה לרדת במשקל והיא מייסדת קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא ברחבי הארץ. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

הסיפור האישי של חלי ממן החל בהיותה ילדת 'בת מצווש' ממוצעת בת 12. לא שמנה מידי ולא רזה מידי. מה גרם לילדה שמשקלה 'טיפס' ל- 100 ק'ג לשנות את אורח חייה ולהפוך למי שתדריך נשים וגברים ברחבי הארץ כיצד לשמור על המשקל?

פורסם ב: 24/01/2019 22:44

חלי ממן ו(44) בתה הבכורה לי ממן (26). צילום :רונית קיטאי
ב'חופש הגדול' היא אכלה משעמום וההשמנה הקשה שעברה גרמה לפגיעה בביטחון העצמי שלה. הייאוש לא נהיה נוח יותר כאשר כל הדיאטות לא עזרו מאומה והמשקל רק עלה ועלה.

כאשר ירד לה האסימון והיא הבינה כי הבעייה שלה היא שמדובר בהתמכרות לאכילה. היא הבינה שעליה לבצע שינוי בחשיבה שלה ולשנות את דפוסי ההתנהגות. חלי ממן היא החלה להשתתף בקבוצת תמיכה.

לאחר למידה מעמיקה של תחום ההרזייה, היא הגיעה למסקנה לפיה תהליך הרזייה מבוקר ונכון הוא זה שנבנה לאורך זמן ומתאפשר רק בהקפדה על תזונה נכונה. התוצאות המיוחלות לא אחרו להגיע והיא הפחיתה ממשקלה שלושים קילוגרמים בשמונה חודשים.

לאחר הדרך שעברה והתובנות שאספה בנושא תזונה החלה חלי את דרכה המקצועית בשנת 2000 עם קבוצת תמיכה קטנה בסלון הביתי שלה בעכו ומאז ועד היום היא מפעילה למעלה מ-400 קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא שפזורות ב-107 נקודות ברחבי הארץ וכוללות 100 מנחים מקצועיים, מאמנים, דיאטניות וצוות מקצועי.

חלי ממן שגדלה מגיל 14 בארה'ב 'איימה' על הוריה שבגיל 18 היא תחזור לארץ. היא בישרה זאת גם למי שהיה אז החבר שלה והפך לבעלה, מיקו ממן והוא הבטיח לה שיחזור לארץ ביחד אתה. היום היא מבינה כמה בטחון עצמי חשוב לצורך לשמירה על המשקל, ומאז היא מדגישה באוזני ההורים כי עליהם לחזק את הבטחון העצמי של ילדיהם.

חלי ממן בת 44 , בעלת הופעה מרשימה, יכולת דיבור שיכולה לשכנע כל אחד בכל מה שהיא רוצה להעביר לו, היא אמא גאה לארבע בנות : לי בת 26, גל בת 24, טל בת 19 ויובל בת 13. האחרונה שהיא הכי קטנה במשפחה כבר הכריזה באוזני אמה כי היא 'היורשת' שלה. אך מי שעובדת אתה כיום היא דווקא לי ממן בתה הבכורה בת ה-26.

מזה שלוש שנים מתגורררים מיקו וחלי ממן בבוסתן הגליל ובמהלך השנים בהם פרצה לתודעה של כל מי שרוצה לשמור על המשקל ועל בריאותו והיא הפכה לשם מוכר בכל בית. כן, גם בקרב כאלה שלא צריכים דיאטה.היא מכוונת אנשים להכנת אוכל בריא והפכה את העולם המרתיע של דיאטות ותפריטים מוגבלים לנגיש לכולם . לא עוד הרזייה נקודתית אלא שמירה על אורח חיים בריא לאורך כל ימות השנה.

חלי ממן לבית קשנטובסקי ,לא קופאת על השמרים וגם לא אוכלת אותם. היא לא מפסיקה לחדש ולעצב מחדש את עולם התזונה הישראלי, תוך קבלה ופירגון לקולגות שלה והעצמה נשית. בימים אלה היא משיקה שתי אפליקציות חדשות שאחת מהן היא '60 יום עם חלי ממן' ופלטפורמת מובייל הנקראת wis2biz, המייצרת פרופיל אישי לכל משתתף. הפלטפורמה אוספת מידע רב לגביו על פני ציר הזמן, מעבדת מידע זה ומנבאת מתי הוא עתיד לנטוש ומאיזו סיבה. בהתאם לכך, מפעילה מודלים אוטומטיים של אסטרטגיית תמיכה ושימור, המותאמים אישית לכל משתתף בכל נקודת זמן.

חברות רבות מייחלות לדעת את סוד תחום שימור הלקוחות ואצל חלי ממן זה 'בילד אין' באישיות שלה, כך הפלטפורמה מאפשרת לחברות לעזור ללקוחותיהם להתמיד ולהצליח בהשגה ושמירה על היעדים, דבר שמקטין את אחוזי הנטישה ומגדיל את הכנסות החברות. המערכת הוטמעה בהצלחה מזה חצי שנה בחברת ההרזייה של חלי ממן, אך אינה רק לצורך זה והיא רלוונטית לכל המערכות. לנטישה מהלימודים, מעישון, וכד'. הפלטפורמה זכתה למקום שלישי בתחרות סטרט-אפים ישראלית שהתקיימה בארץ. חוץ מזה יש לה מאות קבוצות תמיכה פעילות של חלי ממן ברחבי הארץ. 19 שנים ימלאו בחודש מאי הקרוב לפעילותה העניפה ודמות ה'בבושקה' שהיא סימלה המסחרי של קבוצת התמיכה לבית חלי ממן, הפכה למשהו שמוכר בכל בית כמעט.
מימין לשמאל צוקי גלאי מנכ'ל גלאי תקשורת, מירי חיון סמנכ'ל גלאי תקשורת וחלי ממן בעלת חלי ממן קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא. צילום :רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   במהדורת החדשות של ערוץ 13 שודרה כתבה...
*   סמסו מברוק למנהל המרכז הרפואי לגליל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים