ספר חובה בכל בית הוא 'לחיות ללא כאב' מאת הכירופרקט ד'ר רונן ולגרין. הוצאת 'רב מכר'. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

במשך למעלה מ-20 שנה עוזר הכירופרקט המופלא ד'ר רונן ולגרין לאלפי אנשים בבעיות צוואר, גב ועמוד שדרה.עכשיו הוא מעלה בספרו 'לחיות ללא כאב' את דפוסי הפעלה הנכונים בהם הוא משתמש כדי לשמור על עמוד השדרה שלו ושל רבים אחרים להם הוא מסייע

פורסם ב: 16/10/2018 16:25

ד'ר רונן ולגרין וספרו 'לחיות ללא כב' בהוצאת 'רב מכר'. צילום: רונית קיטאי
הכירופרקט ד'ר רונן ולגרין מלמד אתכם יציבה נכונה והתנהלות נכונה עם גופכם במרחב, כדי לצמצם הופעתם של כאבים ולשפר את איכות חייכם ובספרו הוא נכנס לעובי השידרה ומתאר את הסיבות והבעיות הגורמות לכאבי צוואר, גב ועמוד שדרה, על תסמינים שעלולים להופיע בגלל בעיות בעמוד השדרה וגם מסביר מתי צריך לפנות בדחיפות לעזרה רפואית.

הוא מתאר את חשיבות החינוך ליציבה נכונה, למניעת ליקוייים בעמוד השדרה, על נזקים אפשריים כתוצאה ממיקום שגוי של הראש ושל הצוואר, הנזקים האפשריים מכיפוך ממושך של אמצע הגב, על זקיפות הגב של סבו, שמואל אודרוז'ינסקי ז'ל כשחגג את יום הולדתו ה...מאה וזמן קצר לאחר מכן נפטר, כשהוא בריא לחלוטין.

הוא מספר על כיפוף הברך כשיטה למניעה ולהקטנת הסיכוי לכאבי גב, מסביר מה היא אחת הסיבות המרכזיות לבעיות דיסק שונות, איזה מושב במטוס כדאי לכם להזמין אם אתם סובלים מבלט או מפריצת דיסק, כיצד להקטין ולמנוע כאבי גב בשכיבה בלילה, השפעת שיעול או התעטשות על הכאב ועוד .

ד'ר רונן ולגרין הפך להיות כירופרקט כתוצאה מטראומת ילדות שקשורה לאמו ז'ל ועל כך בהמשך. לדברי ד'ר רונן ולגרין 'בכל העולם סובלים מכאבי גב ולמי שאין כעת יהיה לו בעתיד' כי זוהי בעייה מאוד נפוצה וקשה להחזיר לאחור את עמוד השדרה אך אפשר לעשות הכל כדי לשמור על איכות החיים. הכירופרקט ד'ר רונן ולגרין מחבר הספר 'לחיות ללא כאב' הוא מרצה מבוקש בתחום היציבה הנכונה ובריאות עמוד השדרה, הצוואר והגב.


ד'ר רונן ולגרין נולד וגדל עד גיל 18 ברחוב התיכון בשכונת נוה שאנן בחיפה. בשנת 1976 והוא אז ילד בן תשע, בן בכור למשפחה המונה אותו ועוד שתי אחיות צעירות ממנו. הוא היה באותו זמן לבד בבית עם אמו כאשר שמע צעקה מחדרה. בוא תעזור לי! רונן ניגש לאמו וניסה לעזור לה לקום אך לא הצליח להרים אותה. 'היא היתה בת שלושים פלוס באותה עת ואני הצלחתי לעזור לה לשבת רק לאחר מספר נסיונות.

היא התלוננה על כאבי גב נוראים ולא הצליחה לקום מהמיטה. גרנו באותם ימים קומה מעל האורתופד הידוע ד'ר פאוקר. ירדנו אליו והוא ראה את אמי וגם בדק אותה, ומאז היא קיבלה אין ספור כדורים והחל גם מסע היסורים של כאבי הגב שלה ומצבה הלך והדרדר עד שנפטרה שנה לאחר מכן, מסרטן, שהיה הסיבה לכאבי הגב שלה שהתפשטו עד לעמוד השדרה מסתבר.

באותם ימים עוד לא הבינו כנראה ממה בדיוק סובלת אמו כי שמו לה גבס על כל הגב והיא שכבה בביח'ל 'פלימן' ואחר כך בביח'ל איטלקי ובסופו של דבר נפטרה לפני 40 שנה ממחלת הסרטן שהתפשט כאמור לעמוד השדרה שלה ומכאן היו הכאבים מסתבר'.

מספר ד'ר רונן ולגרין: 'אבי היה באותם הימים בן 34 עבד בתעשיה הצבאית ועם פטירתה נותר לטפל בשלושה ילדים. אני הייתי בן 10 והאחיות שלי בנות שבע וארבע. אחר כך סיפרו לי כי כבר במהלך ה'שבעה' הצהרתי: כשאהיה גדול אעזור לאנשים' ואת ההבטחה הזאת אני מיישם עד עכשיו. תמיד אהבתי ספורט ובין היתר כדורגל. לאחר השירות הצבאי למדתי חינוך גופני בוינגיט שם גם סיימתי עם התמקדות בהתעמלות ויציבה וגם למדתי לתת לאנשים תרגילים כדי למנוע בעיות גב ועוד.


במכון וינגייט נחשפתי לראשונה לתכנים מעמיקים העוסקים בגוף האדם ובאופן תיפקוד מערכות שונות בגופנו, לימודים אשר נמשכו ארבע שנים אותם סיימתי בהצלחה בשנת 1992. מגמת התמחותי הייתה טיפוח היציבה והתעמלות מונעת ובה קיבל תובנות מעמיקות בכל הקשור לעמוד השדרה, לצוואר ולגב.

ידע רחב זה איפשר לי לטפל בתלמידי בית ספר צעירים הסובלים מליקויי יציבה שונים דוגמת עקמת, גיבנת, היפר לורדוזיס מותני (שקע מותני מוגזם) ובעיות אחרות, באמצעות פעילות גופנית דוגמת חיזוק והארכה של שרירים מיוחדים, תרגילי יציבה ועוד.

ידע בסיסי והכרחי זה עוזר לו עד היום לתת עצות טובות לאנשים בנושא בריאות הגב ושיפור איכות חייהם'.


התחום הבריאותי המשיך לעניין אותו והוא חש בצורך לשדרג את הידע שלו לרמות הגבוהות יותר כדי שיוכל לתת מענה רפואי טוב יותר לקהל הרחב הזקוק לזה. בשנת 1993 החל רונן ולגרין בלימודי הכירופרקטיקה במכללה היוקרתית ע'ש לוגן בסנט לואיס, מיזורי, ארצות הברית. הנושאים הרפואיים הרבים שלמד שם במשך השנים דוגמת אנטומיה, דיסקציה (נתיחה שלאחר המוות), רנטגן, פתולוגיה, אורתופדיה, נוירולוגיה, קינסיולוגיה, ועוד נושאים רבים אחרים, העשירו רבות את הידע שלו בתחום הבריאותי ומאפשרים לו לטפל, לכוון ולהדריך אנשים כיצד לשפר את בריאותם וליהנות מאיכות חיים טובה יותר.

את לימודיו סיים בהצלחה בשנת 1997, ומאז הוא בעל אישורים הנדרשים לעסוק בתחומו מטעם משרד הבריאות בישראל. ד'ר רונן ולגרין הוא חבר מן המניין ב'אגודה הישראלית לכירופרקטיקה', משתתף בקורסים ובימי עיון המקצועיים ביותר בישראל, והוא בעל ניסיון טיפולי של למעלה מעשרים שנה במגוון רחב של בעיות עמוד שדרה, גב וצוואר ומנהל מרפאה עצמאית בקרית מוצקין במשך שנים רבות. הוא מספק את שירותיו המקצועיים לגופים כגון חברות ביטוח מובילות ומשרד הביטחון, דרכו הוא מטפל שנים רבות בנכי צה'ל ובזכאי אגף השיקום.


הידע וההתנסויות השונות שרכש אף עזרו לו להציל ממוות את האחיין שלו כאשר האחרון החל להחנק כתוצאה מבליעת גוף זר ואיבד את הכרתו כשהיה בן ארבע, וכמובן לעזור לרבים אחרים בבעיות צוואר, גב, שריר ושלד דוגמת פריצת דיסק, ניוון במפרקים, בעיות כתפיים, ברכיים, כאב והגבלה תנועתית במצבים כרוניים ואקוטיים כאחד ועוד.

אגב, בשנת 2004 נבחר ד'ר רונן וגרין לעובד מצטיין בסניף שרותי בריאות כללית – רפואה משלימה בקריון קריית ביאליק, מרפאה בה הוא עוזר למטופלים מאז שנת 1998.

לפני שנה אביו ובת זוגו חזרו מבילוי משותף כאשר נהג פגע בעוצמה ברכב בו נהג אביו והרכב של האב הסתובב באויר ועשה 'סלטה' מספר פעמים. אביו עבר פגיעת ראש ושבר חוליה בצוואר, זאת גילו לאחר בדיקת CT שעבר. למזלו חוט השידרה לא נפגע ומאז ועד היום הוא עובר טיפולים.

לדברי ד'ר רונן ולגרין 'חוט השדרה הוא השלטר הראשי של כל אדם'. בהרצאה הבוקר בפני גימלאי עיריית חיפה במועדון שלהם ברח' י. ל. פרץ בהדר, הוא הדגיש כי צריך לשנות את המודעות כדי למנוע החרפת המצב הגופני ונתן טיפים כיצד לישון בצורה בריאה יותר ועוד.

בצילום שהציג לקהל הוא נראה עם בתו הבכורה ולצדם גבר מבוגר אשר כל הקהל היה משוכנע כי מדובר באביו של ד'ר רונן ולגרין אך מסתבר שזהו סבו, שמואל אודרוז'ינסקי ז'ל, בחגיגת יום הולדתו המאה. מדובר באבא של אמו ז'ל. אודרוז'ינסקי הסבא נפטר קצת לאחר שחגגו לו 100 שנים להולדתו והוא היה גימלאי של הטכניון.

בהרצאותיו מספק ד'ר ולגרין ידע רב ערך המסייע לקהל מאזיניו למנוע, להקטין, ואף לשפר משמעותית בעיות צוואר, גב ועמוד שדרה הקיימות אצלם או עלולות להיגרם להם. הרצאותיו אף מסבירות כיצד למנוע ולמזער בעיות במקומות רחוקים מעמוד השדרה, הנובעים ממנו כגון כאבי ראש ותחושות כמו כאב, נימול, ו'זרמים' בידיים וברגליים.


הספר 'לחיות ללא כאב הדרך להקטין, להעלים ולמנוע כאבי גב ועמוד שדרה' מספק את מיטב השיטות לריפוי עצמי טבעי ולשיפור בריאותי מהיר ונחשב כספר חובה לכל מי שרוצה ליהנות מחייו ללא כאבי גב'.
ד'ר ולגרין חובב הספורט, עוסק בפעילות גופנית דרך קבע, ואף הוסמך להיות מדריך חדר כושר ומציל בבריכה בעברו. הוא נשוי לאילנה ולגרין והם הורים לשלושה: יובל, ענבר והראל, ואת כלבת השיצו שלהם: טופי.זהו סיום יפה של יופי טופי.


ספרו 'לחיות ללא כאב. הדרך להקטין, להעלים ולמנוע כאבי גב ועמוד שדרה' נכתב כדי לתת מענה טוב יותר לאנשים, רבים ככל האפשר, ובכל גיל וגיל לשפר את איכות חייהם. ד'ר רונן ולגרין מציין שלאורך השנים הוא שומע שוב ושוב על אכזבה ותסכול הקיימים אצל אנשים רבים הסובלים מבעיות גב. יש המתקשים לדבריו בישיבה בעבודה או בבית, חלקם מפחדים לנסוע ולטייל בעולם בגלל כאבים, חלקם כואבים בהרמת הילד הקטן על הידיים, ורבים אחרים כואבים שעות רבות ביממה, ולא נהנים בכלל מחייהם.

הספר מכיל דפוסי פעולה והתנהלות מגוונים וקבועים בהם נוקט המחבר זה שנים בהצלחה רבה, כדי לשמור על בריאות הגב שלו, בתקווה שיעזרו לקהל הרחב ליהנות מחיים ללא כאבי גב ומאיכות חיים טובה יותר. הספר מכיל 191 עמודים ומחירו 78 ש'ח. לקוני הספר מובטחת הנחה בת 10% בכל טיפול בעת הזמנת סדרת טיפולים במרפאה במרכז רפואי 'גלרון' ברח' יהונתן נתניהו 8 בקריית מוצקין. לפרטים נוספים ד'ר רונן ולגרין 054-4626196.
'לחיות ללא כאב' מאת ד'ר רונן ולגרין. הוצאת 'רב מכר'

ד'ר רונן ולגרין וספרו לחיות ללא כאב בהוצאת 'רב מכר'. צילום רונית קיטאי

באמצע שמואל אודרוז'ינסקי ז'ל, סבו של ד'ר רונן ולגרין ביום הולדתו ה-100. אתו, יבדלו לחיים ארוכים ד'ר רונן ולגרין ובתו הבכורה. צילום רפרודוקציה רונית קיטאי

בהרצאתו בפני גימלאי עיריית חיפה. צילום: רונית קיטאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   איך להכניס הומור ליום-יום שלך מאת...
*   לכבוש את ההימלאיה – לטייל עם מוגבלות...
*   חבורת האחווה - חרב הבדולח. ספרו של...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים